Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nie odbijają klocki hamulcowe

Układ hamulcowy
Driv3er
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Driv3er » 22 lip 2013, 11:57

Ja kolego jak pisałem wyżej nowy klocek ciężko chodził mi w nowym zacisku, podpilowalem delikatnie klocek w miejscu trzymania klocka. Po tym zabiegu ręką mogłem go lekko przesuwać

Awatar użytkownika
kowal81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2011, 11:33
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: kowal81 » 22 lip 2013, 12:44

dark79 pisze:zacisk zaciskiem, ale klocki siedza na jarzmie, pojezdzij bez absu i zobacz czy cos sie zmiania, wyciagnij bezpiecznik od abs
Fakt dobry pomysł zaraz spróbuję.

[ Dodano: 2013-07-22, 15:07 ]
kowal81 pisze:
dark79 pisze:zacisk zaciskiem, ale klocki siedza na jarzmie, pojezdzij bez absu i zobacz czy cos sie zmiania, wyciagnij bezpiecznik od abs
Fakt dobry pomysł zaraz spróbuję.
Wyciągnąłem bezpiecznik ABS i niestety bez zmian, koło się grzeje.Coś mi się wydaje, że faktycznie może być to pompa hamulcowa, bo według mojej wiedzy, pompa działa w ten sposób że jako ostatnie zostaje zwolnione lewe przednie koło i może nie starcza jej siły???Można jakoś w prosty sposób sprawdzić czy to pompa broi? czy trzeba wymieniać na inną?

[ Dodano: 2013-08-06, 12:59 ]
Wymieniłem pompę hamulcową i sewo a problem nadal pozostał.

mototomko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 26 cze 2009, 13:27
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: mototomko » 08 sie 2013, 23:39

A czy dobrze odpowietrzyles uklad? Bo ja teraz wymienialem wszystkie uszczelniacze klocki i tarcze i nie odpowietrzylem jeszcze do konca, tylko tak wstepnie ile sie udalo i wsiadlem sie przejechac zeby klocki dotrzec po czym zauwazylem ze nie odbijaja klocki w lewym przednim kole i prawym chyba tez. Wiem ze jak jest zapowietrzony uklad to sie tak dzieje. Masz miekki pedal czy twary i wysoko bierze? Mialem taki przypadek z Seicento ze blokowalo hamulce, jak sie ususcilo kilka kropel to puszczaly i za jakis czas znowu. Po odpowietrzeniu ten problem minal.

scaraab
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 21 paź 2010, 12:44
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: scaraab » 11 sie 2013, 23:08

W c5 i w któryś a4 wygniatają się jarzma (nie wiem czy dobrze nazywam część: taka "ramka" chyba wokól klocków). To trzeba wymienić. U mnie podobnie się dzieje: po lewej stronie alu felgę mam ciemniejszą od pyłu: to pierwszy objaw: spróbuj to podmienić.
Podawanie wypłaty w wartości brutto
To jak podawanie długości członka razem z długością kręgosłupa...

mototomko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 26 cze 2009, 13:27
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: mototomko » 11 sie 2013, 23:26

Jednak odpowietrzanie nie pomoglo, jarzma tez mogą nic nie pomoc, ale napewno warto sprawdzic. A jak nie to moze problem lezy w ABSie? U mnie jest tak, ze jak jade i jest normalnie czyli hamulce odbily i nie trą klocki i nagle ostro zahamuje, mocno wcisne pedal hamulca i puszcze, to przednie zaciski nie odbijaja do konca, czasem mocniej tra ze ciezko jechac, a czasem lekko przycieraja i musze powciskac kilka razy hamulec zeby puscilo. Myslalem ze serwo, ale zaciski nie puszczaja jak odłacze od niego przewód podcisnienia tak zeby wyrownalo sie cisniene w serwie z atmosferycznym. Dziwne to ale napewno da sie jakos to rozgryźć.

[ Dodano: 2013-08-11, 23:29 ]
Nie dodalem ze jak ostro zahamuje czyli tak ze az włącza sie ABS. A i bład mam 18259

Awatar użytkownika
kowal81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2011, 11:33
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: kowal81 » 24 sie 2013, 08:07

scaraab pisze:W c5 i w któryś a4 wygniatają się jarzma (nie wiem czy dobrze nazywam część: taka "ramka" chyba wokól klocków). To trzeba wymienić. U mnie podobnie się dzieje: po lewej stronie alu felgę mam ciemniejszą od pyłu: to pierwszy objaw: spróbuj to podmienić.
Ja też mam całą lewą alufelgę zabrudzoną od pyłu a prawa zupełnie czyściutka. Mototomko pedał hamulca mam twardy i łapie praktycznie odrazu.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez kowal81, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga