Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Szalejący centralny zamek po wymianie siłowników klapy bagaż

Nadwozie
ODPOWIEDZ
r0o0b3rT
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2012, 12:13
Lokalizacja: Kletnia

Szalejący centralny zamek po wymianie siłowników klapy bagaż

Post autor: r0o0b3rT » 26 cze 2013, 19:46

Witam Kolegów.

Jakiś czas temu wymieniłem siłowniki klapy bagażnika, które padły po zimie.
Wybrałem zamienniki, nie narzekam.
Po tej wymianie, przy otwieraniu klapy maksymalnie do góry (często siłowniki same ją wyrzucą na maxa, jak się klapy nie przytrzyma)
załącza się centralny zamek i zamyka mi samochód...

Zbytnio mi to nie przeszkadzało do dzisiaj, kiedy to mając kluczyk w stacyjce, chciałem wyciągnąć torbę z bagażnika..
Przy zamykaniu centralny zamknął samochód a ja nie zdążyłem złapać klapy i samochód został zamknięty z kluczykiem w stacyjce..
Co ciekawe alarm nie został uzbrojony, bo żadna dioda przy ryglach nie migała.

Na szczęście stało się niecałe 10 km od domu, więc w miare szybko dostałem się do samochodu dzięki drugiemu kluczykowi.
Dodam, że samochód nie reagował na otwieranie z pilota, musiałem otworzyć z zamka.

Macie jakieś pomyły na tą przypadłość ??
Jest możliwe, że mocniejsze wyrzucenie klapy bagażnika pociąga jakąś linke od zamka i dlatego tak się dzieje ??
Pytam, bo klapy nigdy nie rozbierałem i nie wiem jak to jest rozwiązane i którędy biegną linki do zamka..

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 27 cze 2013, 23:21

nie wiem do końca jaki masz problem, czy nie działa pilot w kluczyku czy coś jeszcze, np automatyczne zamykanie. Jeżeli to drugie to z tego co wiem jest to do wyłączenia w VCDS ale moge się mylić. Co do pilota w kluczyku może być to problem że się oduczył bo miałeś drugi w stacyjce. Teraz wystarczy wyjść z kluczikiem przed auto nastpnie wsadzić grot w drzwi kierowcy przekręcić w prawo lub lewo dokładnie nie pamiętam i wcisnąć przycisk otwierania drzwi na pilocie. Powinny w tym momencie mrugnąć kierunki i kluczyk powinien być ok.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 28 cze 2013, 11:01

Kolego r0o0b3rT, wydaje mi się, że kupiłeś zbyt mocne siłowniki :-), i ich 'uderzenie' klapą powoduje poruszenie któregoś z wodzików lub mikrostyków wysyłających sygnał do zamknięcia zamka.
Jako że takie 'uderzanie' jest nie zdrowe dla zawiasów oraz urządzeń zamontowanych w klapie, spróbuj zamienić jeden nowy siłownik ze starym. W ten sposób powinno wszystko wrócić do normy.

Co do problemu z otwieraniem samochodu z pilota - A6 ma jakieś zabezpieczenie które 'odcina' funkcje pilota gdy ten jest w stacyjce (zrób próbę - zasiądÂź za sterami, włóż kluczyk do stacyjki i spróbuj kolejno zamykać i otwierać samochód. Sam zobaczysz, że nie będzie reakcji). Dlatego możliwe było tylko otwarcie z kluczyka <okok>

P.S. U mnie po wymianie siłowników w Avancie, klapa też miało ochotę odlecieć z samochodu, więc oddałem je i wziąłem słabsze - od tego momentu wszystko chodzi tak jak należy :-)

r0o0b3rT
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2012, 12:13
Lokalizacja: Kletnia

Post autor: r0o0b3rT » 29 cze 2013, 12:45

kot919, dzięki za odpowiedÂź ;)

Też właśnie podejrzewałem zbyt dużą siłę wyrzutu siłowników,
wg producenta jednak jest taka sama jak w oryginalnych, ale napisać można wszystko ;p

Postaram się w najbliższym czasie wymienić je na słabsze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga