Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AEB 1.8 150 KM] Jaki wydech / tłumik?

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HattoriHonza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 288
Rejestracja: 23 wrz 2010, 11:52
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin, Polska

[ AEB 1.8 150 KM] Jaki wydech / tłumik?

Post autor: HattoriHonza » 08 maja 2013, 13:26

Witam.

Być może pytałem już o to, ale nie uzyskałem odpowiedzi. A dość już mam jazdy moim autem ze względu na niemiłosierne dudnienie, buczenie wydechu. Jazda powyżej 100kmh jest mordęgą, cholernie głośno jest w kabinie - gorzej niż w Golfie 4 1.9tdi. Mechanik mówi, że to któryś z tłumików - środkowy lub końcowy - wypala się od środka i zamiast tłumić wpada w rezonans, dlatego wszystko mi buczy.

Problemem jednak jest to, co mam tam wstawić? Do aso po oryginał nie pojadę, bo pewnie zapłacę kosmiczne pieniądze. Mechanik mówi (i potwierdzili to goście z zakładu specjalizującego się w tłumikach), że zamiennik będzie głośniejszy, niż to, co mam - jakoś nie chce mi się w to wierzyć, ale jeśli 2 Âźródła mi to samo mówią, to może coś w tym jest. Trzecia opcja to kupno używki, ale chyba nie sprawdzę co jest warta, póki nie wspawam tego u siebie. Tak więc loteria.

Doradzi ktoś, jakie puszki mam wstawić na środek i koniec? Może ma ktoś dostęp do dobrego zamiennika lub używki?

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam. I mam nadzieję, że dobry dział wybrałem - nie ma nic związanego z wydechami, a z tunningiem nie ma to nic wspólnego, bo interesują mnie jak najcichsze tłumiki ;)

TeEs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TeEs » 08 maja 2013, 23:48

A katalizator masz sprawny?

Awatar użytkownika
HattoriHonza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 288
Rejestracja: 23 wrz 2010, 11:52
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin, Polska

Post autor: HattoriHonza » 10 maja 2013, 21:01

A w sumie cholera wie... A jak sprawdzić kata? Może rzeczywiście coś z katem nie tak, bo auto jakoś szałowo nie jeździ - a turbo słyszę. No i wydech wpada w rezonans, dudni, buczy. Niby z tyłu, ale z przodu też coś słychać.

TeEs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TeEs » 10 maja 2013, 22:58

Najlepiej wymontować i zobaczyć co jest w środku katalizatora. Ja ostatnio na przeglądzie w ASO poprosiłem o sprawdzenie kata, to wyjęli go, obejrzeli i zmierzyli przepływ powietrza. U mnie jest OK.
Nie chcę być posłańcem przynoszącym złe wieści, ale może się zdarzyć, że jest tam "kupa" proszku zamiast wkładu, co pogarsza osiągi w wprowadza buczenie i wibracje wydechu.
Jeśli jest tak jak przypuszczam (obym się mylił <luzik> !) to bardzo polecam wymianę kata na zamiennik jakiś, a nie wywalenie go, i zastąpienie rurką. W poprzedniej niuni wyrzuciłem kata i posypał się cały wydech bo - jak mi powiedział tłumikarz- szły zbyt szybko i zbyt gorące spaliny które wypaliły tłumiki. Taki idealnie pasujący nowy zamiennik (a nie uniwersalny wspawany w mocowanie wycięte ze starego) można kupić za ok 700-800 zł.

Awatar użytkownika
HattoriHonza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 288
Rejestracja: 23 wrz 2010, 11:52
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin, Polska

Post autor: HattoriHonza » 14 maja 2013, 16:43

Katalizator drożny, piękne rurki w środku :/ Ani nie stopiony, nie zatkany. A wydech rezonuje i mam tego karwa dosyć powoli. Już w Golfie ciszej i bardziej komfortowo.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 20 maja 2013, 19:18

HattoriHonza, A nie obija Ci się przypadkiem układ wydechowy o podwozie??? <mysli>
Może w którymś miejscu delikatnie się stykać z jakąś częścią podwozia czy z osłoną, i to wystarczy żeby robiło takie dziadostwo ;) Podnieś auto i sprawdÂź jeszcze to. Tylko zwróć uwagę, że w miarę podnoszenia obrotów i obciążenia, cały układ wydechowy też minimalnie zmienia swoje położenie. Tzn że na biegu jałowym będzie trochę inaczej ustawiony niż podczas jazdy <okok>
Stawiam że to będzie rozwiązanie problemu ;)
Aha, i sprawdÂź jeszcze łącznik elastyczny <luzik>
Lektor.

Awatar użytkownika
HattoriHonza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 288
Rejestracja: 23 wrz 2010, 11:52
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin, Polska

Post autor: HattoriHonza » 20 maja 2013, 22:09

ÂŁącznik elastyczny wymieniałem 2x w ciągu ponad 2 lat, to nie to. Bo od jakichś 2 lat mi wydech buczy. Sprawdzane były wszystkie osłony termiczne, 2 lata temu ze 2 się obijały. Po poprawce nie zmieniło się absolutnie nic, nie było ich nawet słychać w takim razie. Na biegu jałowym też buczy, w tych samych obrotach i niestety tłumik absolutnie o nic się nie obija. Nie wiem, co to za cholera jest, przeczesałem cały internet i okazuje się, że to sięw VAGu zdarzało. Nawet w Passatach B4. Cośwpada w wibracje i jest wiele przyczyn. Albo jakaś masa przeciwwibracyjna, albo katalizator (mój drożny i niewypalony), albo tłumiki (ale to rzadko), albo kolektor(mój cały), albo miliard innych rzeczy. Najgorsze, że ani mój mechanik ani goście z zakładu zajmującego się wyłącznie tłumikami nie są w stanie zdiagnozować CO mi buczy i dlaczego wydech tak rezonuje. Dlatego napisałem temat, miałęm nadzieję, że ktoś to już przerabiał u siebie.

endriu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2008, 11:42
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: endriu » 21 maja 2013, 22:00

Mimo że nasze autka mają już parę lat to myślę że wydech da się odwracalnie zdemontować i obejrzeć każdy tłumik z osobna.Ja mam ok.300 tys najechane i częściowo uszkodzone zewnętrzne płaszcze tłumików ale do ich śmierci jeszcze daleko.Zakup nowych to masakra ,a szczególnie środkowy.Zastanawiałem się nad środkowym od Passata B5 z tym silnikiem ale nikt nie jest w stanie powiedzieć zdecydowanie że pasuje.Na szczęście są używki.Tak więc pozostaje ci demontaż i opukiwanie każdego osobno,coś wyjdzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga