Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] drzwi kierowcy

Elektryka
ODPOWIEDZ
gawraf
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 04 paź 2009, 10:52
Lokalizacja: Ropczyce

[A6 C5] drzwi kierowcy

Post autor: gawraf » 06 lut 2013, 23:36

Witam, problem jest podwójny, drzwi przy otwarciu nie zawsze dają sygnał do komputera że są otwarte, co wiążę się z nie zapaleniem swiatła w środku (mały problem), nie pokazania na wyświetlaczu fis że drzwi są otwarte (mały problem)
nie daje znać po otwarciu auta z pilota, że drzwi kierowcy się otworzyły i wtedy automatycznie po paru sekundach się zamyka :( duży problem, bo już 2x zostały kluczyki w środku :))) dobrze ze było to pod domem i były drugie,
najlepsze jest że raz tak się dzieje, a raz jest wszystko w porządku,
nie wiem czy to jest powiązane, ale przy otwieraniu drzwi ciężko je odtowrzyć od środka, trzeba łokciem popchac w okolicach tyłu drzwi, (od zewnątrz wszystko w porządku)

dzieki z góy za jakąś podpowiedz bo jest to już troszkę denerwujące

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 07 lut 2013, 01:02

Pada mikrostyk w zamku, ewentualnie wtyczka zamka lub kabelki prowadzące do zamka drzwi. Temat wielokrotnie poruszany na forum. Prawdopodobnie również nie działa piszczek gdy po wyjeciu kluczyka otworzysz drzwi na zapalonych światłach ?
Części samochodowe online - Motostacja pl

gawraf
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 04 paź 2009, 10:52
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: gawraf » 07 lut 2013, 07:01

nie zwruciłem uwagi, ale napewno nie działą, a to przez to też nie można drzwi od środka otworzyć? tylko trzeba łokciem wypychac?:)

yuras33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:54
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: yuras33 » 07 lut 2013, 11:04

Witam wszystkich..pomocy..
Padł mi całkiem zamek centralny,nie reaguje na pilota,wkladki w drzwiach nie mam wiec jedyna opcja..wlaze przez bagaznik..
Najgorsze jest to ze recznie od srodka moge otworzyc wszystkie drzwi oprocz tylnych prawych..zaspawane na amen..
Zablokowane i w zaden sposob nie mozna ich ruszyc..podejrzewam ze zamek sie zablokowal i nie mam mozliwosci dotarcia do niego..Czy modol komfortu nie zyje?slychac cykniecia w nim ale zero reakcji..jak drzwi otworzyc...jak dostac sie do rygla?czy od strony nadkola i je sciac jakos?
Pozatym swiatla na podsufitce szaleja,pelna dyskoteka :(
Probowalem podawac mase w zamku kierowcy i nic...przycisk otwierania i zamykania drzwi przy kierowcy tez nie reaguje...
Bede wdzieczny za wszelkie sugestie jak to rozgryzc
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: [A6 C5] drzwi kierowcy

Post autor: kot919 » 07 lut 2013, 11:37

Kolego gawraf, tak jak napisał Kolega gembas winowajcą Twojego problemu mogą być wyłącznik krańcowy drzwi (umieszczony na zewnątrz zamka), zjawisko 'zimnych lutów' na płytce PCB zainstalowanej wewnątrz zamka, uszkodzone przewody w harmonice drzwi. Sprawdzenie tych punków i usunięcie ewentualnej usterki powinno rozwiązać Twój problem.

Ponadto jeżeli masz problem z otwarciem drzwi od środka a i tak musisz dostać się do zamka sprawdź czy cięgno otwarcia zamka przesuwa się swobodnie w otulinie (pancerzu), czy nie jest uszkodzony żaden z zatrzasków otuliny (pancerza). Jak już będziesz miał zamek na zewnątrz przeczyść i przesmaruj cały mechanizm.

Kolego yuras33 sprawdź zawilgocenie modułu tak jak radzi Kolega krzysztofput. Następnie sprawdź czy przypadkiem któryś z bezpieczników nie jest przepalony. Następnie dobrze byłoby podłączyć pod jakiś interfejs diagnostyczny.

Nie rozcinaj na razie tylnych drzwi. Zobacz czy uda Ci się uruchomić centralny (otwieranie z przycisku drzwi kierowcy).

yuras33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:54
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: yuras33 » 07 lut 2013, 11:54

Witam
Sprawdzilem modul..suchutko...w drzwiach kierowcy brak reakcji na przycisk otwierania ..podpialem vag...test elementow...zadnej reakcji w koncu rozłacza sie z modulem...qurcze,chyba moduł padł....
Bezpieczniki wszystkie ok..nie mam juz innego pomyslu
Jak sie dorwac do zamka nie prujac tapicerki,hmm..

[ Dodano: 2013-02-07, 11:57 ]
Aha,no i dziwna reakcja...zapale swiatło w podsufitce to slychac jak zamek szaleje w pokrywie bagaznika...gdzies,cos robi zwarcie..moze ten zablokowany zamek w drzwiach...ale sie nie dowiem jak nie dostane sie do niego :(

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 07 lut 2013, 12:52

kot919 pisze:Kolego gawraf, tak jak napisał Kolega gembas winowajcą Twojego problemu
Kurczę, kol gembas musi mocno oddziaływać na wyobraźnię, skoro wcale nie zabierał głosu w tym watku a został mu przypisany mój post <radocha> <luzik>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 07 lut 2013, 14:13

RomanS pisze:
kot919 pisze:Kolego gawraf, tak jak napisał Kolega gembas winowajcą Twojego problemu
Kurczę, kol gembas musi mocno oddziaływać na wyobraźnię, skoro wcale nie zabierał głosu w tym watku a został mu przypisany mój post <radocha> <luzik>
Przepraszam najmocniej Kolego, przeglądałem w tym samym momencie inny post i jakoś tak wyszło <okok> ...

yuras33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:54
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: yuras33 » 07 lut 2013, 14:17

Witam ponownie..
czy w wypadku zdechlego modulu a mam z literka L czy moge zamienic na np. z litera K?

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 07 lut 2013, 14:32

yuras33 pisze:Aha,no i dziwna reakcja...zapale swiatło w podsufitce to slychac jak zamek szaleje w pokrywie bagaznika...gdzies,cos robi zwarcie..moze ten zablokowany zamek w drzwiach...ale sie nie dowiem jak nie dostane sie do niego :(
Spróbuj wypiąć przewody ze słupka tylnych drzwi. Po otwarciu przednich powinieneś mieć dostęp do harmoniki, w której są umieszczone przewody zakończone wtyczkami.

Jak dobierzesz się do wiązki tych drzwi to możesz spróbować podłączyć się bezpośrednio do silnika (na powiedzmy 1s):
- +12V na przewód brązowo-niebieski wchodzący na konektor 2 niebieskiego 15pin złącza umieszczonego w środkowym słupku
- GND na przewód szaro-liliowy wchodzący na konektor 2 niebieskiego 15pin złącza umieszczonego w środkowym słupku

Po takiej operacji sprawdzić czy drzwi się otworzą, jeżeli nie spróbuj zmienić polaryzację przewodów
yuras33 pisze:Jak sie dorwac do zamka nie prujac tapicerki,hmm..
Rozprucie tapicerki raczej nic nie pomoże - bo jego odkręcenie jest tylko możliwe od strony rygla. Jedyna szansa to zeszlifowanie śrub mocujących owy rygiel. Nie wiem czy jest do niego dojście od strony tylnego nadkola.

Czy moduł Ci padł to chyba nikt Ci nie odpowie. Jeżeli udało CI się podłączyć VAGa to sprawdź czy nie występują jakieś błędy (czy przechodzi testy to sprawdza się na końcu :-) ) - to Cię przynajmniej naprowadzi w których drzwiach może być uszkodzenie.

Sprawdź jeszcze raz bezpieczniki nr 6, 14 i 38 (najlepiej multimetrem i po ich uprzednim zdemontowaniu).
Jeżeli w dalszym ciągu będzie uszkodzenie to pozostaje chyba tylko dzwonienie przewodów w poszukiwaniu zwarć|przerw.

[ Dodano: 2013-02-07, 14:42 ]
yuras33 pisze:Witam ponownie..
czy w wypadku zdechlego modulu a mam z literka L czy moge zamienic na np. z litera K?
Moduł z literką L jest przeznaczony dla samochodów bez systemu alarmowego, a z literką K jest to samochodów z systemem alarmowym. Niestety nie wydaje mi się aby możliwe było przekodowanie modułu komfortu, dezaktywując tym samym wbudowany alarm, co mogłoby doprowadzić do 'wiecznych' problemów.

Celuj w moduł o takim samym numerze - tylko tak będziesz miał pewność, że będzie posiadał te same możliwości.

yuras33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:54
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: yuras33 » 07 lut 2013, 15:17

No i lipa...bezpieczniki ok..napiecie na brazowo niebieskim jest,masowalem liliowo szary i cisza...chyba zamek na ament umarty :(..a co do modulu,gdzies na forum czytalem ze chyba mozna w kodowaniu modulu dezaktywowac alarm fabryczny..ale dopóki nie wyklucze tego zamka zablokowanego nie bede kombinowal z modulem..
Jedyna opcja..jakos dorwac sie do zamka tylko jak...tu jest kon trojanski zakopany qurde :(

[ Dodano: 2013-02-08, 15:23 ]
Jednak udało sie <radocha> ..metoda prob i bledow tak jak pisales,podawalem minus na przewody jednoczesnie wewnetrzna klamka ruszałem..poszło :)Wieeelkie dzieki....
Znaczy sie ..moduł kaput całkiem..zero reakcji...Teraz pytanie,jaki zamiennnik modułu...bo z literą L rzadkosc i cena z kosmosu..czy z litera D moze byc?nie mam fabrycznego alarmu..
Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-07-15, 14:16 ]
witam
odgrzewam kotleta..sprawa z szalejacym centralnym wyjasnila sie,niepotrzebnie kupowalem modul...masa przy slupku pasazera sie oderwala i stad klopoty..a i inny problem rozwiazany przy okazji.. z brakiem odczytu w zegarach otwarcia drzwi kierowcy i nieswiecacej lampki nad nogami kierowcy...pod dywanem od strony pasazera w wiazce przewodow lacza sie trzy zolto zielone przewody w przezroczystej gumce...one skorodowaly i wsio szlag trafil..teraz gra wszystko :)
moze sie komus przydac ta wskazowka jesli mikrostyk ok a nie ma oswietlenia i brak na zegarach otwartych drzwi kierowcy..
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga