Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Po włożeniu kluczyka nie odblokowuje kierownicy

Elektryka
michu21bydg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2013, 16:05
Lokalizacja: Bydgoszcz londyn

Post autor: michu21bydg » 20 maja 2013, 09:24

witam jest to moj pierwszy wpis na tym forum moj blad jest podobny do opisywanego w tym temacie moze napisze cala historie od poczatku koniec pracy 6 rano otwieram auto wkladam kluczyk jest tak jak by cos odbloowalo nie wiem czy to jest odblokownie kierownicy przekrecam dalej i nic cofam kluczyk drugi raz i odpalilo do domu spac wstaje o 13 jade na zakupy wszystko ok jak zawsze wracam i ta sytuacja co rano tylko ze za drugim razem nie pomoglo. radio dziala ledy swieca lampki w srodku tez ale kontrolki zadne pomyslalem ze moze akumulator kolega podjechal busem na kable pocodzil troche ale nic odlaczylem akumulator na 20min i nic auto sie otwiera i zamyka z kluczyka zadzownilem po pomoc drogowa aa ( auto jest w uk ) podjechal gosciu tez myslal ze akumulator ale nie popodlaczal komputery itd i nagle cos poruszal w bezpiecznikach tych kolo kieorwnicy i kontrolki sie zapalily ale nie odpalil zadzownil do kogos z audi i powiedzial mu ze jakis komputer wazny poszedl koszt ok 600f plus zaprogramowanie ale to nie koniec przygody mowi zeby poczekac na lawete ok czekamy podjezdza a ten mowi ze nie wciagnie bo jest na pozycji p i nie moze go wciagnac bo moze skrzynie popsuc mowi ze zadzwoni i przyjedzie taka co za kola ja wciagnie do gory czekamy dalej przyjezdza jakis gosciu astra otworzyl schoweg w bagazniku ten po prawej stronie cos robil o odpalil normalnie fure potem zgasil nie mogl odpalic poszedl do tylu i znowu odpalil ale mowi ze cos jest do roboty to odpalony na lawete zrzucilismy u mechanika podlaczyl pod kompa odstawilismy pod plot gasi go zamyka drzwi wchodzi odpala gasi odpala i tak z 20 razy tak jak by wszystko ok pomyslalem ze to moze cos sie zawiesilo wrocilem do domu po pol dnia pod znakiem zapytania na drugi dzien rano ide zobaczyc i zero sory ze tak sie rozpisalem ale troche sie dzialo

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 20 maja 2013, 09:54

michu21bydg pisze:nie wciagnie bo jest na pozycji p i nie moze go wciagnac
Na przyszłość:

Obrazek

beyca
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 167
Rejestracja: 07 cze 2008, 09:38
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: beyca » 20 maja 2013, 13:32

0x4B25A pisze:
michu21bydg pisze:nie wciagnie bo jest na pozycji p i nie moze go wciagnac
Na przyszłość:

[url=http://images46.fotosik.pl/2061/e8956bf6f94ab689m.jpg]Obrazek[/URL]
kolega a z czego ten ładny opisik i fotka kolorowa?
nowa elsa czy coś... <okok>

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 20 maja 2013, 13:39

beyca, zeszyt serwisowy :)

michu21bydg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2013, 16:05
Lokalizacja: Bydgoszcz londyn

Post autor: michu21bydg » 20 maja 2013, 18:41

dzieki za instrukcje awaryjnego odblokowania ale bylem w aucie i po wsadzeniu kluczyka kierownica chodzi wiadomo ze ciezko troche sie tym przejalem i za szybko napisalem nie w tym poscie amator ze mnie szukam na innym poscie pozdr

total9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2012, 17:29
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: total9 » 12 lis 2014, 21:35

suchy998 pisze:Ja wymieniłem kolumnę bo w niej chodził rygiel z dużym oporem i pewnie dlatego mi się to wysrało, a w moim sterowniku było zapisane coś ponad 12000 cykli uruchamiania rygla.
gdzie w ktorym miejscu w sterowniku mozna sprawdzic ilosc cykli odpalenia silnika??

masud

Post autor: masud » 12 lis 2014, 22:09

moze mi ktos oBjasnic ten rysunek najpierw naciska sie dlugopisem w dziurke w popielniczce a nastpnie wciska sie przycisk na drzwigni sterujacej. gdzie jest ten przycisk?

ariani
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 14 wrz 2014, 12:54
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Post autor: ariani » 21 gru 2014, 12:43

witam

Uporalem się z tym. Zdejmujemy plastik pod kolumną. Nie trzeba wymieniać blokady. Wystarczy podpiąć komputer, skasować błąd. Nastepnie odpiac kostkę z 3 kabelkami dająca zasilanie. Są to 2 plusy i jeden minus. Jeden plus daje zasilanie na całe auto a drugi daje zasilanie tylko na blokadę. Gdy go odlaczymy spowodujemy ze blokada będzie cały czas nieaktywna. Sądzę że jest to dobry i tani sposób. Godzina roboty i problem rozwiązany
Aurelian

Awatar użytkownika
Wawrzon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 26 sie 2015, 21:20
Imię: Wacek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: Wawrzon » 12 kwie 2016, 09:59

i u mnie wystapil ten problem wczoraj. dziala tylko mmi, brak zaplonu. podlaczylem vcds, blok 05 Start i usunalem bledy choc latwo nie bylo. odczytal blok dopiero po wyjeciu calkowitym kluczyka ze stacyjki. auto odpalilo bez problemu. pozniej zastosowalem sie do rady kolegi powyzej ariani. wypialem kabel + we wtyczce )ten najbardziej z brzegu u mnie) odpowiedzailny za modul i blokada w ogole przesatala pracowac. bledow brak auto lata bez kosztow.

ADRJAB

Post autor: ADRJAB » 28 gru 2016, 22:12

;Witam Panowie
I stalo sie to i mnie. Ciermno na licznikach a po polaczeniu kompa wyskakuje blad:
01176 no signal
I placz teraz. Auto mam od tygodnia a tu takie klocki. Moze kupic uzywana stacyjke z kluczykiem i modul blokady kierownicy?

Łukasz2509
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Łukasz2509 » 13 lis 2019, 19:09

Witam panów. zwracam sie do was z wielką pomocą. Problem polega na tym że dziś chciałam przypalić auto i po włożeniu kluczyka do stacyjka i przekręceniu go na zapłon nic wogule nie reagóje naprawdę nic. Co zaopserwowalem rygiel kierownicy jest odblokowany cały czas nie da się nawet zablokować. Jak przekrecam kluczyk na zapłon i wracam powrotem na zero to slychactakie kliknięcie jak by rygiel chciał się zablokować ale to nie działa bo wyciągam kluczyk i mogę kręcić kierownicą.

Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jankes1878 » 15 lis 2019, 09:12

Łukasz2509 pisze:zwracam sie do was z wielką pomocą.
<lol>
Dziękujemy za pomoc. ;)
Ja, zatem, zwracam się z prośbą. Sprawdź, czy z aku wszystko <okok> ?
Było A6 C5 Avant 1,8T AEB LPG. Przez 7 lat trochę w nim pogrzebałem.

Łukasz2509
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 30 wrz 2019, 20:39
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Łukasz2509 » 01 gru 2019, 13:34

Akumulator jest w bardzo dobrym stanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga