Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Opony wielosezonowe

Koła, felgi i opony
Anielski

Post autor: Anielski » 04 sie 2013, 19:58

Ciekawe jakby wyglądały buty wielosezonowe lato-zima...Ni w kit w nich chodzić latem,ni w kit zimą...Co jest do wszystkiego ,to jest do D... <rotfl>

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 04 sie 2013, 20:17

a jeżdziłeś na nowych z ostatnich lat oponach wielosezonowych żę się tak negatywnie wypowiadasz .?jeśli tak to zdaj relację .możę inni nie są tak wymagający jak ty ?
nie jest to zamiennik opony letniej lub zimowej ale alternatywa jednemu pasi drugiemu nie a6 c5 -6 to już stare strucle i nie za bardzo czasami jest sens wydawać kasę na 2 kpl nie więdząć jak długo pojeżdzimy
Ostatnio zmieniony 05 sie 2013, 08:23 przez enduro7, łącznie zmieniany 1 raz.

scaraab
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 21 paź 2010, 12:44
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: scaraab » 04 sie 2013, 20:50

Anielski pisze:Ciekawe jakby wyglądały buty wielosezonowe lato-zima...Ni w kit w nich chodzić latem,ni w kit zimą...Co jest do wszystkiego ,to jest do D... <rotfl>
Niewiele wiem o oponach. Ale kolega jeszcze mniej... <nauka>

Sprawdzę tę homologację... Ciekaw jestem!!
Podawanie wypłaty w wartości brutto
To jak podawanie długości członka razem z długością kręgosłupa...

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 06 sie 2013, 08:52

w necie polskojęzycznym chyba nic nie znajdziesz .kiedyś drązyłem temat .moje informacje pochodzą z centrali michelin i potwierdził to good year ..wynika to z jakiś prechistorycznych przepisów usa których nikt nie odwołał i które obowiązują do dziś i też podobno nie we wszystkich stanach ale w ramach ujednolicenia prawa zastosowano je w całej ameryce pólnocnej .gdybyś znalazł coś po polsku to podeślij linka .z racji mojej profesji jestem zainteresowany tematem

Thommas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2013, 21:53
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Thommas » 19 sie 2013, 22:31

Od 4 lat mam A6 kupione w salonie w Niemczech jako samochód używany. Przyjechało na całorocznych Dunlop SP Sport 01 AS 225/50 R17 98V i jestem tymi oponami zachwycony. Rok temu kupiłem 2 nowe na przód, bo poprzednie były już nieco zużyte.

We wcześniejszych samochodach z napędem na przód używałem sezonowych (wysokiej klasy), ale teraz zupełnie nie widzę takiej potrzeby - z napędem quattro i tymi oponami jeździ mi się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Samochód nie traci kontroli ani przy intensywnych opadach deszczu latem, czy wjechaniu w kałużę przy dużej prędkości, ani na zaśnieżonych drogach.

Jeżdżę głównie po asfalcie, ale też zjeżdżam na drogi szutrowe, a nawet polne. Tej wiosny omijając korek na S7 wjechałem w polną drogę po obfitych opadach deszczu, którą płynęły dwa strumienie wody. Błoto do 1/3 felgi a w kulminacyjnym momencie błotnista breja prawie do połowy - samochód jechał trochę skosem, ale przejechałem - jadące za mną trzy samochody się wycofały i wróciły na asfalt.

Innym razem wjechałem zimą w zaspę w lesie - wyjechałem nie używając saperki. Zimą często wyprzedzam dużo samochodów, które mają problem z przyczepnością.

W moim przypadku z pełną świadomością stwierdzam, że opony sezonowe są niepotrzebne. Oczywiście staram się 1-2 razy w roku wyważać koła.

Pepek2406
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2013, 21:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pepek2406 » 20 sie 2013, 10:18

Nie wiem czy komuś pomogę w dokonaniu wyboru, ale uważam, że gorszej klasy opona letnia czy zimówka i tak jest lepsza niż wielosezonówka, ale to jest moje prywatne zdanie i kilku rzeczoznawców :) z PZU i PZMot. Opisze wam borykania mojego kolegi z ubezpieczycielem (PZU). W zime miał małą ale poważną kolizje. Szkodę na jego 2-u letnim Audi Q7 wycenili na 86500 ale przez opony wielosezonowe postanowili wypłacić tylko 75% tej kwoty. Po długiej korespondencji i opiniach rzeczoznawców ( trwało to prawie rok i worek pieniędzy za prawników) uzyskał 85% w sądzie. Nie chce przytaczać zawiłych sformułowań prawniczych sędziego i pozostałych biegłych ale tak po polsku napisze "to co jest do wszystkiego to jest do d...". Nie pomogły nawet pisma z firmy Michelin.
Pozdrawiam

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 22 sie 2013, 08:25

Thommas pisze:Od 4 lat mam A6 kupione w salonie w Niemczech jako samochód używany. Przyjechało na całorocznych Dunlop SP Sport 01 AS 225/50 R17 98V i jestem tymi oponami zachwycony. Rok temu kupiłem 2 nowe na przód, bo poprzednie były już nieco zużyte.
Mając quattro opony wymienia się tylko w komplecie - 4.
Jeździć na całorocznych, jeszcze z różnym bieżnikiem w taki aucie ....
Jak stać Cię na auto, to powinno też na opony !

Awatar użytkownika
The_Gie
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 269
Rejestracja: 26 maja 2013, 19:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: The_Gie » 22 sie 2013, 10:40

Nie widzę nic dobrego w uniwersalnych gumach, jeździ się na nich cały rok (zużycie 12 miesięcy) ani to w zimę się nie spisuje ani to w lato. Mając lato/zima zużywasz je fifty fifty i na jedno Ci wyjdzie.
Mój przyjaciel też kiedyś zachwalał sobie wielosezonowe (w Suvie) do momentu jak nie mogliśmy zjechać w czechach z parkingu w zimę, normalne auta poruszały się swobodnie a my spadaliśmy jak kostka lodu...

Wozik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 18 lip 2008, 09:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wozik » 07 sty 2014, 15:25

Auris1986 pisze:Jerry22, chyba śnię, powiedz że żartujesz :| do samochodu za 50 koło QUATTRO opona wielosezonowa czy coś takiego jeszcze produkują chyba że do furmanek. Na początku lat osiemdziesiątych do malucha miałem letnie i zimowe koplety opon. Proszę nie rozśmieszaj nas.
pozdr <okok>
Zachęcam do przeczytania instrukcji i zapoznania się z rekomendacjami producenta odnośnie opon. Jak najbardziej zalecane są wielosezonowe do Quattro.

Alexus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 10 paź 2011, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexus » 07 sty 2014, 17:28

Wozik pisze:
Auris1986 pisze:Jerry22, chyba śnię, powiedz że żartujesz :| do samochodu za 50 koło QUATTRO opona wielosezonowa czy coś takiego jeszcze produkują chyba że do furmanek. Na początku lat osiemdziesiątych do malucha miałem letnie i zimowe koplety opon. Proszę nie rozśmieszaj nas.
pozdr <okok>
Zachęcam do przeczytania instrukcji i zapoznania się z rekomendacjami producenta odnośnie opon. Jak najbardziej zalecane są wielosezonowe do Quattro.
Hej, wielosezonówki nigdy Ci nie zastąpią opon na dany sezon i to czy masz auto z 4x4 nie ma znaczenia osiągi będą słabsze pod względem hamowania. Nigdy opony całoroczne nie dają tyle co specjalne. Tak to by wszyscy śmigali na na całorocznych :D

Awatar użytkownika
Robert74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 12 lut 2014, 08:44
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wleń

Post autor: Robert74 » 06 maja 2014, 22:28

Moje auto przyjechało z Niemiec właśnie na wielosezonach..Są to Good Year 4 seasons...
http://www.goodyear.eu/pl_pl/tires/pass ... -4seasons/

I są to nówki prawie...fakt że ja nie jeżdżę nie wiadomo ile i jak szybko...ale wydaje mi się że szkoda było by je wywalić...zjeżdżę to na pewno kupię osobno na lato i osobno na zimę...moje odczucia s takie że póki co jeździ się na nich nie najgorzej...nie miałem więkezych problemów zimą a i w deszczu nieźle się sprawują..

Alexus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 10 paź 2011, 16:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexus » 08 maja 2014, 17:19

Hejka,

No jak masz już opony gotowe to rzczywiście pchać się w koszty to nie ma co, ale kurcze też więcejn pewnie wydasz na paliwko bo opony te w lecie mają mocne opory toczenia. Dobrze, że chociaż dobre opony tzn. dobrej marki to ogromny plus, a nie jakieś chińskie badziewie :>

Awatar użytkownika
Robert74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 12 lut 2014, 08:44
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wleń

Post autor: Robert74 » 08 maja 2014, 18:43

Alexus pisze:Hejka,

No jak masz już opony gotowe to rzczywiście pchać się w koszty to nie ma co, ale kurcze też więcejn pewnie wydasz na paliwko bo opony te w lecie mają mocne opory toczenia. Dobrze, że chociaż dobre opony tzn. dobrej marki to ogromny plus, a nie jakieś chińskie badziewie :>
To tylko dlatego trochę mi ich szkoda...ale nie wiem czy się nie skuszę szybciej na wymianę bo ja mam 17 stki u siebie a chciał bym większe trochę więc jeszcze nie wiadomo :)

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 08 maja 2014, 19:47

Alexus pisze:Hejka,

No jak masz już opony gotowe to rzczywiście pchać się w koszty to nie ma co, ale kurcze też więcejn pewnie wydasz na paliwko bo opony te w lecie mają mocne opory toczenia. Dobrze, że chociaż dobre opony tzn. dobrej marki to ogromny plus, a nie jakieś chińskie badziewie :>
opanuj się trochę z tymi oporami toczenia to żę ty w to wierzysz nie znaczy żę tak jest naprawdę .nie kwestionuję oszczędności z tym żę są po stronie producenta a nie użytkownika .

Awatar użytkownika
Robert74
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 444
Rejestracja: 12 lut 2014, 08:44
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wleń

Post autor: Robert74 » 05 sie 2014, 08:39

Co do opon wielosezonowych.Jak pisałem wcześniej mam dobrej marki ale przekonałem się że jednak że sezon to sezon..Poleciałem na nich do Chorwacji i trafiłem jeden dzień ulewny i niestety nie trzymają one na mokrej nawierzchni i do tego są w lecie dość głośne.Wieć już klamka zapadła,na te felgi kupuję zimówki a na lato komplet felg z oponami. Będzie okazja założyć większy felunek :> Ale to moje spostrzeżenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga