Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana oleju w ASB

Wszystko co dotyczy skrzyń biegów oraz układów napędowych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
bb_ja
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2011, 21:07
Lokalizacja: Lublin

Wymiana oleju w ASB

Post autor: bb_ja » 01 lut 2013, 12:59

Witam
Bylem dzisiaj u magika od skrzyn zeby skontrolowac poziom oleju. Zauwazylem ze skrzynia zaczela niepotrzebnie redukowac po odpuszczeniu gazu i z powrotem wrzucac nastepny po dodatniu, czasami lekko szarpnie szczegolnie zimna (nie na tyle zeby mnie to niepokoilo). Niemniej jednak tego redukowania nie bylo wczesniej.
W zeszlym roku (po kupieniu) stan oleju byl ok a sam olej (bialy, czy jakis jasny) czysciutki jakby byl nie dawno wymieniany (slowa mechanika).
Dzisiaj olej rowniez trzymal stan ale byl wyraznie juz brzydki (widzialem go i rok temu i dzisiaj). Magik polecil wymiane dynamiczna w cenie 400zl. Gosc mowil ze dynamiczna gwarantuje wyplukanie tego calego syfu ze skrzyni, sprzegla, sterownika dzieki czemu skrzynia jeszcze polata.

Osobiscie bym zmienil i nie zadawal tego pytania, ale wybieram sie pare tys km w trase na dluzszy czas, i szczerze mowiac naczytalem sie w necie o wymianach oleju w starych skrzyniach i awariach po niecalych 2-3 tys km :(

Co Wy na to?

Dodam ze ja oleju jeszcze w nim nie wymienialem, zrobilem okolo 30tys km i ciezko mi powiedziec kiedy i czy w ogole cos bylo z tym tematem dotykane ;)

Awatar użytkownika
impres-me
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2012, 10:56
Lokalizacja: radzyń podlaski

Post autor: impres-me » 11 lut 2013, 14:21

mialem ten sam dylemat zaraz po kupnie auta///.
jaki olej byl zalany jaki zalac zeby sie nie zwarzyl z tym co pozostal... stanelo na zmianie samego filtra oleju gdyz olej byl jeszcze ok. ryzyko mniejsze niz zmiana na niewiadomy olej i jego reakcje z tym co pozostal w skrzyni i ukladzie.
tak wiec jak zmieniac to caly olej-plukanie skrzyni itp chyba ze na 100% wiadomo co jst zalane. tak wiec jak wiesz co tam siedzi to :odmladzaj smialo: ewentualnie mozesz odlaczyc aku na jakas godzinke mi to momoglo po tym jak mi komp skrzyni nalapal bledow i wykasuj bledy na :vagu: koniecznie
impres-me

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga