Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP] Regulacja linki zmiany trybu tiptronic

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
manfredjg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 23:05
Lokalizacja: jelonka

[ TIP] Regulacja linki zmiany trybu tiptronic

Post autor: manfredjg » 19 cze 2013, 23:58

Witam!
Mam nastepujacy objaw:
- brak mozliwość zjechania wybierakiem tip na pozycje 2,na tej pozycji jesli juz to wyswietla sie 3 bieg na Fis ,ale wajcha i tak sie nie zatrzaskuje i w tej max pozycji nie zostaje .

Wczoraj przy okazji wymiany wentylatora klimy umyłem od spodu silnik ze skrzynia karcherem .
Przy ruszeniu z garażu poczułem że dzwignia tip_a idzie wyrażnie z oporami , po kilku zmianach szła juz miekko ale pojawiłe sie kolejny problem-czasami skrzynia jest w takiej pozycji że nawet nie wyswietla info na fis ,a czasami przy delikatnym ruszeniu wajchy przerywa tryb D .

dotychczas sądziłem że wszystkie informacje dot pozycji dzwigni sa pod lewarkiem ,rozebrałem ,ale tam są tylko czujniki które nie wymuszaja zmiany na fis i kierunku ruchu skrzyni a jedynie przejscie z auto na tip .
Na allergro widziałem zdjecia lewarka z jakąś linką /zapewne podł do skrzyni / co oznacza że w skrzyni jest jakaś dzwignia z czujnikami polożenia lewarka

Mam pytanie ,czy ktoś wymienieniał,regulował itp ową linke ?
Czy jest widoczna od spodu auta ?
Jak wyciąga sie cały mechanizm zmiany w tip_e ? Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 20 cze 2013, 07:20

pod lewarkiem jest płytka, która odpowiada za wyświetlanie wszystkich pozycji położenia lewarka

a6-c5-18t-problemy-z-tiptronickiem-vt10 ... b+awaryjny

poczytaj ten temat może coś ci się przyda

manfredjg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 23:05
Lokalizacja: jelonka

Post autor: manfredjg » 20 cze 2013, 10:56

Dzięki za link /tego nie znalazłem / i zainteresowanie ,jednak dalej twierdze że te halotrony na przy lewarku to tylko element pomocniczy ,żeby nie powiedzieć w częsci dla ozdoby
Ten magnes na gumie wg mnie przełącza tylko diodami !!!
Drugi większy 5mm x 30mm działa w trybie tip /reczna zmiana / przy położonym w bok "na prawo" lewarku

A zasadniczą zmianę trybu pracy skrzyni robi owo mechaniczne cięgło /plus jakis czujnik w skrzyni -info do fis / i zmianę kierunku .

Czy ktoś wyciągał całość ?

quest87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 28 cze 2008, 16:59
Lokalizacja: siedlce

Post autor: quest87 » 20 cze 2013, 22:20

kolego a miałeś grzebane coś w skrzyni ?

manfredjg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 23:05
Lokalizacja: jelonka

Post autor: manfredjg » 21 cze 2013, 05:51

quest87 pisze:kolego a miałeś grzebane coś w skrzyni ?
Nie wiem ,mam go od roku i w sumie problem z brakiem "stałej 2" juz był.A chciaem to uruchomić .

Ustaliłem wczoraj na kanale że jest linka i wchodzi na górną cześć skrzyni po lewej stronie ,przy wachlowaniu lewarkiem linka pracuje ,podałem tam troche smaru w sprey i jest fajnie lekko ale "2' dalej nie ma ,pewnie kwestia regulacji .
Odpuszcze sobie bo dostęp zerowy ,trzeba by kolektor wydechowy wykrecać ,a i cały zespół lewarka wyglada że wykreca sie od spodu i tu kłopotem jest wielka osłona termiczna .

Jako ze znam sie na elektronice ,zbadałem co robi te płytka na lewarku i jak myslaem magnes po lewej /w gumie / przełacza diody na osłonie , a ten drugi /dzwignia w prawo / daje info tiptronic.
ÂŁatwo to sprawdzić wpinajac płytke i zewnetrzym magnesem sprawdzi sie działanie .
Ważna biegunowość magnesu ! bo miałem wyłamany ten od tip_a wkleiem odwrotnie i lipa ;)

ps. potem dam foty

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga