Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 Avant] Ustawienie Kąta Wtrysku 2.5 TDi V6

Silniki wysokoprężne
Awatar użytkownika
a_b_i_t
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2011, 21:30
Lokalizacja: warszawa

[ A6 C5 Avant] Ustawienie Kąta Wtrysku 2.5 TDi V6

Post autor: a_b_i_t » 13 sty 2013, 20:41

Witam szanownych kolegów mam pytanie gdzie bądz kto w warszawie mógł by mi sprawdzić i ewentualnie ostawić kąt wtrysku. Wiem że można to zrobić samemu ale ja jestem w te klocki cienki jak włos. Z góry dziękuje za pomoc.

Kapec31
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:33
Lokalizacja: Marchtrenk (Austria) Wałbrzych

Post autor: Kapec31 » 17 sty 2013, 22:35

Kolego abit jak jesteś zielony w te klocki to nie ruszaj, bo możesz narobić więcej szkód niż to warte (tak gada mój mechanik) <rotfl> , użyj googlacza i Ci podpowie gdzie szukać warsztatów, serwisów, aby to sprawdzić, a i możesz zobaczyć dział POLECAM, tam też się oświetlisz :)
Opel Vectra A 1,6 (było i minęło)
Audi 80 B3 1,8 (było i minęło)
Toyota Carina E 1,6 (było i minęło)
Audi 80 B4 2,0 (było i minęło)
Suzuki SX 4 1,6 (było i minęło)
Opel Omega B 2,0 (było i minęło)
Audi A6 Avant :) jest i niech trwa dalej
Audi A3 Quattro dla żonki :)

michok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 453
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:25
Imię: Robert
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa/Terespol

Re: [ A6 C5 Avant] Ustawienie Kąta Wtrysku 2.5 TDi V6

Post autor: michok » 18 sty 2013, 10:28

a_b_i_t pisze:Witam szanownych kolegów mam pytanie gdzie bądz kto w warszawie mógł by mi sprawdzić i ewentualnie ostawić kąt wtrysku. Wiem że można to zrobić samemu ale ja jestem w te klocki cienki jak włos. Z góry dziękuje za pomoc.
Kolego, widzę że z Warszawy jesteś.

Ja ( jak jeszcze miałem :) ) A6 to kąt wtrysku ustawiał mi mechanik z http://carseb.pl/ .
Jak miałem ustawiany w Sokratesie to był przestawiony o 6 stopni... Dopiero mechanik z Carseb ustawił właściwy.
Najlepiej jak zadzwonisz i się zapytasz.

Jeżeli jesteś zielony to lepiej tego nie dotykaj. Odkręcisz śrubkę na kole, wpadnie w rozrząd i laweta będzie :P

Awatar użytkownika
a_b_i_t
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2011, 21:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: a_b_i_t » 18 sty 2013, 20:59

wiem że niema co się dotykać samemu, natomiast dlaczego dopytuje się mam nastepujacy problem rano autko pali na dotyk natomiast po dojechaniu do pracy i odczekaniu 30 min godzinę kręcę go aż prawie aku pada. Z kolei po 10 min postoju pali na dotyk i tu pytanie co to może być.

Maciek B*
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Maciek B* » 18 sty 2013, 22:03

Podjedz kolego do mechanika niech ci sprawdzi na kompie co jest grane to nie będzie wina kąta wtrysku.

Awatar użytkownika
a_b_i_t
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2011, 21:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: a_b_i_t » 19 sty 2013, 12:11

Byłem na diagnostyce kompem i nie było błędów, i Facet powiedział ze to możne być kąt wtrysku bądź problem z grzaniem świec żarowych i zamontować coś takiego http://moto.allegro.pl/chip-ulatwiajacy ... 12348.html

Kapec31
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:33
Lokalizacja: Marchtrenk (Austria) Wałbrzych

Post autor: Kapec31 » 19 sty 2013, 13:03

a_b_i_t pisze:Byłem na diagnostyce kompem i nie było błędów, i Facet powiedział ze to możne być kąt wtrysku bądź problem z grzaniem świec żarowych i zamontować coś takiego http://moto.allegro.pl/chip-ulatwiajacy ... 12348.html

abit ja bym tego nie montował pod maskę, bał bym się, że coś na mące. Ja mam taki sam motor i Ci powiem, że jak wymieniłem świeczki (BERU) to od razu pali na dotyk, no czasami czyli raz na "ruski" rok mi się zdarzy, że muszę pokręcić przez 5s. Na forum jest opisane jak przedłużyć czas grzania świec i temperaturę od ilu mają działać. Poczytaj, możesz to spróbować zrobić.
P.S. Jak znajdę go to wkleję tutaj
Opel Vectra A 1,6 (było i minęło)
Audi 80 B3 1,8 (było i minęło)
Toyota Carina E 1,6 (było i minęło)
Audi 80 B4 2,0 (było i minęło)
Suzuki SX 4 1,6 (było i minęło)
Opel Omega B 2,0 (było i minęło)
Audi A6 Avant :) jest i niech trwa dalej
Audi A3 Quattro dla żonki :)

Awatar użytkownika
a_b_i_t
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2011, 21:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: a_b_i_t » 19 sty 2013, 15:42

było by fajnie jak udało by ci się znaleźć jak przedłożyć czas grzania świec poza tym rozmawiałem z kolega który tez mal bardzo podobny problem tylko ze w 1,9 tdi i to rozwiązało mu problem.

Kapec31
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:33
Lokalizacja: Marchtrenk (Austria) Wałbrzych

Post autor: Kapec31 » 19 sty 2013, 16:55

szukałem szukałem i jeszcze raz szukałem i znaleźć nie mogę :( już mi oczy padają od ekranu :(
Opel Vectra A 1,6 (było i minęło)
Audi 80 B3 1,8 (było i minęło)
Toyota Carina E 1,6 (było i minęło)
Audi 80 B4 2,0 (było i minęło)
Suzuki SX 4 1,6 (było i minęło)
Opel Omega B 2,0 (było i minęło)
Audi A6 Avant :) jest i niech trwa dalej
Audi A3 Quattro dla żonki :)

Awatar użytkownika
a_b_i_t
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2011, 21:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: a_b_i_t » 19 sty 2013, 23:21

Kapec31 pisze:szukałem szukałem i jeszcze raz szukałem i znaleźć nie mogę :( już mi oczy padają od ekranu :(
skoro nie możesz znaleźć to nie szukaj ja i tak murze w ten czy inny sposób odnaleźć usterkę i ja naprawić

gacuś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 316
Rejestracja: 05 paź 2009, 22:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gacuś » 20 sty 2013, 14:08

a_b_i_t pisze:Byłem na diagnostyce kompem i nie było błędów, i Facet powiedział ze to możne być kąt wtrysku bądź problem z grzaniem świec żarowych i zamontować coś takiego http://moto.allegro.pl/chip-ulatwiajacy ... 12348.html
bzdura!lepiej zmień mechanika,jaśli auto odpala na zimnym bez problemu to co maja świece do odpalenia ciepłego silnika <szok> wystarczy,że auto złapie minimalnie temperaturę i przekaźnik wogóle nie uruchamia grzania świec,a to że po przekręceniu kluczyka na chwile pojawia sie kontrolka obrazuje tylko prawidłowe działanie układu.

Awatar użytkownika
a_b_i_t
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 17 paź 2011, 21:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: a_b_i_t » 20 sty 2013, 14:23

korzystam z porad i usług tego mechanika już wiele lat razem z ojcem i nie było z nim problemów. Polegam na nim, sam nie jestem mechanikiem, też tak jak pisałem to byla tylko propozycja tak samo jak sprawdzenie konta wtrysku.

hipciohipcio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2012, 14:03
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: hipciohipcio » 20 sty 2013, 14:55

jak ci nie pali na cieplym rozgrzanym silniku to znaczy pompa kont wtrysku temat rozlegly konczacy sie na remoncie pompy lepiej podjec do pompiarza niech mechanicy trzymaja sie z daleka od pomp wtryskowych najlemiej podjechac do milej kolo wroclawia pietrzykowice kolo wroclawia i sobotka kolo wroclawia tam ci zdiagnozuja wszystko co jest grane a mechanik gdyba morze to morze tamto a puzniej kapitalny remont pompy koszt pompy w milej calkowity to 2.5 tys zl wtrysk sterujacy jak by ci poszedl to bys na zimnym ani na cieplym nie odpalal pozdrowienia
ladny czarny

gacuś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 316
Rejestracja: 05 paź 2009, 22:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gacuś » 20 sty 2013, 16:23

a_b_i_t pisze:korzystam z porad i usług tego mechanika już wiele lat razem z ojcem i nie było z nim problemów. Polegam na nim, sam nie jestem mechanikiem, też tak jak pisałem to byla tylko propozycja tak samo jak sprawdzenie konta wtrysku.
zrób więc taka próbę,jak silnik bedzie ciepły odepnij wtyczkę od czujnika teperatury cieczy(ten czteropinowy po lewej stronie obok pompy)i zobacz jak zapali.beda ci wtedy długo grzały świeczki bo komputer bedzie widział,że silnik jest zupełnie zimny.jeśli zapali bez problemu to niestety,ale stawiam że pompa pomału dokonuje żywota.

Maciek B*
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:41
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Maciek B* » 20 sty 2013, 17:02

Jeśli pali dobrze na zimnym a na ciepłym są problemy to sprawa wygląda tak że na pompie trzeba ustawić dawkę startową musi być większa trzeba się trochę pobawić ale każdy kto się zna na chip tuningu to zrobi tdi tak mają po 200tyś zawsze przy zdjęciu wtyczki świece grzeją na max i kąt wtrysku jest bardzo przyspieszony a i po odpięciu wtyczki w kompie zapiszę się błąd

[ Dodano: 2013-01-20, 17:15 ]
a_b_i_t pisze:Byłem na diagnostyce kompem i nie było błędów, i Facet powiedział ze to możne być kąt wtrysku bądź problem z grzaniem świec żarowych i zamontować coś takiego http://moto.allegro.pl/chip-ulatwiajacy ... 12348.html
ten moduł oszukuje ecu na chwilę nie zczytuje temperatury z czujnika i komputer dostaje wiadomość ze na zewnątrz jest -50C i świece grzeją długo i kąt wtrysku jest bardzo przyspieszony(zachowanie jest takie samo jak po odpięciu wtyczki od czujnika temperatury) tylko właśnie to urządzenie działa jak przekaźnik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga