Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BPJ 2.0 170 KM] Dlaczego auto drga/wibruje?

Silniki benzynowe
Heraklit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 01 mar 2012, 12:24
Lokalizacja: leszno

[ BPJ 2.0 170 KM] Dlaczego auto drga/wibruje?

Post autor: Heraklit » 03 gru 2013, 08:37

Jakiś czasem temu pojawiły się w moim aucie wibracje/ drgania, choć bliżej temu do wibracji. Jest to odczuwalne przez fotel, kierownicę. Wibracje nie są permanentne. Potrafią się pojawić w czasie jazdy, od razu po odpaleniu, albo nie ma ich wcale. Również natężenie wibracji jest różne: są bardzo odczuwalne a czasem mniej dokuczliwe. Najbardziej są słyszalne na biegu jałowym, w czasie jazdy już nie, tylko dźwięk silnika jest taki bardziej „dudniący”.
Nie ma żadnych innych objawów: komputer czysty, przyspiesza normalnie, obroty nie falują.
Pojechałem do kilku (trzech) mechaników w tym i do ASO. Sprawdzili poduszki są ok, zasugerowali, że to może być dwumasa. Po zebraniu funduszy wymieniłem ją,- auto jak drga tak drga.
Panowie proszę was o pomoc, jakąś radę, wskazówkę gdzie szukać usterki! Z góry dzięki za pomoc.

Audi A7 3.0 BMK 224KM

Post autor: Audi A7 3.0 BMK 224KM » 03 gru 2013, 08:41

jaki przebieg ma autko?

Heraklit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 01 mar 2012, 12:24
Lokalizacja: leszno

Post autor: Heraklit » 03 gru 2013, 13:42

johntailor pisze:jaki przebieg ma autko?
161 tyś.

Audi A7 3.0 BMK 224KM

Post autor: Audi A7 3.0 BMK 224KM » 04 gru 2013, 08:42

pozwole sobie zacytować kolege z innego forum "tyrkotanie to normaly obiaw tego silnika , po pewnej chwili wlacza sie zawor powrotny paliwa i tak wlasnie terkota .Zanika to po chwili jak sie silnik nagrzeje.Tak maja wszystkie 2.0 TFSI , moj tak ma i sluchem tez 3-4 inne i tez tak mialy.To calkiwicie normalne.
Co do wibracji , czy delikatnych drgan to niestety jest to wina dwumasu i nic z tym nie zrobisz nawet zmieniajac na nowy.Ten typ tak bedzie mil po prostu wina designu kola dwumasowego.Do tego ulozenie silnika powoduje ze buda jest niezmiernie wrazliwa na roznego rodzaju drgania."

moogio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 23 cze 2008, 11:11
Lokalizacja: lubuskie/dolnośląskie

Post autor: moogio » 04 gru 2013, 18:50

..... moje zdanie jest takie, że ten typ tak nie ma, bo np mój nie ma takich drgań, pozatym kolega Heraklit pisze "Jakiś czasem temu pojawiły się w moim aucie wibracje/ drgania" czyli wcześniej ich nie miał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga