Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.8 V6] pytanie o katalizator

Silniki benzynowe
Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 14 sty 2009, 23:38

Ja właśnie nabyłem się problemu z katem bo gdzies koło niego po jednej stronie zrobiła się dziura, a tu w Angli to by zaraz wszystko na nowe wymieniali a taki katalizator w całości z robotą to będzie od cholery kosztował. W Kwik Fit to mi nawet powiedzieli że sie tego nie podejmą bo to zbyt skomplikowana robota żeby go całego wymienić, żeby dojść do mocowania przy kolektorze wylotowym. Nie wiem czy blisko kata będzie możliwość i miejsce żeby to jakoś pospawać więc czytając ten post pomyślałem że może łatwiej byłoby go poprostu wywalić i wstawić poprostu jakąś rurę z kwasiaka. Pytanie czy można to zrobić po jednej stronie czy musiałbym wywalić też drugi?

volter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2009, 15:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: volter » 15 sty 2009, 10:22

zdecydowanie obie strony powinny być identyczne

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 16 sty 2009, 09:38

Wiesz co w tym Kwik Fit to sciemniali niezle. Moj mechanik wymienial sprzeglo z kolem dwumasowym i musial zrzucic skrzynie zeby to srobic trzeba zrzucic katy bo inaczej skrzynia nie wyjdzie. Zrobil to wszystko i koszt to 500. Wiec tekst typu nie podejma sie = nie chce nam sie.
Mnie mowil ze wymiana katow na zamiennik to robota na poziomie 600 z czesciami wiec nie wiem w czym problem. Przypuszczam ze jakby pojsc w stromiennice to jeszcze taniej.
Z tego co pamietam to katy mozna sprzedac i to wcale nie za male pieniadze.
Nie wiem czy te nasze tez trzeba by sie dowiedziec ale wiem ze jak kat jest wypelniany platyna to kupuja jeden nawet za 200. Wiec moze sie okazac ze jak pojdziesz w strumiennice to wyjdziesz na czysto.
Musisz tylko dobrze rozeznac temat.

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 16 sty 2009, 12:48

ale moze jakies zdjecia?????? tez planuje wywalic katalikii zostawic tylko ostatnietlumiki. jak wyrzuciliscie kataliki przecierz tam dostepu nie ma i jak oszukaliscie sondy? i komputer?

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 16 sty 2009, 13:23

dlatego pytam bo wiem ze da sie obejsc te sondy cos slyszalem o jakis podkladkach albo cos w komputerze zmienic albo sady przerobione ktore oszukuja komputer

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 16 sty 2009, 18:38

jak sa dwie sondy to slyszlaem ze ciezka sprawa.

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 16 sty 2009, 20:35

Z tymi sondami to z pewnością zależy od rocznika, nie wydaje mi się żeby przed liftem miały po 2 sondy na strone ale jutro się przekonam bo zajrze w końcu pod to auto i dowiem się skąd to buczy bo może da się to pospawać ale u jakiegoś fachowca a nie w KWIK FIT.
Tak przy okazji dowiedziałem się ile kosztuje kat do mojego. 800 funtów kat a montaż około 200 funtów. Niezła cena.
A swoją stroną czy idzie kupić strumienice w Angli i jak to się nazywa po angielsku?

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 17 sty 2009, 01:44

zaraz bo ja jzu sie pogubilem.... :-/ to albo mi sie wydaje albo ja mam 4 kataliki! (2.8 quattro) po dwa zaraz za kolektorem i po jednej sadzie na kazdy i dwa na dole pod sama podloga zaraz za tymi gietkimi rurkami i nastepne dwie sady... :-/

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 17 sty 2009, 08:23

4 katów to napewno nie masz, jak juz to możesz mieć 4 sondy, po 2 na strone. Poprostu w pewnym momencie zaczęli wypuszczać auta z 4 sondami, lub pewne modele bo z opini mechaników wiem że występują z 4 sondami.

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 17 sty 2009, 08:31

fassi1 pisze:4 katów to napewno nie masz, jak juz to możesz mieć 4 sondy, po 2 na strone. Poprostu w pewnym momencie zaczęli wypuszczać auta z 4 sondami, lub pewne modele bo z opini mechaników wiem że występują z 4 sondami.
a ja ci mowie ze mam 4 kataliki. to co to jest zaraz za kolektorami po dwoch stronach...? kataliki! a za katalikami za "flex pipe"? drogie kataliki chociaz nie jestem pewnien czy te drugie to kataliki ale sprawdzalem na etce wyglada na to ze tak... sam juz nie wiem... pogubilem sie... zreszta to wersja amerykanska

[ Dodano: 2009-01-17, 08:31 ]
fassi1 pisze:4 katów to napewno nie masz, jak juz to możesz mieć 4 sondy, po 2 na strone. Poprostu w pewnym momencie zaczęli wypuszczać auta z 4 sondami, lub pewne modele bo z opini mechaników wiem że występują z 4 sondami.
a ja ci mowie ze mam 4 kataliki. to co to jest zaraz za kolektorami po dwoch stronach...? kataliki! a za katalikami za "flex pipe"? drogie kataliki chociaz nie jestem pewnien czy te drugie to kataliki ale sprawdzalem na etce wyglada na to ze tak... sam juz nie wiem... pogubilem sie... zreszta to wersja amerykanska

TrimiX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2009, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TrimiX » 17 sty 2009, 08:37

Heja , troszke się wtrącę , maz dwa katalityki i dwie sondy , obie przed katalizatorem , więć problemu z ich wywaleniem ( katalizatorów ) być nie powinno .
Usunięto - Pkt. 29. Regulaminu Forum

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Post autor: DoRuS » 17 sty 2009, 08:40

TrimiX pisze:Heja , troszke się wtrącę , maz dwa katalityki i dwie sondy , obie przed katalizatorem , więć problemu z ich wywaleniem ( katalizatorów ) być nie powinno .
a powiec mi co to jest "to" za kolektorem... a to co jest za flex pipe? i jak mozesz dojzec sa dwa sensory na strone

Obrazek

TrimiX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2009, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

re

Post autor: TrimiX » 17 sty 2009, 08:57

Ja mam na etce cos takiego , wiec ... , nie wiem gdzie masz te przeloty , byc może w hameryce ta mają :mrgreen: , emisja spalin i efekt cieplariniany
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Usunięto - Pkt. 29. Regulaminu Forum

Awatar użytkownika
DoRuS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 08 sty 2009, 13:10
Lokalizacja: Nowy Jork

Re: re

Post autor: DoRuS » 17 sty 2009, 09:05

TrimiX pisze:Ja mam na etce cos takiego , wiec ... , nie wiem gdzie masz te przeloty , byc może w hameryce ta mają :mrgreen: , emisja spalin i efekt cieplariniany
no widzisz ten na ETCE rozni sie od mojego, brakuje tego pierwszego katalika. czyli mam 4

TrimiX
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 16 sty 2009, 20:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: re

Post autor: TrimiX » 17 sty 2009, 09:06

DoRuS pisze:
TrimiX pisze:Ja mam na etce cos takiego , wiec ... , nie wiem gdzie masz te przeloty , byc może w hameryce ta mają :mrgreen: , emisja spalin i efekt cieplariniany
no widzisz ten na ETCE rozni sie od mojego, brakuje tego pierwszego katalika. czyli mam 4
Przcież mówiłem Ci , że w hmeryce Panie jest wszysko inne :mrgreen:
Ja bym obstawiał , ze to co tam masz to co innego niz katt , jak chyba wiesz nasze auta maja system napowietrzania spalin , tak ! i co dalej za tym idzie moze w ameryce jest bardziej zaostrzone przepisy dotyczące emisji spalin do środowiska ?
Hmm, tak sądzę lecz najlepiej podjez to jakiegoś audishopu i podpytaj - sam jestem ciekaw , poważnie ;-)
Usunięto - Pkt. 29. Regulaminu Forum

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga