Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zmiana tapicerki na skórzaną za mniejszą kasę

Wnętrze
Awatar użytkownika
lkcr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 15 wrz 2012, 21:57
Lokalizacja: Racibórz

Zmiana tapicerki na skórzaną za mniejszą kasę

Post autor: lkcr » 25 sie 2013, 10:57

Czołem.
Od jakiegoś czasu borykam się z tematem wymiany kilku elementów na skórzane, co wiąże się z kilkoma pytaniami na które nie uzyskałem tak do końca jednoznacznej odpowiedzi. Liczę, że ktoś to przerabiał i doradzi co jak.

Pierwsza kwestia to kierownica. Znalazłem samą kierownicę skórzaną za ok 150zł w dobrym stanie bez poduszki. Czy jak założę do niej swoją poduchę ze zwykłej (ciemne wnętrze) kierownicy to nie będzie widać różnicy kolorów? Zastanawia mnie to bo widziałem sporo samochodów w których tak było zrobione i niby ten sam odcień, a wyglądało to paściato.
Na moje oko skóra na kierownicy jest czarna, więc czy pokrywa poduchy też jest ciemniejsza od zwykłej?

Kwestia druga to fotele.... Tutaj jest mały problem. Mam ważniejsze wydatki niż pakować 2tys w fotele. Niestety zmuszony innymi priorytetami szukałem czegoś tańszego. Znalazłem kilka ofert foteli (czasem już nawet z boczkami) w cenie ok 800zł... Cena mówi sama za siebie, więc ich stan nie jest zbyt rewelacyjny.
Poniżej zamieściłem przykładowe foto. Widać, że skóra jest pomarszczona i popękana. Od kilku osób słyszałem, że do tego są preparaty....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy tak jest faktycznie? Czy można tak odświeżyć tą tapicerkę, aby skóra nie była tak popękana i co najważniejsze tak pomarszczona?
Będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam
Fiat 126p
Peugeot 205
Suzuki Vitara 4x4
VW Golf IV 1.9 GTi
Fiat Brava
Audi A6 C5 Avant

Anielski

Post autor: Anielski » 25 sie 2013, 16:59

Ikcr: Czy te fotele na jakimś szrocie znalazłeś? przecież to już praktycznie szmelc...Ja bym tak se auta nie zepsuł ich wyglądem...,ale zrobisz jak uważasz...

Awatar użytkownika
Denver
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2013, 15:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Denver » 25 sie 2013, 20:22

Korzystając z okazji wspomnienia o skórze chciałbym zapytać czy zna ktoś jakiś sposób, żeby chociaż minimalnie "skurczyć" skórę?

Awatar użytkownika
lkcr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 15 wrz 2012, 21:57
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: lkcr » 25 sie 2013, 21:47

Znalazłem kilka preparatów, które ponoć radzą sobie z pęknięciami na powierzchni skóry i widziałem kiedyś o tym materiał w tv. Tylko pozostaje kwestia pomarszczenia skóry...
Fotele w przyzwoitym stanie to wydatek raz większy (od 1600zł)

Obrazek
Obrazek
Fiat 126p
Peugeot 205
Suzuki Vitara 4x4
VW Golf IV 1.9 GTi
Fiat Brava
Audi A6 C5 Avant

MrcZk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 301
Rejestracja: 07 lis 2010, 17:21
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: MrcZk » 25 sie 2013, 23:22

przeciez te zdjecia "przed" i "po" to jedna wielka sciema, nie doprowadzisz zniszczonej skory do wygladu jak niezniszczona skora. Jak sa zmarszczki to zmarszczki zostana nie zrobisz przeciez faceliftingu na fotelach jakims super preparatem, tak jak pisali wyzej : szukac foteli ktore juz wygladaja dobrze. pzdr
1.8T MrcZk'a hybryda itd

daniel.tymek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:23
Lokalizacja: Grodzisk mazowiecki

Post autor: daniel.tymek » 26 sie 2013, 11:28

A może poszukaj czegoś nie zmarszczonego a poprostu gdzies delikatnie podrapanego i wtedy bierz kosmetyki do renowacji z lederzentrum. Nawet jak masz skóre pękniętą to lepisz specjalnym silikonem od nich a później całość barwnikami i praktycznie śladu nie ma. Sama firma jest polecana na kosmetyceaut i wielu innych portalach związanych z auto detailingiem więc chyba bez powodu sie tam nie znaleźli... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
lkcr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 15 wrz 2012, 21:57
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: lkcr » 26 sie 2013, 15:06

Wiecie jak to jest. Każdy producent zachwala swoje produkty w każdy możliwy sposób, a życie życiem. Dzięki za rozjaśnienie sytuacji. Trzeba po prostu odkładać po kilka stówek miesięcznie i kupić coś solidnego.

Dzięki i pozdrawiam.
Fiat 126p
Peugeot 205
Suzuki Vitara 4x4
VW Golf IV 1.9 GTi
Fiat Brava
Audi A6 C5 Avant

kostek1234
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2012, 17:27
Lokalizacja: Ełk

Post autor: kostek1234 » 26 sie 2013, 20:40

Witam też borykałem się z tym problemem mam wytarty boczek kierowcy podobnie jak na zdjęciu powyżej , Kupiłem środki w jednej z firm, koszt całego zestawu 250zł
CO było w zestawei
- ÂŚrodek do odtłuszczenia
- Pasta do renowacji skóry
- Pasta jakby wyrównująca kolor
- Jakiś specyfik do nabłyszczania

Sprzedawczyni zapewniała ze to działa. Leży to u mnie i czeka na sprawdzenie . Jeśli zależy wam na tym czy to działa poczekajcie do niedzieli a wyśle wam fotki z renowacji . Sam jestem ciekaw czy to naprawdę działa i czy warto polecić tą firmę ...

ÂŚrodki wyglądają na dość profesjonalne ( nie produkowane w Polsce )

Stan obecny moich foteli jest w poście o moim aucie.

Anielski

Post autor: Anielski » 11 wrz 2013, 21:59

kostek1234 pisze: Sprzedawczyni zapewniała ze to działa. Leży to u mnie i czeka na sprawdzenie . Jeśli zależy wam na tym czy to działa poczekajcie do niedzieli a wyśle wam fotki z renowacji
...,ale do której niedzieli ??? <dokuczacz>

daniel.tymek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:23
Lokalizacja: Grodzisk mazowiecki

Post autor: daniel.tymek » 13 wrz 2013, 19:32

Napisz firme produktów i czekamy oczywiście na tę "niedziele" <figielek> Firma pewnie dobra skoro taki zestaw kosztował 250zł.

pavliq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 97
Rejestracja: 19 kwie 2011, 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pavliq » 20 wrz 2013, 15:35

również robiłem renowację skórzanych foteli takim zestawikiem + szpachłówka do skóry. W kilka godzin efekt powyżej oczekiwań :)
pomarszczonej skóry nie naprawisz, ale załamania czy lekkie przetarcia bez problemu. Jak na razie trzyma się 2 miesiące na trzymaniu bocznym - więc elemencie najbardziej narażonym na uszkodzenie.
disco to dla mnie wszystko :)

kamil666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1197
Rejestracja: 01 wrz 2013, 22:27
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil666 » 20 wrz 2013, 16:18

Niestety skóry naprawiane, malowane wytrzymują ok. roku, niestety po roku taka skóra wyciera się ponownie... Przerabiałem już temat, mam tapicera z Warszawy który kiedyś malował skóry ale teraz obszywa tylko nową skórą - z malowaną/odświeżaną zawsze coś się po czasie działo (co nie zmienia faktu że efekt po takim odświeżaniu jest i jeśli ktoś to robi profesjonalnie to skóra wygląda jak nowa - niestety jej wytrzymałość już nie będzie tak jak nowej skóry)

raggaman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 475
Rejestracja: 28 wrz 2009, 13:33
Imię: Radek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: raggaman » 22 paź 2013, 20:31

lkcr pisze:Pierwsza kwestia to kierownica. Znalazłem samą kierownicę skórzaną za ok 150zł w dobrym stanie bez poduszki. Czy jak założę do niej swoją poduchę ze zwykłej (ciemne wnętrze) kierownicy to nie będzie widać różnicy kolorów? Zastanawia mnie to bo widziałem sporo samochodów w których tak było zrobione i niby ten sam odcień, a wyglądało to paściato.
Na moje oko skóra na kierownicy jest czarna, więc czy pokrywa poduchy też jest ciemniejsza od zwykłej?
Jak kierownica jest mocno wytyrana to jest czarna i świecąca. Jak jest w miarę świeża i po niskim przebiegu to skóra jest matowa.

Nie oczekuj też cudów od foteli za 800 zł i to jeszcze kubełkowych..cena jest taka bo są wysiedziane i pomarszczone. Jak kupujesz to patrz na boczki foteli czy nie są poprzełamywane i gąbka nie zaczyna się kruszyć bo to wróży jedynie rychłą naprawę.

Awatar użytkownika
lkcr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 15 wrz 2012, 21:57
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: lkcr » 27 paź 2013, 11:48

Udało mi się kupić na allegro tylna kanapę w stanie idealnym ;) Teraz jak mam porównanie z tymi zdjęciami, to aż za głowę się łapię... Niebo a ziemia;)
Prawda jest taka, że trzeba szukać okazji, teraz tylko przód i boczki drzwi ;)
Dzięki za opinie.

Poniżej foty zakupionej kanapy.
Aha i kosztowała 150zł ;D
Obrazek

Obrazek
Fiat 126p
Peugeot 205
Suzuki Vitara 4x4
VW Golf IV 1.9 GTi
Fiat Brava
Audi A6 C5 Avant

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 27 paź 2013, 18:07

Kurcze - faktycznie albo ponownie obszyta ta kanapa, albo nie tknięta tyłkiem od wyjazdu z salonu. Aż się prosi o przymiarkę na niej ;d

No to teraz łowić na przód <okok>

 

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga