Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 Avant] bicie przy chamowaniu

Układ hamulcowy
kma
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:48
Lokalizacja: strzelin

[A6 C6 Avant] bicie przy chamowaniu

Post autor: kma » 04 mar 2013, 20:53

witam wlasnie wyjechałem i slysze ze cos bije z tylu ale tylko przy chamowaniu.moze ktoś miał taki problem?

GRUMCAJS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:49
Lokalizacja: Nisko,FrankfurtAmMain

Post autor: GRUMCAJS » 04 mar 2013, 21:54

Jak występuje bicie podczas hamowania to możliwe że jest uszkodzona tarcza hamulcowa tzn : może być lekko zwichrowana (krzywa ) robi się tak gdy tarcza zostanie mocno przegrzana lub gdy grubość tarczy będzie mniejsza niż dopuszczalna norma producenta.
Gdy klocki ściskają tarcze to uszkodzona tarcza lekko chodzi na boki i w ten sposób występuje bicie .

Może też być zużyta tulaja na wachaczu ja tak miałem i i podczas hamowania z koła dochodziło bicie ;)

Proponuje sprawdzić dokładnie tuleje i gumy na wahaczach jeśli wszystko będzie w porządku to ja stawiam na tarcze hamulcowe ;)

pozdrawiam

kma
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:48
Lokalizacja: strzelin

Post autor: kma » 05 mar 2013, 19:34

dziekuje

mareq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2009, 19:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mareq » 07 mar 2013, 17:33

Witaj
Ja tez mialem ten problem z biciem przy hamowaniu do dzis, wlasnie wymienilem przednie tarcze i klocki (na ceramiczne) - teraz jest idealnie, ewidentnie krzywa jedna tarcza byla. Widac bylo po klocku, ze z jednej strony prawie goly a z drugiej duza 'miesa' jeszcze bylo. Z drugiej strony bylo OK ale ze wymienia sie parami wiec i tarcze i klocki musiale zakupic nowe na cala oś <uoee>

Ale mam za to teraz probem z miekkim hamulcem, prawie do samego konca musze go wduszac, chyba cos nie tak chlopaki zrobili ... . Co moze byc przyczyna tego stanu ??

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 11 kwie 2012, 22:20
Imię: Adam
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Post autor: Lewian » 07 mar 2013, 18:43

Błąd przy montażu, po złożeniu wszystkiego nie podpompowali po trochu hamulca żeby tłoczki ładnie doszły do klocków, teraz masz zapowietrzone. Tak się często kończy jak się bierze za wymianę tarcz czy klocków ktoś kto nie ma o tym pojęcia. Odpowietrz porządnie i powinno być ok ;)
I takie małe sprostowanie, domyślam się, że miałeś na myśli, że masz klocki Ceramic z ATE, nie ceramiczne ;)


Pozdrawiam
LEWIAN - HAMULCE
Wszystko związane z hamulcami, zapraszamy !

Gwarancja najniższej ceny - znalazłeś taniej ? pisz !

http://hamulcesklep.pl
507-857-074

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 07 mar 2013, 19:11

Lewian pisze:Błąd przy montażu, po złożeniu wszystkiego nie podpompowali po trochu hamulca żeby tłoczki ładnie doszły do klocków, teraz masz zapowietrzone.
Lewian, jakoś niejasno napisałeś i nie chwytam <mysli>

Mógłbyś rozwinąć w jaki sposób dzieki temu "nie podpompowaniu po trochu" do wnetrza układu dostało się powietrze ??? <szok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

kma
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:48
Lokalizacja: strzelin

Post autor: kma » 07 mar 2013, 20:07

a jak to odpowietrzyć?

Awatar użytkownika
aras123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 17 gru 2011, 19:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: aras123 » 07 mar 2013, 20:56

no właśnie, na chłopski rozum myślałem że trzeba odkręcić korek od wlewu płynu hamulcowego by tłoczek stawiał mniejszy opór a następnie go wcisnąć.. i co miałoby się w tym momencie zapowietrzyć? chyba że przy ewentualnej ingerencji w wymianę płynu

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 11 kwie 2012, 22:20
Imię: Adam
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Post autor: Lewian » 07 mar 2013, 22:17

Przy wymianie klocków jak wiadomo trzeba odkręcić korek od zbiorniczka płynu hamulcowego i cofając tłoczek uważać czy płyn nam nie wyleje się ze zbiorniczka. Następnie po złożeniu wszystkiego nie trzeba używać wielkiej matematyki by wiedzieć, że jedno wciśnięcie pedału hamulca nie napełni nam całego układu płynem, trzeba to zrobić kilkoma delikatnymi wciśnięciami pedału hamulca. Jeśli nie zostało to wykonane to przy hamowaniu pedał został wduszony jednorazowo zbyt gwałtownie i do układu zamiast płynu dostało się powietrze. ÂŻadna wielka filozofia ;)


Pozdrawiam
LEWIAN - HAMULCE
Wszystko związane z hamulcami, zapraszamy !

Gwarancja najniższej ceny - znalazłeś taniej ? pisz !

http://hamulcesklep.pl
507-857-074

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 07 mar 2013, 23:39

Lewian pisze:trzeba to zrobić kilkoma delikatnymi wciśnięciami pedału hamulca. Jeśli nie zostało to wykonane to przy hamowaniu pedał został wduszony jednorazowo zbyt gwałtownie i do układu zamiast płynu dostało się powietrze. ÂŻadna wielka filozofia
Nie chce mi się komentować, uważajcie koledzy i nie hamujcie wciskając gwałtownie hamulec bo zapowietrzycie układ <radocha>

ÂŻeby tak się stało musiałbys przy tym jednym naciśnięciu hamulca opróżnić cały zbiorniczek i wprowadzić powietrze do pompy hamulcowej. Co jest niemozliwe do zrobienia !
Nie jesteś w stanie jednym naciśnięciem hamulca przesunąć tłoczki w zaciskach od położenia całkowitego wciśnięcia do wypchnięcia tłoka. Tu nawet o tym nie może być mowy bo przecież zakładamy nowe klocki to tego luzu jest 1czy 2 mm. Przecież jak nie cofniesz tłkoka dokładnie do końca to ciężko założyć zacisk z nowymi klockami, bo jest tak ciasno !.
A poza wszystkim to co za różnica czy zrobimy to jednym ruchem czy kilkoma ? płynu w zbiorniczku i tak jest z reguły za dużo. Dopiero gdyby klocki całkowicie zużyte zakładać to może by się zrobiło za mało. Tylko kto wymienia klocki na całkowicie zużyte ???
Jak dla mnie nie wymieniałeś nigdy klocków albo palnałeś kolego głupotę, wstydzisz się teraz przyznać i brniesz w to dalej. Niepotrzebnie <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 11 kwie 2012, 22:20
Imię: Adam
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Post autor: Lewian » 08 mar 2013, 10:26

RomanS pisze:Nie chce mi się komentować, uważajcie koledzy i nie hamujcie wciskając gwałtownie hamulec bo zapowietrzycie układ
Wydaje mi się że nie dokładnie czytasz. Nikt nie pisał że masz nie hamować "wciskając gwałtownie hamulec".
Każdy szanujący się mechanik wie, że po wymianie klocków należy (przed próbną jazdą co też każdy normalny mechanik czyni w przypadku jakiejkolwiek naprawy hamulców) delikatnie pod pompować hamulec, w celu uzupełnienia płynu w zaciskach. Zakładając klocki musisz cofnąć tłok zacisku do końca, zwróć uwagę jak wzrośnie ilość płynu w zbiorniczku, po założeniu nowych klocków zawsze jest luz pomiędzy klockami a tarczą, szczególnie jak nie wymieniamy tarcz. ÂŚrednica tłoka to najczęściej 48-54mm x 2 tłoczki, średnica pompy to około 22-23mm po pierwszym gwałtownym wciśnięciu pedału pompa nie jest wstanie podać tyle płynu aby wyregulować prawidłowy odstęp klocek tarcza.
W większości takich przypadków użytkownicy mają póÂźniej problemy z hamulcami.
Powyższe nie jest tylko teorią, ale jest poparte wieloletnią praktyką, wymieniamy tygodniowo dziesiątki klocków.
Pozdrawiam wszystkich.
LEWIAN - HAMULCE
Wszystko związane z hamulcami, zapraszamy !

Gwarancja najniższej ceny - znalazłeś taniej ? pisz !

http://hamulcesklep.pl
507-857-074

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 08 mar 2013, 13:47

Lewian, widzę, że zjeżdżasz na boki z niewygodną dla Ciebie tezą, że można zapowietrzyć hamulce, gdy zamiast kilku małych ruchów wykona się jeden duży. Aby tak było to objetość w pompie przed jednym z tłoczków musiałaby być większa niż pojemnośc zbiorniczka !!!
Proponuje obejrzeć i na oko juz widać, że tak nie jest!

Napisz może więc wyraÂźnie czy podtrzymujesz poważnie tezę, że przy wymianie klocków mozna zapowietrzyć hamulce gdy się nie podpompuje małymi ruchami pedału tylko energicznie :
Lewian pisze:trzeba to zrobić kilkoma delikatnymi wciśnięciami pedału hamulca. Jeśli nie zostało to wykonane to przy hamowaniu pedał został wduszony jednorazowo zbyt gwałtownie i do układu zamiast płynu dostało się powietrze. ÂŻadna wielka filozofia
???
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 11 kwie 2012, 22:20
Imię: Adam
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Post autor: Lewian » 08 mar 2013, 13:54

RomanS pisze:Lewian, widzę, że zjeżdżasz na boki z niewygodną dla Ciebie tezą, że można zapowietrzyć hamulce, gdy zamiast kilku małych ruchów wykona się jeden duży. Aby tak było to objetość w pompie przed jednym z tłoczków musiałaby być większa niż pojemnośc zbiorniczka !!!
Proponuje obejrzeć i na oko juz widać, że tak nie jest!

Napisz może więc wyraźnie czy podtrzymujesz poważnie tezę, że przy wymianie klocków mozna zapowietrzyć hamulce gdy się nie podpompuje małymi ruchami pedału tylko energicznie :
Lewian pisze:trzeba to zrobić kilkoma delikatnymi wciśnięciami pedału hamulca. Jeśli nie zostało to wykonane to przy hamowaniu pedał został wduszony jednorazowo zbyt gwałtownie i do układu zamiast płynu dostało się powietrze. ÂŻadna wielka filozofia
???

Wydaje mi się, że dostatecznie jasno wytłumaczyłem w poprzednim poście jak to działa ;) Jednym wciśnięciem pedału hamulca nie jesteś w stanie wyrównać stanu płynu w układzie z przyczyn, które opisałem w poprzednim poście.


Pozdrawiam
LEWIAN - HAMULCE
Wszystko związane z hamulcami, zapraszamy !

Gwarancja najniższej ceny - znalazłeś taniej ? pisz !

http://hamulcesklep.pl
507-857-074

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 08 mar 2013, 15:02

Lewian, nie chciałbym Cię obrażać, ale albo nie rozumiesz o czym rozmawiamy albo rżniesz głupa ??? <radocha>

No to jeszcze raz zapytam, czy przy wymianie klocków, jak twierdzisz można zapowietrzyć hamulce:

>>>>Napisz może więc wyraźnie czy podtrzymujesz poważnie tezę, że przy wymianie klocków mozna zapowietrzyć hamulce gdy się nie podpompuje małymi ruchami pedału tylko energicznie :

Lewian napisał/a:
trzeba to zrobić kilkoma delikatnymi wciśnięciami pedału hamulca. Jeśli nie zostało to wykonane to przy hamowaniu pedał został wduszony jednorazowo zbyt gwałtownie i do układu zamiast płynu dostało się powietrze. ÂŻadna wielka filozofia <<<<
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 11 kwie 2012, 22:20
Imię: Adam
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Post autor: Lewian » 08 mar 2013, 15:05

No sam sobie odpowiedziałeś moim cytatem na swoje pytanie ;)

Ale żeby była jasność, powtórzę, TAK, można zapowietrzyć hamulce podczas wymiany klocków hamulcowych, w sposób, który opisałem wcześniej.


Pozdrawiam
LEWIAN - HAMULCE
Wszystko związane z hamulcami, zapraszamy !

Gwarancja najniższej ceny - znalazłeś taniej ? pisz !

http://hamulcesklep.pl
507-857-074

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga