Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AFN 1.9 110 KM] Kręci i nie odpala

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
KissEK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 10 lis 2011, 23:36
Lokalizacja: Zabrze

[ AFN 1.9 110 KM] Kręci i nie odpala

Post autor: KissEK » 26 lip 2013, 11:42

Cześć,
tak, tak wiem, miliony tematów były o tym już ;p heh
Normalnie mogę kręcić silnikiem nawet po kilka sekund bez problemu, po czym wyskakuje kontrolka oleju (ale to jest normalne)
nie odpala się tylko ma czasem takie przebłyski dławienia się. Przy przeglądzie 3 dni temu Pan mechanik zauważył ślady ropy, kazał usunąć wyciek, na razie jeszcze go nie zlokalizowałem, zwiększonego spalania nie zauważyłem, raczej to są minimalne ilośći. Filt paliwa jest suchy razem z wężami, wtryskiwacze wyglądają ok. Gdzie mogę jeszcze szukać ewentualnej przyczyny tego?
I pytanie czy może próbować odpalić go plakiem? Jeszcze tego nie próbowałem, gdzie psiknąć, czy zamiast plaka może być ine spray łatwo palny typu dezedorant?

Auris1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 339
Rejestracja: 29 sty 2012, 14:52
Imię: Zbyszek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: KIELCE

Post autor: Auris1986 » 26 lip 2013, 15:20

Miałem podobny przypadek, również u kolegi nieszelność przewodu paliwowego od zbiornika do fitra.U mnie na filtrze śrubka z podkładką miedzianą (brak podkładki ) całą noc w trójkę szukaliśmy usterki, u kolegi przewód do filtra nieszczelność jak igła, efekt ten sam. <okok>

KissEK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 10 lis 2011, 23:36
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: KissEK » 26 lip 2013, 15:42

ohohoo, to mnie kolega nie pocieszył, chyba będzie szukania a szukania;/ w późniejszej godzinie podrzuce jeszcze zdjecie jednej wtyczki która jest pod maską, i jest odpięta, ma różową końcówke ;/

[ Dodano: 2013-07-30, 15:19 ]
I jeszcze mam pytanie,w jakis sposób kolega Auris1986, szukał tych nieszczelności, organoleptycznie to nie znalazłem nic co mogło by puszczać powietrze, żadnej dziurki,przetarcia, nic ;/

I problem rozwiązany, przepuszczało mi przy zaworze powrotu przy pompie wtryskowej, szukania co nie miara ale na szczęście bejbe moje już gada :D hehe
To tak dla potomności zostawię i może się komuś przyda kiedyś ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga