Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5] Podgrzewane lusterka ???

Nadwozie
Awatar użytkownika
Lukash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Lukash » 16 lis 2012, 10:38

pewnie na alledrogo ale nie te najtańsze bo przyślą Ci szkło-podobny plastik który będzie zniekształcał. albo można dorobić w zakładzie szklarskim i przykleić na stare mocowanie.
Robert Ferrari czeka

Awatar użytkownika
HattoriHonza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 288
Rejestracja: 23 wrz 2010, 11:52
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin, Polska

Post autor: HattoriHonza » 16 lis 2012, 21:42

Ja kupiłem najtańsze rok temu i szczerze polecam. Nic nie zniekształcają, a przynajmniej nie na tyle, żeby to zauważyć w codziennym użytkowaniu. 80kkm przez rok na nich przejechałem, wg mnie się opłaca. Koło 30-40zł dałem za komplet podgrzewanych niebieskich.

piterm

Post autor: piterm » 16 lis 2012, 23:06

Mnie też przymrozki naciskają żeby zrobić to ogrzewanie bo nieraz słabo widać. Lewe nie grzeje w ogóle a prawe jakoś podejrzanie. Chcę je wymienić czy nad się taki wkład? http://allegro.pl/wklad-audi-a3-a4-a6-a ... 88953.html

Awatar użytkownika
HattoriHonza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 288
Rejestracja: 23 wrz 2010, 11:52
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin, Polska

Post autor: HattoriHonza » 17 lis 2012, 00:48

No, ja chyba dokładnie takie mam. Chwalę sobie;p Za tę kasę świetne są. I aż muszę jutro sprawdzić, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że są plastikowe;)

Tylko musisz sprawdzić, jakie masz lusterka - przed czy poliftowe. Te są przedliftowe. Polifty mają bardziej romboidalny kształt i ponoć prawe nie jest już mniejsze.

Wadą tych lusterek jest to, że nie mają czujnika warunków (temp i wilgotność) przez co grzeją praktycznie cały czas. Ale za takie z czujnikiem trzeba wydać 10x tyle/sztukę.

Rikitiki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Rikitiki » 17 lis 2012, 13:44

Witam
Jaki czujnik warunków ? , to jest zwykły termostat bimetaliczny z nastawą np. na 23 stopnie. Po przekręceniu stacyjki na lusterka podawane jest cały czas napięcie i ten termostat reguluje temp, by nie grzać cały czas wkładów.
termostat bimetaliczny


Jeśli Macie dobre maty grzewcze to lepiej kupić same szkło i przekleić , trochę roboty z tym jest ale warto. Ja zamawiałem na allegro szkła, przyszły dość grube i miały naklejoną grubą taśmę dwustronną. Jeśli chcecie przeklejać
to lepiej zamówić bez tej taśmy i samemu nakleić cieńszą np z firmy 3M. ja tak mam ponad rok i jest ok.

podczas rozklejania maty od starego szkła lepiej go potłuc i kawałkami odklejać aby nie zerwać maty rezystancyjnej, stara taśma dwustronna raczej musi zostać.

pozdrawiam

HattoriHonza pisze:
Wadą tych lusterek jest to, że nie mają czujnika warunków (temp i wilgotność) przez co grzeją praktycznie cały czas. Ale za takie z czujnikiem trzeba wydać 10x tyle/sztukę.

piterm

Post autor: piterm » 17 lis 2012, 17:41

Rikitiki pisze:

Jeśli Macie dobre maty grzewcze to lepiej kupić same szkło i przekleić , trochę roboty z tym jest ale warto. Ja zamawiałem na allegro szkła, przyszły dość grube i miały naklejoną grubą taśmę dwustronną. Jeśli chcecie przeklejać
to lepiej zamówić bez tej taśmy i samemu nakleić cieńszą np z firmy 3M. ja tak mam ponad rok i jest ok.

podczas rozklejania maty od starego szkła lepiej go potłuc i kawałkami odklejać aby nie zerwać maty rezystancyjnej, stara taśma dwustronna raczej musi zostać.

pozdrawiam


Tyle, że ja mam szkła dobre no może delikatnie odchodzą na krańcach. Głównie chodzi mi o te maty. A lepiej przełożyć całe wkładki niż bawić się z przeklejaniem i ryzykiem, że pęknie szkło czy przetnę matę.


HattoriHonza pisze:Tylko musisz sprawdzić, jakie masz lusterka - przed czy poliftowe. Te są przedliftowe. Polifty mają bardziej romboidalny kształt i ponoć prawe nie jest już mniejsze.
Mam przedliftowe i nie bardo opłaca mi się je zmieniać bo są in pro i w dobrym stanie.

Awatar użytkownika
HattoriHonza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 288
Rejestracja: 23 wrz 2010, 11:52
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin, Polska

Post autor: HattoriHonza » 17 lis 2012, 20:03

Rikitiki, nie wiem jaki czujnik, ktoś na forum kiedyś o tym pisał. Jeżeli w ori lusterkach jest zwyczajny bimetal, to bez sensu. Moje za 30zł też grzeją pulsacyjnie, więc pewnie też mają bimetal.

Rikitiki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 16 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Rikitiki » 18 lis 2012, 18:04

tanie wkłady w ogóle nie mają nawet miejsca na czujnik , a te trochę droższe widziałem, mają tylko miejsce wytłoczone na to. Najlepiej zapytać sprzedawcy, zdjęcia są tak robione, że tego nie widać.

HattoriHonza pisze:Rikitiki, nie wiem jaki czujnik, ktoś na forum kiedyś o tym pisał. Jeżeli w ori lusterkach jest zwyczajny bimetal, to bez sensu. Moje za 30zł też grzeją pulsacyjnie, więc pewnie też mają bimetal.

Dawidwilki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2012, 19:34
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Dawidwilki » 29 gru 2012, 23:49

Witam.

Mam problem bo w mojej A6 te lusterka się nie grzeją a nie mam pojęcia czy one były montowane we wszystkich modelach czy jak? I w jaki sposób ściągnąć ten wkład żeby go nie uszkodzić a zobaczyć czy jest tam ta mata grzewcza? Jeśli muszę kupić nowe wkłady z matą czy te się nadają? --->http://allegro.pl/wklad-audi-a3-a4-a6-a ... 22163.html

Mahrid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:30
Lokalizacja: Frankfurt

Post autor: Mahrid » 30 gru 2012, 09:46

Dawidwilki. Zeby wyjac wklady, odchylasz przy pomocy regulacji max do gory, max w prawo i podwazasz w lewym dolnym rogu z czuciem. Wklady siedza na zaczaskach.

Awatar użytkownika
Lukash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Lukash » 30 gru 2012, 14:40

a możesz tez odkręcić dolną obudowę i wypchnąć wkład palcem. z tego co się orientuję to we wszystkich były montowane grzane.

ja u siebie zakupiłem tylko maty za kilka zł. i jest git.
Robert Ferrari czeka

Dawidwilki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2012, 19:34
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Dawidwilki » 30 gru 2012, 21:58

ja same lustro także muszę wymienić bo schodzi po rogach ;/

Awatar użytkownika
Lukash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Lukash » 31 gru 2012, 14:22

ten wkład który podałeś w linku wydaje się ok ale dla pewności możesz napisać pytanie do kupujących u niego jak z tą jakością wkładów. osobiści raz się nadziałem na jakąś podróbę z plastiku.
Robert Ferrari czeka

icedfan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 04 gru 2012, 16:41
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: RZESZOW

Post autor: icedfan » 06 mar 2013, 23:54

panowie wiecie jak sprawdzić czy moje lusterka w 1.9 są podgrzewane,jak kupiłem auto do tej pory jeżdżę bez przełącznika lusterek ( nie było wkładu ) a lato jest i pasuje coś widzieć w nich, a nawet nie wiem czy są podgrzewane. : >

Awatar użytkownika
Lukash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Lukash » 07 mar 2013, 14:57

icedfan pisze:panowie wiecie jak sprawdzić czy moje lusterka w 1.9 są podgrzewane,jak kupiłem auto do tej pory jeżdżę bez przełącznika lusterek ( nie było wkładu ) a lato jest i pasuje coś widzieć w nich, a nawet nie wiem czy są podgrzewane. : >
wystarczy wyjąć wkład i powinny być do niego podpięte 2 kabelki. a wydaje mi się że chyba każda C5 ma grzane. a aby wyjąć wkład to odkręcasz 2 śrubeczki od dołu lusterka (lewego) zdejmujesz zaślepkę i wypychasz palcem.
Robert Ferrari czeka

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga