Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Obcieranie klocków i tarcz?

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
rafal28
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:50
Lokalizacja: Łódź

Obcieranie klocków i tarcz?

Post autor: rafal28 » 15 kwie 2013, 17:37

Witam,
Mam do wymiany klocki i tarcze w przednich kołach, tarcze już mają rdze na zewnątrz i wewnątrz że tak naprawdę klocki dociskają się w środku(twierdze tak gdyż w środku są ładne i metalowe a na zewnątrz i wewnątrz jest rdza nie ściera się tarcza). Tarcze są już w fatalnym stanie i będę wymieniał je na dniach.

Moje pytanie jednak dotyczy kwestii następującej: po wymianie kół na letnie słychać takie dziwne buczenie po prawej stronie(tam gdzie tarcza jest w najgorszym stanie ze wszystkich) jakby coś się o coś ocierało ale tylko tak do 30-40 km póÂźniej już nie słychać. Czy może to wynikać ze złego stanu klocków i tarcz że ocierają się np: w miejsce gdzie jest rdza na tarczy gdyż w tych miejscach jest trochę wypukłe niż na środku tarczy gdzie dociskają się hamulce. Na zimowych nie słyszałem tego ale to może wynikać że w aucie grało radio albo asfalt był mokry ośnieżony itp.

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 330
Rejestracja: 11 kwie 2012, 22:20
Imię: Adam
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Post autor: Lewian » 15 kwie 2013, 18:01

Dziwne, że po wymianie opon zaczęło się buczenie, tym bardziej w jednym zakresie prędkości, możliwe, że opona jest uszkodzona, wystarczy, że jeden kord będzie walnięty. Ale skoro i tak będziesz wymieniał tarcze i klocki to po ich zmianie będziesz miał już pewność czy to była wina hamulców czy może z oponą rzeczywiście coś nie tak.


Pozdrawiam
LEWIAN - HAMULCE
Wszystko związane z hamulcami, zapraszamy !

Gwarancja najniższej ceny - znalazłeś taniej ? pisz !

http://hamulcesklep.pl
507-857-074

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 15 kwie 2013, 23:33

Lewian pisze:Dziwne, że po wymianie opon zaczęło się buczenie, tym bardziej w jednym zakresie prędkości, możliwe, że opona jest uszkodzona, wystarczy, że jeden kord będzie walnięty. Ale skoro i tak będziesz wymieniał tarcze i klocki to po ich zmianie będziesz miał już pewność czy to była wina hamulców czy może z oponą rzeczywiście coś nie tak.
Przełóż opony miejscami - lewa|prawa lub przód|tył [jakolwiek] w ten sposób wykluczysz winę opony.
Jeżeli masz już mocno skorodowaną tarczę to podczas wymiany koła mógł jej fragment po prostu się rozwarstwić i teraz ociera co osłonę, klocki, zacisk. Również klocek mógł ze starości 'odkleić się' od zacisku (po latach te sprężynki utrzymujące go w zacisku koroduję i przestają spełniać swoją funkcję) i obciera o tarczę.
Typowanie winowajcy w takim przypadku jest rzeczą trudną, i wydaję mi się że dopóki nie ściągniesz koła i zajrzysz do układu hamulcowego nie dowiesz się co jest przyczyną tego 'dzwięku' <okok>

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 16 kwie 2013, 12:57

Jeśli tarcze są jeszcze odpowiedniej grubości, a tylko skorodowane, możesz spróbować je tylko przetoczyć, zaoszczędzisz sporo kasy. Wtedy wymieniasz tylko klocki. Za taką usługę wołają około 30-40zł.
Lektor.

Zajcu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:01
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Zajcu » 18 kwie 2013, 22:37

tak idz przetocz i potem narzekaj ze tarcze Ci bija xddd hehe

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga