Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Mokra podłoga

Nadwozie
ArturA6

Mokra podłoga

Post autor: ArturA6 » 17 lis 2013, 17:08

Koledzy, mam mokrą wykładzinę z tyłu auta za pasażerem. Ta wilgoć pojawia się bliżej panela środkowego, przy zaczepie dywanika. Suszyłem to, ale dywanik po nocy znowu od spodu jest delikatnie zawilgocony. Skąd to może lecieć?Kanał odpływowy na podszybiu został przeczyszczony. Możliwe, że woda jakiś czas w trakcie deszczy sączyła się i nasiąkła w gąbkę?Dodam, że mam szyberdach.

Krzysztof1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:41
Lokalizacja: Ahlen

Post autor: Krzysztof1972 » 17 lis 2013, 20:07

Masz tam teraz jezioro - bez wyciagniecia fotela pasazera tego nie wysuszysz

Przerabialem to - na szczescie w lato - dwa dni suszenia w upalne dni :)

Przyczyna powodzi moze byc:
1 zatkane odplywy w grodzi akumulatora
2. zatkany odplyw z nagrzewnicy
3. nieszczelna obudowa filtra przciwpylkowego

A swoja droga wszystko juz bylo opisane :)

Ale sie rozpedzilem - Ty masz akumlator obok kola zapasowego

ArturA6

Post autor: ArturA6 » 17 lis 2013, 22:00

Dokładnie, akumulator mam w bagażniku ;) Nagrzewnicę bym chyba pominął, bo miałem niedawno wyciek z chłodniczki nagrzewnicy i wymieniałem ją. Chyba, że to płyn chłodniczy, który sączył się z chłodniczki spływał do tyłu? <mysli> A jak sprawdzić nieszczelność obudowy filtra przeciwpyłkowego i jak ewentualnie to naprawić?

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 17 lis 2013, 22:05

ArturA6, ja bym priorytetowo sprawdził, czy to nie problem z szyberdachem... może sączy się gdzieś pod podsufitkę i ścieka słupkami i potem na podłogę? <mysli>

ArturA6

Post autor: ArturA6 » 17 lis 2013, 22:12

Też mam takie obawy, bo z przodu u pasażera mam sucho, a jak domyślam się, to gdyby leciało coś z nagrzewnicy, albo filtra, to i tam byłoby mokro <mysli> Zostaje mi sprawdzić lewy słupek.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 17 lis 2013, 22:16

ArturA6 pisze:albo filtra, to i tam byłoby mokro
Dokładnie... <okok>

ArturA6

Post autor: ArturA6 » 17 lis 2013, 22:24

A te odpływy z szyberdachu idące pod podsufitką są gumowe, czy plastikowe? Bo zastanawiam się, czy to kwestia zapchania, czy ulegają one uszkodzeniu mechanicznemu? Ale gdyby gdzieś były uszkodzone, to chyba podsufitka też byłaby mokra? <mysli>

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 17 lis 2013, 22:26

ArturA6, niestety, ale w tym Ci nie pomogę, bo nie wiem ;|

ArturA6

Post autor: ArturA6 » 17 lis 2013, 22:29

ok, ale dzięki za wskazówki <okok>

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 17 lis 2013, 22:46

ArturA6, nie ma sprawy <okok>

ArturA6

Post autor: ArturA6 » 18 lis 2013, 09:25

Jestem po diagnozie i oto co stwierdziłem. Lałem wodę w otwory odpływowe z przodu szyberdachu i od strony kierowcy woda dużym strumieniem wypływała z otworu w przednim słupku, ale z kolei po stronie pasażera sączyła się delikatnie. Wskazuje to na przytkany kanał, więc będę musiał do przeczyścić. Ale interesuje mnie jedna rzecz, a mianowicie jak to się dzieje, że skoro odpływ jest w przednim słupku, to jak woda dostaje się aż na tylną podłogę? <mysli> Dodatkowo zastanawiam się, czy tymi otworami w przednich słupkach spływa też woda z podszybia, czy ma inne ujścia? <mysli> Ma ktoś może schemat instalacji odpływowej?

[ Dodano: 2013-11-18, 20:18 ]
Okazało się. że szyberdach ma cztery odpływy - dwa z przodu i dwa z tyłu. Do tych tylnych jest utrudniony dostęp, bo są na końcu szyn prowadzących szyberdach, więc jedynie zostaje zdjęcie podsufitki jak ktoś ma tam problem. A wracając do mojej mokrej podłogi z tyłu za pasażerem, to okazało się, że to płyn chłodniczy, który wyciekał z uszkodzonej chłodniczki nagrzewnicy i dopłynął, aż na koniec auta podłogą, bądź środkowym kanałem nadmuchowym. Od strony kierowcy płyn wywaliło pod nogi i z tyłu sucho. Może to kwestia wyprofilowania podłogi po obu stronach <mysli> Za pasażerem mam fotelik i zazwyczaj nikt dorosły nie siedzi, ale tydzień temu miałem pasażerów i "wycisnęli" nogami glikol z gąbki pod wykładziną. Teraz będzie walka z suszeniem.

Krzysztof1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:41
Lokalizacja: Ahlen

Post autor: Krzysztof1972 » 18 lis 2013, 22:36

Piszac odplyw z nagrzewnicy mialem na mysli odlpyw ktorym ma splywac woda kondensujaca sie podczas pracy klimatyzacji - jezeli jest ten odplyw zatkany to woda pojawia sie w tylnej prawej czesci kabiny - ja mialem w tym roku taki przypadek i az trudno bylo mi w to uwierzyc ale po wyciagnieciu siedzenia pasazera i podniesieniu wykladzin bylo tam okolo 5cm wody

ArturA6

Post autor: ArturA6 » 19 lis 2013, 10:49

Rozumiem, że chodzi Ci o taki plastikowy lejek, który jest za schowkiem? Zastanawiam się jaką drogą woda ze skroplin płynie, aż do tyłu? Bo jeśli od tego lejka z przodu, to tam też chyba powinno być mokro? <mysli>

Maksiu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Maksiu » 19 lis 2013, 13:13

Identyczny problem był w A6 C5 woda dostawała się poprzez otwór do otwierania maski.
Zapchane odpływy pod akumulatorem powodowały mi takie cuda.
Wyłóż podłogę gazetami i wymieniaj często i w czasie jazdy dmuchawa ciepło na maksa na nogi.Ja w ten sposób pozbyłem się tego problemu.
https://www.facebook.com/WWWFL340COM
Bylo A6 C4 2.6 V6 SE
A6 C5 2.4 V6 Sline

ArturA6

Post autor: ArturA6 » 19 lis 2013, 13:18

Ok, ale woda płynąc z przodu do tyłu musi wsiąkać "po drodze" w wykładzinę, a tym bardziej skoro ma lecieć pod nogami pasażera <mysli> A plama jest tylko z tyłu (chyba, że jest pod cała wykładziną, tylko nie przesiąka) .Poza tym jak wspomniałem to glikol, który pewnie przez jakiś czas sączył się z uszkodzonej chłodniczki, bo plama jest lekko tłusta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga