Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zagotowany płyn od wspomagania

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
KissEK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 10 lis 2011, 23:36
Lokalizacja: Zabrze

Zagotowany płyn od wspomagania

Post autor: KissEK » 16 maja 2013, 20:54

Witam, mam problem, nie wiem jeszcze czy mały czy duży.
Podczas zwykłej jazdy nagle samochód gaśnie, nie da się odpalić tak jakby za mały prąd szedł na rozrusznik, ledwo kręci i nie odpala. Po 10 minutach odpala bez problemu, zrobiłem przegazówkę małą (2,5tys obr) i nagle słyszę jakby syczenie, czy też stuki. Otwieram maskę i głośniej, gaszę silnik i widzę jak przez korek od wlewu płynu od wspomagania wyciska mi owy płyn. Czy miał ktoś coś podobnego? Nie wiem jak to ugryÂźć, dopiero jutro będę zaglądał konkretniej co jest tam nie tak. Czy możliwe że pompa pada i się robi ciśnienie że aż gotuje płyn?

mario1278
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 425
Rejestracja: 04 sie 2008, 14:09
Imię: MARIUSZ
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: SIEDLCE

Post autor: mario1278 » 16 maja 2013, 21:47

Obstawał bym raczej maglownice a potem pompę następnie sitko w zbiorniku wyrównawczym.

qcyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2013, 17:32
Lokalizacja: alberschwende

Post autor: qcyk » 19 maja 2013, 18:01

KissEK pisze:Witam, mam problem, nie wiem jeszcze czy mały czy duży.
Podczas zwykłej jazdy nagle samochód gaśnie, nie da się odpalić tak jakby za mały prąd szedł na rozrusznik, ledwo kręci i nie odpala. Po 10 minutach odpala bez problemu, zrobiłem przegazówkę małą (2,5tys obr) i nagle słyszę jakby syczenie, czy też stuki. Otwieram maskę i głośniej, gaszę silnik i widzę jak przez korek od wlewu płynu od wspomagania wyciska mi owy płyn. Czy miał ktoś coś podobnego? Nie wiem jak to ugryÂźć, dopiero jutro będę zaglądał konkretniej co jest tam nie tak. Czy możliwe że pompa pada i się robi ciśnienie że aż gotuje płyn?
Witam Wlasnei mam podobny problem Jestem u rodzinz w austri i probuje dojsc dlaczego pieni mi sie plyn w ukladzie Wymieniona zostala pompa na nowa I zbiorniczek
Problem nadal nie znika Znalazlem tez nieszczelnosc Ale pieni nadal
(wujek przyznal sie ze jezdzil bez wspomagania dobra chwile) Czy mogla tez walnac maglownica?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cde ... d1eee.html
A W TAKI SPOSOB UDALO MI SIE DOBRAC DO POMPY
POZDRAWIAM

[ Dodano: 2013-05-20, 18:55 ]
...Dzis zdiagnozowalem przyczyne :( http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e86 ... 1fe37.html
oto gdzie zasysa powietrzem i pieni :( Maglownica do wymiany :(
Ostatnio zmieniony 19 maja 2013, 18:03 przez qcyk, łącznie zmieniany 1 raz.

KissEK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 10 lis 2011, 23:36
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: KissEK » 07 cze 2013, 00:33

U mnie jednak sie skończyło na pompie wspomagania, przy dalszych próbach jazdy było słychać skrzeczenie i zacieranie sie pompy. Naprawa ( regeneracja) i aż milo się jeÂździ ;p

Awatar użytkownika
Toperz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 501
Rejestracja: 14 mar 2010, 07:46
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Toperz » 07 cze 2013, 12:45

qcyk pisze:...Dzis zdiagnozowalem przyczyne :( http://www.fotosik.pl/pok...4f1661fe37.html
oto gdzie zasysa powietrzem i pieni :( Maglownica do wymiany :(
Jesteś całkowicie pewien że to przez uszczelniacz? U siebie ostatnio widziałem uszkodzoną tą osłonę, w prawdzie na razie jest jeszcze sucho ale niedługo biorę się za jej wymianę.
Fuck Fuel Economy

matibronx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 86
Rejestracja: 09 paź 2012, 12:09
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: matibronx » 03 lip 2013, 01:13

Koledzy dołączam się, wywala mi płyn ale tylko jedynie przy ostrej jeÂździe tzn. koła maksymalnie skręcone i w opór gaz napęd quattro czyli kreci bączki, po kilku takich troszeczkę płynu sie wyleje lecz wszystko działa prawidłowo.

qcyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2013, 17:32
Lokalizacja: alberschwende

Post autor: qcyk » 14 lip 2013, 09:26

Witam po jakims czasie
Wlasnie wczoraj dopiero udalo mi sie prawie naprawic audi :(
...pierwsza poszla wymieniona pompa Potem wyjeta maglownica i zawieziona do polski do regeneracji
2 dni skladania i dalej kupa :( Ale cos mnie tknelo i ominelem chlodniczke i wpielem bezposrednio przewod do zbiorniczka od maglownicy :) I ku mojemu zdziwieniu pompa ucichla i jest wspomaganie Czyli poszedl prawdopodobnie przewod ...zbiorniczek-chlodniczka z tym zaworkiem
....Moze to komus kiedys pomoze jak bedzie mial podobne obiawy i nie bedzie mial takich kosztow jak my
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga