Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 telefon w podłokietniku]

Elektryka
zbynio1983
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 05 paź 2010, 06:58
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: zbynio1983 » 05 paź 2010, 12:20

Witam,
Mam Podobny telefon Połączony z telematik.
Problem mam taki że na wyświetlaczu FIS cały czas mam jakieś komunikaty. Prawdopodobnie z Telefonu albo z telematika. A najgorsze, że po niemiecku.
Czy ktoś się orientuje jak zmienić język w tych systemach używając VAG-COM?
Dodam że w Fisie zmieniłem bez problemu.
wchodzisz w Instrument(17) dalej w w Adaptacje(10) i w kanale 004 zmieniasz cyferkę z 1 - Niemiecki na 2 - Angielski.
Natomiast łącze się z Telematik ale nie mogę odczytać kanału 004

Czy są gdzieś jakieś encyklopedie tych numerów kanałów dla każdego sterownika??

Awatar użytkownika
Yogi2503
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 08 mar 2009, 21:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yogi2503 » 21 mar 2012, 00:50

Koledzy czy ten bajer bedzie pasowal do tego co mam w podlokietniku??
http://allegro.pl/cullmann-nokia-6210-6 ... 71958.html Obrazek
jest tu kto???
Obrazek
Yogi

mass

Post autor: mass » 10 maja 2013, 22:01

witam
może ktoś pomoże rozwiązać problem, mam taki zestaw jak na początku tematu i tak, wszystko mi działa mikrofon kierownica FIS itp wycisza mi radio podczas dzwonienia ale nie mam dźwięku w głośnikach czyli generalnie wszystko działa mnie słychać podczas rozmowy z tym że ja aby słyszeć dzwoniącego muszę tradycyjnie skorzystać ze słuchawki telefonu, dźwięku dzwonka również nie słychać
może ktoś potrafi podpowiedzieć gdzie szukać rozwiązania problemu

Awatar użytkownika
maciejjernas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 02 sie 2012, 18:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maciejjernas » 05 cze 2013, 16:23

mass, mam podobny problem i na razie nie znalałem nikogo kto potrafił by pomóc a u specjalistów pomocy szkoda gadać. Byłem chyba u 3 i żaden nie wie co to może być i co padło. Jeśli znajdziesz rozwiązanie swojego problemu to daj znać.

Dżaga_Nike
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 09 lut 2012, 18:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Dżaga_Nike » 09 paź 2013, 22:47

Hej.
Nigdy nie miałem do czynienia z telefonem w aucie, postanowiłem do przystawki w podłokietniku zakupić telefon NOKIA 6310 i teraz pytanie do kogoś kto ma taki zestaw, czego mi jeszcze brakuje by było ok radio mam oryginalne jak podłączam tel do przystawki to ładuje pokazuje ikonę zestawu auta, jak na niego dzwonię to radio wyświetla TELEFON i to by było na tyle. Kierownicy nie mam wielofunkcyjnej i nie mam żadnego mikrofonu - nie wiem czy powinien być czy nie. Fis wyświetla tylko napis telefon przy połączeniu. Głos wychodzi normalnie z głośnikow. Może ktoś podpowie coś w tym temacie.


Nikt nie ma 6310 w zestawie w swoim aucie by podpowiedzieć mi gdzie chociaż jest mikrofon umiejscowiony bym sprawdził czemu tak słabo osoba z zewnątrz słyszy głos kierowcy?? Bo w samochodzie słychać wszystko dobrze.
Ride Or Die

Mc Coy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2014, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mc Coy » 03 kwie 2014, 18:41

Witam wszystkich.
Przeglądam Forum już od jakiegoś czasu. Teraz pora na pierwszy wpis.

Mój problem dotyczy sterowania telefonem z przycisków na kierownicy.
W mojej A6 mam Navi plus i Nokię 6310i w podłokietniku. Telefon widzi samochód (ikonka na wyświetlaczu), jak odbieram rozmowę zieloną słuchawką na telefonie, to wszystko działa poprawnie.
Problem w tym, że nie wiem jak obsługiwać telefon z kierownicy ? Czy jest to możliwe ?
By nie było tak łatwo dodam, że na kierownicy mam klawisze: głośniej, ciszej, strzałki w dół i górę oraz w lewo i prawo (jak na Navi plus). Czy jest możliwość przekodowania tych "strzałek" by można było odebrać rozmowę, zadzwonić, przeglądać kontakty na FISie.
Dodam, że jak dzwonię na numer w aucie to FIS wyświetla PHONE, a na Navi plus pojawia się taki napis w prawym górnym rogu.

By wyczerpać problem dodam, że ojciec w swojej A6 C5 też ma Nokię w podłokietniku (RTE-3HD) i radio Symphony II. Posiada także multikierownicę tylko, że ta jego ma klawisze: głośniej, ciszej, strzałka góra i dół, klawisz z ikonką słuchawki oraz klawisz R/T. Bez problemu można przełączyć się z radia na telefon, przeglądać kontakty na FISie, by następnie wybrać do kogo chcemy zadzwonić. Dzwonienie i odbieranie również działa z kierownicy.

Czy ktoś wie jak to zrobić w moim zestawie ?
Osobiście wolę obsługiwać telefon z kiery niż bawić się navi w trakcie jazdy. W przypadku navi wybieram cel, zatwierdzam trasę i w drogę.

Ufff...wyszła Iliada i Odyseja na początek ale uwierzcie nie znalazłem nic konkretnego na ten temat.

Awatar użytkownika
maciejjernas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 02 sie 2012, 18:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maciejjernas » 03 kwie 2014, 21:04

Mc Coy powiem Tobie, że nie ma mądrego na to sterowanie telefonu z kierownicy. Ja próbowałem tez dojść jak to można naprawić aby działało poprawnie. U mnie tak jak u Ciebie mogłem odebrać rozmowę ale nie mogłem już sterować telefonem z kierownicy (wybierać rozmówcę z kierownicy za pomocą strzałek lub wybierać rozmówcę głosowo). Byłem u wielu elektryków, elektroników i żaden mi nie pomógł.

Schiller_Polska
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 768
Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schiller_Polska » 04 kwie 2014, 05:45

A co tu chcesz naprawiac? Tak poprostu jest. Sa rozne wersje kiery multyfunkcyjnej z obsluga telefonu i bez. Oczywiscie prawia wszystko da sie zrobic ale nie jest to kwestia soft tylko hardwearu

Mc Coy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2014, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mc Coy » 04 kwie 2014, 08:35

Może jakaś podpowiedź ? Myślę, że dużo by wniosło porównanie schematów tych dwóch kierownic i telefonów. Trochę już w kablach dłubałem i nie boję się tego. Niestety stan obecny jest dla mnie nie do przyjęcia :(

PS: jeśli ktoś będzie chciał to służę pomocą i gotowym opisem podłączenia kierunkowskazów pod klawisze sterujące na manetce FISa oraz wyprowadzenia włącznika świateł długich na przycisk pod stopę. Tak się złożyło, że musiałem to zrobić osobie po amputacji lewej ręki :( W tej chwili wszystko co potrzeba ma pod prawą i śmiga autem aż miło. "Długie" działają też normalnie ze swojej manetki.

radek11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 24 lis 2008, 17:03
Imię: Radek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AEL 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: radek11 » 04 kwie 2014, 10:06

Witam wszystkich kolego Mc Coy masz na kierownicy guzik z oznaczeniem RT umnie jest to lewy dolny ten guzik sluzy do przelaczania ze sterowania radia na telefon dziala on wten sposob ze jesli chcesz przelaczyc na tel musisz do przytrzymać jakies 2 do 3 sek wtedy powinno ci dzialac odbieranie i i odkladanie sluchawki tel po przytrzymaniu powinno przelaczyc na radio kiedys sie w to bawilem i tak mniej wiecej to dzialalo musi poprobowac tylko i wylacznie guzik RT przelacza <okok>

Mc Coy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2014, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mc Coy » 05 kwie 2014, 09:41

Kolego chodzi o to, że nie mam przycisku R/T. Wiem jak on działa, bo mam dostęp do drugiego auta, gdzie on jest. Ja mam w tym miejscu strzałkę w lewo :(

Dżaga_Nike
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 09 lut 2012, 18:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Dżaga_Nike » 05 kwie 2014, 13:59

Kolego Mc COY możesz mi powiedzieć gdzie znajduje się mikrofon ( jeśli wogóle znajduje się osobny )bo od dłuższego czasu nikt nie może mi odpowiedzieć na to pytanie, a przy zamkniętym podłokietniku osoba dzwoniąca w ogóle nic u siebie nie słyszy, przy otwartym i wysuniętym telefonie jakość dźwięku jest bardzo słaba i trzeba krzyczeć w samochodzie.
Ride Or Die

Mc Coy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2014, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mc Coy » 11 kwie 2014, 17:32

Mikrofon jest między lampkami na podsufitce.

Gruka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2014, 20:26
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Gruka » 12 kwie 2014, 08:12

To ja się podepnę do tematu: jako że od niedawna mam takowy samochód i "stacje" na telefon siemens c75 niestety bez słuchawki.Mam kilka pytań:
1.Z VINu niby wychodzi że jest zestaw głośnomówiący-Telephone/telematics 9ZF Mobile phone preparation with hands-free speaking system czyli teoretycznie jeżeli dokupi się słuchawkę powinno działać?
2.Kierownica jest bez sterowania więc na jakiej zasadzie ma to działać skoro jeśli odbiorę słuchawką zapewne będzie słychać przez słuchawkę,chyba że się myle?
3.Czy VAG sprawdzi połączenie telefonu jeśli jest stacja a nie ma słuchawki?

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 12 kwie 2014, 11:59

Gruka, Jeżeli masz zestaw głośnomówiący, i dokupisz odpowiednią słuchawkę (mocowanie telefonu komórkowego). To po włączeniu telefonu, samochód będzie traktowany jak zestaw słuchawkowy :-) ... Całością będziesz sterował poprzez klawisze telefonu <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga