Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 1,9 tdi climatronic] PROBLEM Z NAGRZEWNICÂĄ??

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
opelos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 01 cze 2008, 09:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

[A6 C4 1,9 tdi climatronic] PROBLEM Z NAGRZEWNICÂĄ??

Post autor: opelos » 28 gru 2008, 19:03

Mam problem z płynem chłodniczym otóż regularnie muszę go uzupełniać, a co gorsza przy puszczeniu nawiewu na przednią szybę pojawia się osad,pod słońce wyraźnie widać jak sie osadza.Czy to problem z nagrzewnicą czy cosik innego.Proszę o pomoc.... :-(

klesk1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 25 paź 2008, 19:08
Lokalizacja: Opolskie, Kluczbork

Post autor: klesk1986 » 29 gru 2008, 20:11

Witam,

to rzeczywiście może być problem z nagrzewnicą od ogrzewania. Sprawdź przede wszystkim czy dywanik na przedniej części tunelu środkowego nie jest wilgotny. Dodatkowo spróbuj wymacać samą nagrzewnicę czy gdzieś nie jest wilgotna.

Dodatkowo z tego co pamiętam nagrzewnica jest tak skonstruowana w wersji z Climatroniciem, że masz klapę ciepło/zimno. Przy ustawieniu na zimno powietrze przepływa nad nagrzewnicą. Wniosek, zobacz co się dzieje jak dasz minimalną temperaturę na climatronicu.

Inna sprawa to filtr przeciwpyłkowy. Jeżeli nie wymieniałeś to chociaż zajrzyj jak on wygląda. Znajdziesz go na podszybiu po prawej stronie na nagrzewnicy klimy. Wyciągany jest od góry. Gdzieś na forum chyba nawet jest instrukcja jak się do niego zabrać.

Awatar użytkownika
opelos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 01 cze 2008, 09:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: opelos » 29 gru 2008, 22:53

filtr wymieniałem jakieś 5 miesięcy temu,ale sprawdzę jak nie to posprawdzam według tego co napisałeś mam nadzieję że coś znajdę jak nie to chyba czeka mnie wizyta w warsztacie,ale dla sprawnej audiczki warto się poświęcać.Dzięki za pomoc
Pozdr.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga