Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Twardy pedał hamulca po dłuższym postoju.

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
imm3

Twardy pedał hamulca po dłuższym postoju.

Post autor: imm3 » 22 mar 2013, 22:04

Witam. Nie wiem czy nie szukam sam sobie problemów. Ale zauważyłem że po dłuższym postoju pedał hamulca jest sztywny i nie da się go wcisnąć auto się stacza do momentu odpalenia. Po starcie wszystko jest ok tak powinno być? Płyn nowy, nie ma znaczenia czy ciepło czy zimno zawsze jest tak samo.

lukasquake
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 11 paź 2012, 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukasquake » 22 mar 2013, 22:24

Wspomaganie dziala po odpaleniu, malo tego ostatnio wyczytalem ze ezektor jest tez za hamulce odpowiedzialny bopowietrze zasysa z serwa, ale to niech wypowie sie ktos bardziej obeznany
sierra MK2 -> scorpio MK1 -> golf3 -> A6 :)

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 23 mar 2013, 16:57

lukasquake pisze:malo tego ostatnio wyczytalem ze ezektor jest tez za hamulce odpowiedzialny
Zgadza się, ale u kolegi imm3, jest inny silnik i raczej nie ma ezektora.

lukasquake
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 11 paź 2012, 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukasquake » 24 mar 2013, 10:18

rzeczywiście w 1.8T odma jest bez ezektora, ale tak jak mówiliśmy wspomaganie hamulcowe czy układu kierowniczego działa dopiero gdy silnik pracuje. Nawet w nowych testach na "L" jest pytanie na ten temat :)
sierra MK2 -> scorpio MK1 -> golf3 -> A6 :)

Saszi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2010, 22:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Saszi » 23 gru 2013, 15:01

Miałem podobny problem w VW Passacie b5. Po dłuższym postoju hamulec był twardy jak kamień, ale ignorowałem ten problem do czasu pierwszych mrozów kiedy to nawet po odpaleniu samochodu pedał był "niewciskalny", co się okazało serwo jest w podszybiu, są tam też kanaliki do odpływania wody, u mnie były zatkane przez co serwo i pompka były całe zalane. Dopóki temperatury były dodatnie jakoś to działało, ale przy minusowej temperaturze wszystko zamarzło i serwo do wymiany.

jabko_nb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2013, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jabko_nb » 07 lip 2015, 17:40

odgrzeje temat bo nigdzie nie ma konkretnego rozwiązania problemu .Co do ezektora w 1.8t nie każda wersja go posiada ale na pewno jest on w AWT .
Mam taki sam problem u siebie , auto postoi z godzinę i hamulec twardy , po odpaleniu wspomaganie działa ,podczas jazdy ,hamulce jak żyleta , żadnych wycieków płynu nie mam (swoja drogą jak by był wyciek płynu to hamulec wpada a nie twardnieje ,chyba ze jest zapowietrzony ).
Rozwiązał ktoś problem inaczej niż przez wymianę serwa czy też Vacum pompy , np przez ezektor czy zaworki zwrotne

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga