Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

dziwne drgania auta..

Układ napędowy i skrzynie biegów
kor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:04
Lokalizacja: Strzegom

dziwne drgania auta..

Post autor: kor » 02 wrz 2013, 23:47

Witam szanownych forumowiczów.. przyczyn drgań przeróżnych w aucie jest masa z tego co się orientowałem, ale u mnie sprawa jest dziwna bo:

- gdy mocno przyspieszam np. włączając się do ruchu na autostradzie lub wyjeżdżając z ronda gdy 'daje pedał w podłogę' I TO NIE ZA KAÂŻDYM RAZEM! auto wpada w duże wibracje, nawet bardzo duże, odczuwalne dla wszystkich podróżujących, a zwłaszcza na kierownicy. Hamując narastają i to mocno, jak przy krzywych tarczach (bardzo mocno krzywych). I co ciekawe, odpuszczając gaz, nadal trochę je czuć aż po przejechaniu powiedzmy kilometra znikają..
Nie dzieje się to za każdym razem i to jest dziwne. Potem mogę przygrzać równie mocno i nic.. Ostatnio auto było w warsztacie raczej porządnym i poprosiłem o przejrzenie półosi i przegubów, niby wszystko ok.
- nie wiem czy ma to z tym związek, ale ruszając autem, gdy tylko puszczam hamulec po włączeniu drive, słyszę delikatne stukanie, kilka stuknięć. Nie zawsze jest to odczuwalne, ale w zasadzie zawsze gdy auto jest 'zimne' gdy wyjeżdżam z garażu.
- ważna sprawa, że owe stukanie słyszę od czasu kiedy niefortunnie przywaliłem w krawężnik skręconymi w lewo kołami tej zimy :(

koła są proste, klocki wymienione niedawno (tylny zacisk robiony - zestaw naprawczy), tarcze 2 lata temu ATE - komplet. Wymieniona poducha pod silnikiem (parę dni temu kiedy szukali przyczyny stukania - nic nie dało)

jakieś sugestie?

z góry dzięki

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 03 wrz 2013, 00:04

kor, ustawienie zbieżności i geometrii na początek - według mnie. Zwrócić uwagę na jak najwięcej punktów - nachylenie zwrotnicy, odkształcenie wahaczy itp. Czy od tego momentu nie zaczęło drzeć opony i czy samochód nie zaczął myszkować po drodze ??

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 03 wrz 2013, 07:10

sprawdź również wahacze, po uderzeniu mógł któryś dostać i ma luz. podobnie jeśli mocno uderzyłeś mogła dostać opona i zerwała się siatka co powoduje wibracje.

kor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:04
Lokalizacja: Strzegom

Post autor: kor » 03 wrz 2013, 08:36

wahacze wymieniałem od razu po strzale, prawie wszystkie (zostały dwa dolne, bo były w nienagannej kondycji). wtedy tez ustawiali mi geometrię.. pewnie to nie ma związku, ale fiksuje mi czujnik abs (zapalają się kontrolki abs/esp - komp powiedział, że to lewy przód abs) jestem w trakcie zamawiania.. do tego tylne łożysko huczy, też zamówione..

ps handluje tu ktoś na forum częściami - właśnie ten czujnik bym zamówił (w sklepie każą mi najpierw demontować, spisać nr aby pomyłki nie było)

Awatar użytkownika
pycho
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 115
Rejestracja: 01 gru 2012, 11:42
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: pycho » 03 wrz 2013, 09:20

Nr czujnika na przód, silnik 8 cylindrowy, quattro
4B0 927 803 B


Pzdr

Awatar użytkownika
Wawryn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 280
Rejestracja: 28 cze 2009, 12:02
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków

Post autor: Wawryn » 03 wrz 2013, 10:13

kor, A może łapy od silnika ci się wymęczyły ?i temu wpada w drgania?U mnie cos stukało w zawieszeniu aż ktoś otworzył maskę i przegazował i była urwana przednia łapa , ob jawy jak stuki w zawieszeniu.
A6 C5 2.4 Benz+LPG Autom

kor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:04
Lokalizacja: Strzegom

Post autor: kor » 03 wrz 2013, 21:05

Dzięki za nr czujnika..

ÂŁapy są ok, bo tydz. temu jakoś był cały przód rozbierany (w związku z wyciekiem płynu chłodniczego) i nic nie zauważono. Analogicznie 2 lata temu przy takiej rozbiórce wyszła łapa, to zmieniłem. Ale takich objawów nie było.

To jest mocno dziwne, jak się kręcę wokół komina to się nic nie dzieje, puszczę się gdzieś dalej i czasem jak go depnę to wpada w te wibracje. I to nie zawsze... Nie wiem czy to ma związek z tymi stukami. Za parę dni wymienię czujnik i łożysko, wątpię żeby miały coś wspólnego, ale już mnie nic nie zdziwi..

[ Dodano: 2013-09-03, 21:07 ]
grzałka: wjechałem w krawężnik na zimówkach, więc to nie opona, teraz letnie..

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 06 wrz 2013, 16:45

może jednak coś nie tak z przegubem, nawet w porządnych warsztatach z ludźmi bywa różnie. tylne łożysko jeśli wyjechane może mieć wpływ na wibracje, ale stuki to coś innego. wahacze, które zostawiłeś były wyciągane czy na aucie stwierdzono że są ok.? z tym też bywa różnie i dopiero po wyjęciu może się okazać co i jak.

kor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:04
Lokalizacja: Strzegom

Post autor: kor » 06 wrz 2013, 23:34

Tylne łożysko było wyjechane na maxa, koleś mówił, że koło miało kilku mm luz. Szok. Myślę, że to mogło mieć wpływ na drgania, ale co do stukania to nie jestem pewien, dzisiaj było ładnie ... chyba, bo mało mogłem pojeÂździć. No wahacze tylne tylko naaucie sprawdzane. Ale teraz muszę oblatać auto, bo może to łożysko. Kupiłem skf'a.

[ Dodano: 2013-09-07, 21:57 ]
Dupa, stukanie nadal, drgania nadal. Dziś wjeżdżając na autostradę, napędziłem auto ostro do 160 i drgania, jakbym wjechał na 'tarkę', drgania odczuwalne na kierze i całym aucie, hamując - totalnie się nasilają. Zwalniam do 120, nadal czuję drgania ale mniejsze i po minucie powiedzmy się uspokaja, cisza, ładnie i bez drgań!!!! Potem, nawet napędzając auto nic nie występuję. W jeÂździe 'normalnej' (50-100) nic się nie dzieje. Ja P......ę!! Już mam tego powoli dosyć. Nie mam w okolicy żadnego sensownego mechanika, sami kretyni! Tęsknię do normalnych usterek, gdzie wiadomo o co chodzi :(

Awatar użytkownika
pycho
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 115
Rejestracja: 01 gru 2012, 11:42
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: pycho » 08 wrz 2013, 13:08

Co do Twojego stukania to też mam coś podobnego a szczególnie jak ruszam na skręconych kołach to cos mi stuka-cyka po lewej z przodu i wstępnie stawiam na przegub,
a co do Twoich wibracji to wszystkie pomysły które mi przychodzą do głowy, zaraz rozwiewasz mówiąc że to sprawdzone. Pisałeś że robiłeś poduchę silnika, ale jest jeszcze jedna z przodu-nie olejowa tylko zwykła gumowa-może to to. Jeśli nie to sprawdź jeszcze półosie-po krawężniku mogły dostać. I to, co myślę że sprawdziłeś najwcześniej ale zapytam-na pewno masz proste koła?-bo skoro felgi ok to może masz którąś oponę trafioną albo z guzem? Sorry za głupie pytanie ale nieraz najprostsze rozwiązania są najbardziej celne.

Pzdr
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

kor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:04
Lokalizacja: Strzegom

Post autor: kor » 08 wrz 2013, 20:54

Poducha - myślę, że tę drugą też obczaili.. nie kazali zmieniać więc będzie ok. Mam zaufanie do tego warsztatu, tylko że.. za słabo podeszli do 'sprawdzenia wibracji', przecież musieliby się bujać autostradą robiąc kilka setek km dziennie. Dziś zrobiłem trasę 250km, ale na spokojnie i nic :( Jest jeden wyjadacz w okolicy, który spec się w audi/vw, chyba do niego pojadę z prośbą o mega dokładne sprawdzenie półosi i wewn przegubów. Bo wiesz, jak się zleca kilka problemów łatwych do ogarnięcia i przy okazji wibracje, które nie występują od razu, to sprawa jest bagatelizowana. Usłyszałem - koła krzywe. Bzdura, bo wiosną usłyszałem, że mega proste. Ale jak koła byłyby krzywe, to przy pewnych prędkościach problem występowałby zawsze.
Ja obstawiam olanie sprawdzenia półosi i przegubów. Jak pisałem, muszę to zlecić komuś obcykanemu. Jutro jeszcze sprawdzę jak wyglądają opony od wewnątrz, ale to na bank nie to...

A na stukanie też nie mam recepty, przy skręconych kołach i nie tylko jak auto jest zimne.. potem wydaje się, że problem ustępuje. Wydaje się, że to może mieć związek z wibracjami.

Jak to się wreszcie ogarnie to wszystko opiszę i może w przyszłości komuś się to przyda. Po to jest właśnie forum :)

scaraab
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 21 paź 2010, 12:44
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: scaraab » 11 wrz 2013, 00:09

przyjrzyj się aparatowi różnicowemu i skrzyni biegów...
Podawanie wypłaty w wartości brutto
To jak podawanie długości członka razem z długością kręgosłupa...

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 11 wrz 2013, 07:26

jeszcze łożyska kół przednich, ja wymieniałem bo były suche i po rozebraniu było słychać że szumią, ale podczas jazdy nie było nic słychać.

kor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 lis 2011, 11:04
Lokalizacja: Strzegom

Post autor: kor » 11 wrz 2013, 09:17

dzięki za kolejne podpowiedzi, jutro oddaję audi do lokalnego fachowca od audi/vw.. on obstawia przegub wewnętrzny, zobaczymy.

Awatar użytkownika
wolem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2011, 22:47
Imię: Michal
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.2 FSI 255KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Piła/ Wielkopolska

Drgania auta

Post autor: wolem » 16 wrz 2013, 21:59

Witam

Od kilku miesięcy obserwuję również dziwne drgania, wymieniłem już koła, część wahaczy. Wczoraj przyjechałem sie z mechanikiem i twierdzi ze to może być podpora wału napędowego. Dziś zamówiłem na Allegro, za kilka dni wymienię i napiszę czy pomogło.
Pozdrawiam:

wolem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga