Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AGA 2.4 165 KM] Jakie świece zapłonowe do AGA 2.4 165Km +

Silniki benzynowe
Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 22 lut 2012, 20:31

piotrek24dm pisze:
sajmon8526 pisze: Dobra instalacja i Tylko i wyłaczne BRC dobra regulacja i auto bedzie tak samo jechac jak na benzynie kolego:) wiem co mowie bo zakładam instalacje od pewnego czasu:)A sa przypadki ze chodzi lepiej na gazie jak na benzynie bo z wiekiem podzespoły czyli i pompa i wtryski nie sa az tak wydajne jak od nowosci i jak nowe wtryskiwacze gazowe:)Sprawdzone.Nie ma co sie bać Gazu:)Tylko trzeba dbac i wiedziec co sie robi:) pozdrawiam

Sorry chłopaki ale nie mogłem się powstrzymać ;p (pewnie Mod to usunie) ale nikt mi nie będzie wmawiał że gaz jest super a nawet lepszy od benzyny <lol> Masakra panowie... Instalujcie sobie ten gaz gdzie chcecie, bawicie się i męczcie w instalacje. Po drugie jak na gazie jest taniej to po co w ogóle kupujecie A6 lepiej kup coś małego jakieś opla albo innego parcha... Haha pozdrawiam. Sorry jak obraziłem jakieś fana gazu. :]
Oj widzę, że mamy tu takiego typowego polaczka.
Zazdrości innym, że jeżdżą taniej, ale duma i totalna niewiedza nie pozwoli mu na zrobienie tego, bo przecież to on jest lepszy od tych biedaczków, co to na tym tanim paliwie jeżdżą, a sam kupuje Pb ze wschodu za 4zł żenione z wodą i jak by stanął na hamownię z tym swoim Pb za 4zł i porównał do 2.8 na hamowni jeżdżącym na LPG to by mu szczęka opadła.
Jeśli jeszcze raz będziesz zamierzał udowadniać swej głupoty jak i totalnego braku wiedzy, to powstrzymaj sie od wypisywania bredni, bo jedynie poniżasz się w oczach innych i całkowicie zaśmiecasz wątek pisząc nie na temat.

Awatar użytkownika
Rechu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 20 kwie 2011, 12:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Rechu » 22 lut 2012, 23:08

piotrek24dm pisze:NGK V-line to najzwyklejsze świece jakie można było kupić ogólnie nie są złe ale na długie przebiegi się nie nadają.
Wydaje mi się że na 10/15tyś km wystarczą. Koszta nie są wielkie a zawsze można wymienić na leprze i mocniejsze gdy te by się nie sprawdziły :) Rozmawiałem z gazownikiem i polecił mi te świeczki jak na razie nie zawiodłem się na jego poradach i serwisie a korzystam z jego usług od kiedy zdałem prawko ma on warsztat na ulicy Wędkarskiej w ÂŁodzi serdecznie polecam <okok>

Awatar użytkownika
arkadiuso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 24 cze 2010, 00:02
Imię: Arkadiusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Post autor: arkadiuso » 22 lut 2012, 23:27

Rechu, no to dawaj i sprawdzimy jak Ci wystroił instalację?? Tak jak wcześniej się umawialiśmy.. :)
Arecki
..........
Vag
pomogę ile potrafię
Łódź i okolice

Awatar użytkownika
Rechu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 20 kwie 2011, 12:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Rechu » 23 lut 2012, 19:49

arkadiuso, Na 100% się odezwę do ciebie :)

Darixu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2012, 14:35
Lokalizacja: Dąbrowa G.

Post autor: Darixu » 28 lut 2012, 20:12

a zapytam czy duże znaczenie ma przy wyborze świec oznaczenie i symbolika silnika? np AGA albo ARJ? thx

Awatar użytkownika
xoslox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 758
Rejestracja: 28 sty 2012, 22:15
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: TOS

Post autor: xoslox » 04 maja 2012, 12:55

Witam panowie mam takie pytanko czy do mojego silnika ALF pasowałyby następujące świece ?

NGK BKR6EKUB cena ok.24 zł
BOSCH 0 242 235 748 cena ok.22 zł

I teraz pytanie, które by były lepsze ?
I czy przewody wysokiego napiecia NGK RC-AD218 to dobry wybór ?

iro83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2010, 13:36
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: iro83 » 07 maja 2012, 08:19

xoslox pisze:Witam panowie mam takie pytanko czy do mojego silnika ALF pasowałyby następujące świece ?

NGK BKR6EKUB cena ok.24 zł
BOSCH 0 242 235 748 cena ok.22 zł

I teraz pytanie, które by były lepsze ?
I czy przewody wysokiego napiecia NGK RC-AD218 to dobry wybór ?

xoslox, jeśli w grę wchodzą tylko te świece, które wymieniłeś, to nie ma to znaczenie które z nich wybierzesz, obie są porównywalne. Jak wyżej pisałem, ja proponuję Denso IK20 (irydowe).
Natomiast co do przewodów, to rok temu zakupiłem właśnie NGK i po ostatnim weekendzie zmieniam zdanie na ich temat, wg mnie to szmelc...
Ostatnio rozpinałem przewody w moim AGA i okazało się, że ze strony cewki urwał się króciec i został w cewce... 2 godziny męczyłem się by go wydobyć... Co lepsze gdy ściągałem przewody ze świec, stało się to samo, jedna część została na jednej świecy, uprzedzam pytania - obchodziłem się z nimi jak z jajkiem, nie szarpałem jak głupi... :p
Spróbuję to zareklamować, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie...
Na dodatek dowiedziałem się ciekawej rzeczy, otóż na takie części jak świece, przewody WN, cewki, czy pompy paliwa, producenci się wycwanili i nie uznają reklamacji na te elementy w samochodach zasilanych LPG...

Co do przewodów, to pewnie to co zaraz napiszę zostanę tu na forum zbojkotowany, ale moim zdaniem nie warto przepłacać za NGK i lepiej kupić taĂąsze Sentech'y i wymieniać je częściej... (u mnie 320 PLN'ów poszło w las... <wnerw> )

Awatar użytkownika
maro_stg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 232
Rejestracja: 25 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: maro_stg » 08 maja 2012, 15:32

iro83 pisze:
xoslox pisze:Witam panowie mam takie pytanko czy do mojego silnika ALF pasowałyby następujące świece ?

NGK BKR6EKUB cena ok.24 zł
BOSCH 0 242 235 748 cena ok.22 zł

I teraz pytanie, które by były lepsze ?
I czy przewody wysokiego napiecia NGK RC-AD218 to dobry wybór ?

xoslox, jeśli w grę wchodzą tylko te świece, które wymieniłeś, to nie ma to znaczenie które z nich wybierzesz, obie są porównywalne. Jak wyżej pisałem, ja proponuję Denso IK20 (irydowe).
Natomiast co do przewodów, to rok temu zakupiłem właśnie NGK i po ostatnim weekendzie zmieniam zdanie na ich temat, wg mnie to szmelc...
Ostatnio rozpinałem przewody w moim AGA i okazało się, że ze strony cewki urwał się króciec i został w cewce... 2 godziny męczyłem się by go wydobyć... Co lepsze gdy ściągałem przewody ze świec, stało się to samo, jedna część została na jednej świecy, uprzedzam pytania - obchodziłem się z nimi jak z jajkiem, nie szarpałem jak głupi... :p
Spróbuję to zareklamować, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie...
Na dodatek dowiedziałem się ciekawej rzeczy, otóż na takie części jak świece, przewody WN, cewki, czy pompy paliwa, producenci się wycwanili i nie uznają reklamacji na te elementy w samochodach zasilanych LPG...

Co do przewodów, to pewnie to co zaraz napiszę zostanę tu na forum zbojkotowany, ale moim zdaniem nie warto przepłacać za NGK i lepiej kupić taĂąsze Sentech'y i wymieniać je częściej... (u mnie 320 PLN'ów poszło w las... <wnerw> )
A kolega pewnie na ciepłym silniku przewody zdejmował i tak się dzieje...
osobiście tez nie polecam przewodów NGK.... przewody lepsze będą Bosch- cena podobna do NGK

iro83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 15 mar 2010, 13:36
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: iro83 » 08 maja 2012, 15:43

maro_stg pisze:A kolega pewnie na ciepłym silniku przewody zdejmował i tak się dzieje...
niestety nie, samochód stał całą noc, gdybym zrobił coś niezgodnie ze sztuką, to bym to napisał...

Awatar użytkownika
maro_stg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 232
Rejestracja: 25 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: maro_stg » 08 maja 2012, 15:45

to tylko świadczy o jakości przewodów NGK...

Awatar użytkownika
xoslox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 758
Rejestracja: 28 sty 2012, 22:15
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: TOS

Post autor: xoslox » 09 maja 2012, 18:36

Więc zakupie świece firmy NGK a przewody BOSCHa.
ÂŚwiece NGK BKR6EK (polecane tu na forum KLIK )
Przewody BOSCH 0 986 356 321.
Mam nadzieję,że trochę na tym pojeżdżę.

Awatar użytkownika
maro_stg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 232
Rejestracja: 25 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: maro_stg » 09 maja 2012, 19:57

[quote="xoslox"]Więc zakupie świece firmy NGK a przewody BOSCHa.
ÂŚwiece NGK BKR6EK (polecane tu na forum KLIK )
Przewody BOSCH 0 986 356 321.
Mam nadzieję,że trochę na tym pojeżdżę.[/quot

małem już świece Ngk Bkr6ekub i było ok

teraz mam irydowe Bosch i przewody Bosch - praca jest płynniejsza

Awatar użytkownika
zryt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 03 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: zryt » 10 kwie 2013, 16:01

witam
dołączam sie do tematu tzn miesiąc temu założyłem gaz i gazownik mówił że trzeba pomyśleć o wymianie świec. Wiec przyszedł czas ponieważ ostatnio jak wyprzedzałem to auto jakby przerywało troszkę wręcz słabo wyczuwalne to było ale było więc prosze o doradzenie mi jakie wybrać myślałem nad tymi
http://www.iparts.pl/czesc/swieca-zaplo ... 40653.html

http://www.iparts.pl/czesc/swieca-zaplo ... -ik20.html

ja bym je dostał za ok 20zł co o nich sadzicie czy jakieś inne?ma to jakieś znaczenie że do silnika ARJ? dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2013, 16:37 przez zryt, łącznie zmieniany 1 raz.

Domel48
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 429
Rejestracja: 25 maja 2012, 06:46
Imię: Dominik
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2015
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Domel48 » 10 kwie 2013, 16:37

Nie chcesz ori z ASO to zaloz NGK. Sa naprawde dobe i nie wiem czy aby na pierwszy montaz nie szly podobnie jak Sondy lambda NGK.

Awatar użytkownika
zryt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 03 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: zryt » 10 kwie 2013, 16:39

wszędzie czytam o jedno biegunowych do gazu a ori ma chyba 2

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga