Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Lekka stłuczka

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
lobo94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 17 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Zabrze

Lekka stłuczka

Post autor: lobo94 » 26 sty 2013, 18:11

Dzień dobry . Ostatnio miałem przykrą sytuację, na parkingu sklepu koleś cofając nie zauważył mnie i przerysował mi zderzak przedni. Zgłosiłem szkodę w ubezpieczalni sprawcy,czyli w MTU. Ich rzeczoznawca obejrzał auto i na miejscu wszystko mi wycenił i wyszło 600zł. Wybrałem wariant oględzin i przelewu pieniędzy na moje konto. I z tego co mi wyliczył to 600zł za malowanie. I tu mam takie pytanie,czy mam prawo odwołać się od tej kwoty jakbym chciał żeby auto było doprowadzone do pierwotnego stanu,czyli nowy oryginalny zderzak? Może faktycznie źle postąpił,że wybrałem "kompromis" ale jestem "świeżakiem" na naszych drogach,więc nie bardzo wiedziałem co i jak wybrać. Aha, dodatkowo stwierdziłem,że po tej kolizji załącza mi się tryb awaryjny w skrzyni :) Rzeczoznawca szybko ostudził mnie i powiedział,że to wina sterownika i mam skrzynię multitronic,mimo,że kłóciłem się z nim,że to jest TIP,ale uległem jego tezie,bo nie bardzo wiedziałem jak to rozróżnić i w protokole wpisał faktycznie,że to jest multi,a nie tip,a że w multi to jest normalna rzecz,że po 200k przebiegu siadają sterowniki od skrzyni i nie wlicza tego do naprawy. Proszę o pomoc z tą sytuacją co mnie spotkała :( Nie wiem co dalej robić.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 26 sty 2013, 21:20

lobo94 pisze:bo nie bardzo wiedziałem jak to rozróżnić
A ile masz biegów lub 'biegów'?

5 - Tiptronic;
6 - Multitronic.

Poza tym, jeśli nie masz Quattro, to masz Multitronic <okok>

lobo94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 17 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: lobo94 » 26 sty 2013, 22:20

5 biegów i to nie jest quattro

igorw

Post autor: igorw » 27 sty 2013, 23:01

lobo94, przede wszystkim wątpliwa sprawa aby przy przerysowaniu zderzaka została uszkodzona skrzynia - tu pomoże info czy auto było na chodzie i miało załączony bieg "D".
Jeśli chodzi o "przywrócenie" to jeśli zderzak nie jest pęknięty to lakierowanie właśnie to zrobi.
Odwołać możesz się zawsze a w decyzji powinno być info do jakiej jednostki.

lobo94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 17 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: lobo94 » 28 sty 2013, 14:39

Więc autko było zapalone,bo jechałem do przodu,czyli i "D" było wrzucone. A wiecie ile kosztuje dobre malowanie zderzaka? Tak orientacyjnie.

igorw

Post autor: igorw » 28 sty 2013, 15:57

Z tego co ja lakierowałem to chyba ok 400 zł za element. Ale w "garażu" a nie w warsztacie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga