Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6c5] drzwi zamknięte, a fis pokazuje otwarte

Wnętrze
ODPOWIEDZ
aguamak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:32
Lokalizacja: Pomorskie

[a6c5] drzwi zamknięte, a fis pokazuje otwarte

Post autor: aguamak » 24 cze 2013, 20:40

koledzy, zamykam wszystkie drzwi a na FISie pokazuje mi, że jakieś są otwarte, zauważyłem, że świecą się lampki pod nogami i w drzwiach pasażera z tyłu, więc pewnie chodzi o te drzwi, ale ja nimi trzaskam a one dalej świecą..co robić? co może być uszkodzone? mikrostyk w zamku? trzeba zamek wymienić, a może coś innego?

[ Dodano: 2013-06-24, 20:43 ]
dodam jeszcze, że wcześniej nie sygnalizowało mi w ogóle po otwarciu tych drzwi, że są otwarte ani lampki się nie świeciły, więc wygląda mi to na ten mikrostyk...aktualnie jestem w Zakopcu na wczasach, więc ani narzędzi itd. ile to może kosztować u mechanika i może ktoś poleci jakiegoś w okolicy...myślę że to szybka robota więc podjechałbym zrobić...wkurza mnie jak podczas jazdy świecą się lampki w drzwiach, bo tą w podsufitce to chociaż da się wyłączyć!

wandzik83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 192
Rejestracja: 24 cze 2012, 08:00
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: wandzik83 » 24 cze 2013, 21:51

mialem to samo. wyciagnąłem zamek i przeczyscilem od jakiegos syfu i smaru ten styk. jedyne co potrzebujesz to dosc duzy torx i15min.tylko wyczysc dokladnie w srodku,sciagnij metalową spinkę i otworz ten mały prostokącik co w srodku jest mechanizm od styku.

aguamak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 124
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:32
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: aguamak » 26 cze 2013, 17:47

mikrostyk się zablokował...wymieniony na nowy i po kłopocie

xena3579

Post autor: xena3579 » 03 paź 2013, 20:39

Witam!! Jestem nowa na forum...kupiłam 12-latka i mam problem z drzwiami. Ech... <uoee> :|
Gdy otwieram tylnie drzwi i klapę bagażnika to na fisie czytam, że są otwarte. Natomiast przednich drzwi wcale mi nie wyświeca. Mam też problem z ich zamknięciem- tak jakby coś je blokowało, gdy próbuję zamknąc. <wnerw> trzeba je zamykac bardzo delikatnie, mają też tendencję do otwierania się w czasie jazdy. No i właśnie dlatego piszę... Co mechanik to inna porada. Najlepiej to by wymienili pół samochodu za grube pieniądze. Chcę to dac do naprawy, ale wolałabym nakierowac mechanika, bo mi faktycznie rzuci ściemę i powymienia połowę podzespołów. Proszę o jakąś poradę. Tak czytając trochę różne wątki obstawiałabym czujnik który znajduje się w zamku, no ale wolę zapytac ekspertów z tego forum.
Olej też minimalnie wycieka, ale to już temat na inny wątek...Z góry dzięki <okok>

[ Dodano: 2013-10-03, 20:46 ]
zapomniałam napisac, że nawet gdy mam otwarte przednie drzwi, to mi się automatycznie zamyka centralnym zamkiem...wydaje mi się, że czujniki w przednich drzwiach nie przekazują informacji lub coś w tym stylu. Trochę mechanikuję, mam starą vectrę ale audiana to wyższa szkoła jazdy-boję się wkładac ręce pod maskę :]
Jak coś spitolę to się nie wypłacę, nie chcę też się dac wydmuchac przez pseudo-mechaników, którzy widzą przed sobą babę i zaraz by całe drzwi wymieniali za grube pieniądze. Proszę, poradzcie coś :(

dukosz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 273
Rejestracja: 15 maja 2011, 19:13
Lokalizacja: MALAGA/silesia/CdSol

Post autor: dukosz » 03 paź 2013, 21:38

W audi sa mikrostyki w zamkach, zarówno w drzwiach jak i w klapie.
To one są odpowiedzialne za info na FIS o tym czy są otwarte czy zamknięte.
Bardzo często się brudzą, zapiekają, urywają kabelki czy nawet blokują w jednym położeniu.
najprościej to rozebrać, dostać się do zamka i po oględzinach spróbować przeczyścić lub naprawić. nie zawsze się to udaje ale warto spróbować. ja miałem problem z klapą bagażnika, rozebrałem wypsikałem WD40 i pomogło...
Hiszpania jest piękna....szkoda że tak daleko

xena3579

Post autor: xena3579 » 03 paź 2013, 22:02

Dzięki za odpowiedz. Czytałam o mikrostykach, jeden z mechaników też o tym wspominał. Teraz przynajmniej wiem, jaką mam zlecic robotę w warsztacie. Sama się trochę boję rozkręcac ... To nie wv-oprócz kilku śrubek jest masa czujników i elektroniki. Ale i tak kocham moją niunię!!! Dzięki za szybką odpowiedz! <brawo>

Awatar użytkownika
xoslox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 758
Rejestracja: 28 sty 2012, 22:15
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: TOS

Post autor: xoslox » 04 paź 2013, 20:47

xena3579, zobacz sobie ten temat viewtopic.php?t=60780;) Będziesz wiedziała jak to fizycznie wygląda i jak działa taki zamek i dokładnie wytłumaczysz o co chodzi.

Społeczność Audi A6

Post autor: Społeczność Audi A6 » 05 paź 2013, 06:44

Tak czy siak rzadko, lub na krótko pomoze ci oczyszczenie lub naprawa tego, zzazwyczaj konczy sie wymiana zamka ( cały ten elemnt co siedzi w drzwiach) passaty, vw, audi lubialy tego typu przypadłosc:-)

user

Post autor: user » 30 lis 2013, 09:27

widze, ze popularna usterka ;] tez dopadła moje tylne drzwi i chyba czas sie za to zabrac -lampki w drzwiach nie swieco i nie pokazuje na fisie ze sa otwarte <mysli>

Jarutis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 19 lis 2013, 12:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Jarutis » 04 gru 2013, 13:35

i ja mam problem tyle że drzwi pasażera trzeba z wyczuciem delikatnie zamknąć bo mocniej nie zamykają się, ale na szczescie sie nie otwieraja w czasie jazdy itp i na fisie pokazuje prawidłowo jak otwarte to otwarte :P ale dobrze ze xoslox wrzucił linka skorzystam z niego napewno w wolnej chwili:P

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga