Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 avant'99 Pb+lpg v6 2.4] paliwo

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

[A6 C5 avant'99 Pb+lpg v6 2.4] paliwo

Post autor: Łukasz1981 » 29 sie 2013, 19:54

Witam Kolegów :):


Mam możliwość zakupić paliwo Pb 95 do swego auta , aczkolwiek jest to paliwo spuszczane z podkaszarek-kos spalinowych , pił do drzewa spalinowych itp urządzeń. Paliwo jest czyściutkie , tyle że jest do niego dodany olej taki jaki dodaje się do mieszanki paliwowo-olejowej dla tego typu urządzeń . Jest to bardzo rzadki olej , i niby nie powinien ale jednak - czy zaszkodzi on silnikowi v6 , instalacji wtryskowej itp ?? Rzecz jasna nie będę miał zalanego tym całego baku . zaledwie max 5 litrów na tydzień , albo i miej . czy myślicie że coś się stanie ??


pozdrawiam ÂŁukasz

Awatar użytkownika
marzol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:12
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: marzol » 29 sie 2013, 23:17

Jeśli chcesz lać 5 litrów na tydzień to po co w ogóle to lać? Zaoszczędzisz na 4-pak, a możesz tylko kłopotów sobie narobić. Ja bym sobie darował. Kiedyś do TDI zalałem paliwo spuszczane z maszyn budowlanych i zamiast palić 6 litrów, palił 8. Więc żadnej oszczędności w tym nie było.

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 30 sie 2013, 09:07

nooo... stary, jak chcesz jeździć na paliwie z kosiarek...to ja Cię serdecznie pozdrawiam. Nie chodzi tu już nawet o oszczędność....ale jak to brzmi :)
-Czym jeździsz?
- aaa...mam aszóstkę ale na paliwo od kosiarek

No proszę Cię....to nie wartburg żeby karmić go paliwem z olejem

Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Łukasz1981 » 30 sie 2013, 20:53

atlas1977 pisze:nooo... stary, jak chcesz jeździć na paliwie z kosiarek...to ja Cię serdecznie pozdrawiam. Nie chodzi tu już nawet o oszczędność....ale jak to brzmi :)
-Czym jeździsz?
- aaa...mam aszóstkę ale na paliwo od kosiarek

No proszę Cię....to nie wartburg żeby karmić go paliwem z olejem

No i tego się właśnie obawiałem ... :)


Ale tak w skrócie .... , skoro mogę kupić takie paliwo w śmiesznie niskiej cenie .... to czemu miałbym go nie kupić ?? Owszem mam a6 , ... i pochwalę się mam rower warty tyle co dwie a6 ,a o drugim nie wspomnę ..... a to tylko dla tego że potrafię wykorzystywać odpowiednie sytuacje , dzięki którym mogę oszczędzić . I co z tego że jest to paliwo spuszczane z kosiarki ?? ..... to takie samo paliwo , które byś zalał na CPN. Jeżeli dla Ciebie taka zaoszczędzona kwota nie robi różnicy , ... to mam propozycję .... co miesiąc będę Ci podawał ile wydałem na paliwo .... a Ty byś mi tę kwotę zwracał . Reasumując .....gdyby Tobie złożono propozycję kupna takiego paliwa , i byś sobie przeliczył że w skali miesiąca wyjdzie Ci 200 zł do przodu powiedzmy.... a to pomnóżmy razy 12 ... to byś się cieszył jak dziecko z ustami pełnymi czekolady ... <lol> nieprawdaż ?? Te pieniądze wolę wydać na przyjemność , koszty utrzymania auta itp. ... to chyba logiczne , ... nie wiem jak dla Ciebie .... ponawiam propozycję ... pokrywał byś koszty na zakup mojego paliwa ??

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 30 sie 2013, 21:07

ÂŁukasz1981 pisze:I co z tego że jest to paliwo spuszczane z kosiarki ?? ..... to takie samo paliwo , które byś zalał na CPN.
Z tym, że to nie jest już takie samo paliwo...
Rozumiem zakładanie LPG w samochodach i wynikające z tego oszczędności - czy to silnik 0.9L czy powiedzmy 4.2L. Ale myślę, że przesadzanie z tą oszczędnością nie wniesie nic dobrego. Owa kosiarka, Trabant czy poczciwa Syrenka nie posiadały w silnikach tych bardzo precyzyjnych "urządzonek" - wtryskiwaczy. Nie wiemy jak to się na nich odbije. Nie wiemy o wielu rzeczach - na przykład o tym jak i czy zniesie to filtr paliwa... Gdybam sobie w tej chwili, ale tak na prawdę tego chyba nikt nie wie...

Doceniam innowacje i popieram większość - bo nie wszystkie mogą zaprowadzić do sukcesu <okok>

 

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 31 sie 2013, 11:58

ÂŁukasz1981 pisze:
atlas1977 pisze:nooo... stary, jak chcesz jeździć na paliwie z kosiarek...to ja Cię serdecznie pozdrawiam. Nie chodzi tu już nawet o oszczędność....ale jak to brzmi :)
-Czym jeździsz?
- aaa...mam aszóstkę ale na paliwo od kosiarek

No proszę Cię....to nie wartburg żeby karmić go paliwem z olejem

No i tego się właśnie obawiałem ... :)


Ale tak w skrócie .... , skoro mogę kupić takie paliwo w śmiesznie niskiej cenie .... to czemu miałbym go nie kupić ?? Owszem mam a6 , ... i pochwalę się mam rower warty tyle co dwie a6 ,a o drugim nie wspomnę ..... a to tylko dla tego że potrafię wykorzystywać odpowiednie sytuacje , dzięki którym mogę oszczędzić . I co z tego że jest to paliwo spuszczane z kosiarki ?? ..... to takie samo paliwo , które byś zalał na CPN. Jeżeli dla Ciebie taka zaoszczędzona kwota nie robi różnicy , ... to mam propozycję .... co miesiąc będę Ci podawał ile wydałem na paliwo .... a Ty byś mi tę kwotę zwracał . Reasumując .....gdyby Tobie złożono propozycję kupna takiego paliwa , i byś sobie przeliczył że w skali miesiąca wyjdzie Ci 200 zł do przodu powiedzmy.... a to pomnóżmy razy 12 ... to byś się cieszył jak dziecko z ustami pełnymi czekolady ... <lol> nieprawdaż ?? Te pieniądze wolę wydać na przyjemność , koszty utrzymania auta itp. ... to chyba logiczne , ... nie wiem jak dla Ciebie .... ponawiam propozycję ... pokrywał byś koszty na zakup mojego paliwa ??

bardzo chętnię co miesiąc przeleję na Twoje konto zaoszczędzoną przez Ciebie kwotę, pod warunkiem, że Ty przelejesz mi równowartość kosztów napraw i wyeliminowania usterek w Audi po zalaniu tego paliwa :) Co Ty na to
P.S
Nikogo tu chyba nie obchodzi jaki masz rower. No i polecam Tobie nowe forum gdzie możesz poszukać Tobie podobnych: www.e-kosiarki.net

koniec

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga