Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Wskaźnik Temperatury i oleju nie działa, czy to term

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
roman_rulez
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 11:21
Lokalizacja: Zduńska Wola

[A6 C4] Wskaźnik Temperatury i oleju nie działa, czy to term

Post autor: roman_rulez » 05 lut 2012, 15:37

Witam serdecznie
od początku stycznia jestem posiadaczem C4 Avant 2.5 116koni 95r. z klimatyzacją.
kupując auto poprzedni właściciel mówił że jest zepsuty czujnik temperatury bo w ogóle nie pokazuje temperatury na desce rozdzielczej, jeżdżę autem do pracy jakieś 5-6 kilometrów więc auto się nawet dobrze nie rozgrzewa, ostatnio przejechałem 50kilometrów i zauważyłem że auto grzeje ale jak na diesla to wydaje mi się że trochę słabo, wskaźnik oleju lekko się poruszył czyli wskazówka przekroczyła ledwo 60stopni, wskaźnik temperatury nawet nie drgnął, czy wentylatory się załączają nie mam pojęcia bo w tych zimowych temperaturach to chyba nie osiągalne, zastanawiam się czy to nie termostat?
jaką temperaturę silnika i oleju przy rozgrzanym motorze powinien pokazywać ten model?
jak myślicie co może być przyczyną takich objawów???
z góry dzięki za info
pozdrawiam :) :) :)

airNest

Post autor: airNest » 07 lut 2012, 10:49

witam :)
woda powinna byc na 100% 90stopni a olej z tego co pamietam powinien zdecydowanie sie oderwac od minimum i trzymac w okolicach pierwszej krechy
jak mialem w C4 skopany termos to na trasie pokazywalo mniej wiecej w polowie do 90st a olej normalnie tyle ze to bylo latem... i przy sprawnym czujniku :P
termostat zmienic w 5-garowym silniczku to drobnostka wiec niema sie co zastanawiac :P
a czujnik swoja droga mozna zmienic skoro tez sie prosi o to :)
jak silnik niedogrzany to pewnie pali tez jak smok wiec niema co czekac z tym

jeszcze przypomnialem sobie ze zima musialem dluuuuugo czekac az zacznie grzac konkretnie i to chyba w nich norma ze na cieply nadmuch chwile trzeba poczekac
jak pozmieniasz co trzeba odpal autko ustaw temp i daj na AUTO >> po 10min wskazniki powinny sie ruszyc a nadmuch powinien zaczac porzadnie grzac :)

roman_rulez
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2012, 11:21
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: roman_rulez » 08 lut 2012, 12:19

Witam ponownie
wczoraj wymieniłem termostat na nowy i co najgorsze problem pozostał taki sam!
stary termostat z ciekawości wsadziłem do garnka i zagotowałem wodę,termostat się otwiera tuż przed wrzeniem wody i zamyka jak zaczyna stygnąć więc stary termostat jest nawet dobry.
Nie mam pojęcia do czego się teraz zabrać, którego czujnika może to być wina???
możliwe żeby czujniki temperatury i oleju jednocześnie się zrąbały?
z góry dzięki za jakieś info

PiotrGo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 29 lip 2012, 20:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PiotrGo » 06 sty 2013, 23:15

Witam,

W moim nowym nabytku A6 C4 ABC, mam podobny problem ze wskaźnikiem temperatury silnika. Od zakupu nie działa. Wskazówka leży i nawet po włączeniu zapłonu lekko nie drgnie.
Gdzieś czytałem że winna może być jakaś przepalająca się ścieżka na płytce zegarów/zimny lut.
Czy mogę prosić o więcej informacji na temat jak to naprawić?
Czy po demontażu zegarów uszkodzenie jest widoczne wzrokowo (spalona ścieżka), czy trzeba np wszystko jak leci przelutować w tej okolicy (zimny lut).

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga