Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Problem z układem wentylacji - sterowanie nawiewem

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
wilkumpk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2011, 13:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: wilkumpk » 15 gru 2012, 07:39

witam, podobny problem jak kolega Yarecki mialem prawie rok temu i pomoglo jakies czyszczenie cylinderków...Ale w tym roku to koniec jest totalny nie chce wiac wogole, odpalam fure i albo sie właczy albo nie i jest w samochodzie -5 jak na dworzu, co mnie zadziwilo to jak przejechalem po bruku to nagle zaczelo wiac. dziala ogrzewanie fotela i szyby tylniej lusterka tez tylko niechce sterowac nawiewem 0-12 tam samo nic:( na kompie to mi wywala tylko czujnik pedalu hamulca do wmiany ale to chyba to nie jest zwiazane. dzis lece do typa od kimy i zobaczymy czy dalsze czyszczenie pomoze bo moim zdaniem to sie jakis wiatrk blokuje...

Kazbi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 gru 2011, 12:16
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Kazbi » 16 gru 2012, 14:26

Witam!
U mnie to samo !!!
wsiadam włączam ogrzewanie i nic :( Wartości się zmieniają a ogrzewanie martwe. Nie działa ani szybki nawiew na przednią szybę ani wentylator nadmuchu, szukam już na forum 2 tygodnie jakiejś odpowiedzi i nie mogę sie doszukać.
Co ciekawe czasem nagle wszystko się włącza po przejechaniu kilku lub kilkunastu kilometrów o dziwo często podczas skrętu na skrzyżowaniu i działa jakby nigdy nic
Kolejnego dnia to samo działa lub nie ... nie mam pojęcia gdzie rękę przyłożyć by to naprawić

wilkumpk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2011, 13:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: wilkumpk » 16 gru 2012, 17:28

no wiec u mnie wyskoczyl blad: brak zasilania dmuchawy, sporadyczny
odziwo jak dzien po wystapieniu awarii bylem na kompie nic oprucz bledu pedalu hamulca nie bylo i nagle po 2ch dniach sie zapisalo ze nie dmucha, wiec moim zadaniem wina jest po stronie tych kostek co doprowadzaja napiecie (jak w ham.recznym)
Kazbi, jezeli dziala ci ogrzewanie tylniej szyby i fotele to mysle ze masz to samo co ja ale co dalej to nie wiem bo tu dobry elektryk jest potrzebny
http://img707.imageshack.us/img707/2821 ... wya6c6.png (mam nadzieje ze to to zdjecie:))
Ostatnio zmieniony 16 gru 2012, 17:52 przez wilkumpk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yarecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2010, 20:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yarecki » 16 gru 2012, 17:44

Ktoś wie jak się dobrać do tych wtyczek na zdjęciu powyżej?
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny.

wilkumpk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2011, 13:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: wilkumpk » 16 gru 2012, 18:00

musisz zdjac podszybie i na srodku jest dmuchawa od strony pasazera sa kostki 2 wiazki (u mnie w bezynie tak jest) i moze je trzeba tylko tym plynem do polepszenia stykow potraktowac bo u mnie te kable nie byly tak strasznie zajechane jak przy kole od hamulca recznego

Awatar użytkownika
Yarecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2010, 20:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yarecki » 16 gru 2012, 18:57

dzięki <okok>
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny.

wilkumpk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2011, 13:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: wilkumpk » 16 gru 2012, 19:15

http://www.google.pl/imgres?q=4F0971569 ... 0,s:0,i:87
tu jest cos co sie nazywa: wiazka przewodow klimatyzacji sterowanej elektronicznie
ale jak to sie łaczy ze sterowaniem dmuchawy to nie wiem

Kazbi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 gru 2011, 12:16
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Kazbi » 16 gru 2012, 19:23

wilkumpk tak tak fotele i tylna szyba działa zawsze
reszta to loteria idę te wtyczki poruszać na podszybiu obok dmychawy <cwaniak>

wilkumpk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2011, 13:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: wilkumpk » 16 gru 2012, 20:08

tera jest pytanie : jak zmierzyc czy wiazka glowna daje napiecie na wszystkie styki bo to by moglo wyjasnic raczej wiele

Kazbi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 gru 2011, 12:16
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Kazbi » 16 gru 2012, 20:20

właśnie... poruszanie wtyczkami nic nie pomogło:( dmuchawa nie ruszyła

P.S co to jest za czujnik na górze obudowy dmuchawy?

wilkumpk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2011, 13:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: wilkumpk » 16 gru 2012, 20:35

no wlasnie u mnie ruszanie pomoglo tylko na niecale 2 dni ale skoro fotel i szyba tylnia dziala to konsola jest dobra (przynajmniej u mnie) sygnal nie idzie do wiatraka ale teraz ja to sprawdzic dokladnie
ta wieksza wtyczka pewnie jest od sterowania a ta z 3ma stykami od zasilania? czy nie
teraz co podlaczyc i jak zeby odpalc wiatrak i jak zmierzyc napiecie na wyjsciu z tej co idzie gdzies tam w samochod
blad czujnika by wyskoczyl raczej na kompie skoro mi wykrylo blad w zasilaniu elementu i tez blad czujnika pedalu hamulca, ale jest cos co podobno nie wyjdze; zapchany filtr kabinowy ale to raczej nie bo raz dziala a raz nie nawiew wiec mysle ze odpada
http://audi.vag-zapchasti.ru/list.php?i ... &year=2007
http://audi.vag-zapchasti.ru/list.php?i ... &year=2007
tylko to jest po ruski

Kazbi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 gru 2011, 12:16
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Kazbi » 16 gru 2012, 21:01

Może odezwie się ktoś kto będzie znal odpowiedź na nasze pytania

[ Dodano: 2012-12-17, 09:37 ]
Dziś od rana dmuchawa działa
Mam załączone szybkie ogrzewanie przedniej szyby
Dmuchawa pracuje raz szybciej raz wolniej tak jakby przechodziła w jakiś wolniejszy tryb to chyba nie jest normalne ???
Coś gdzieś nie styka według mnie tylko co?

[ Dodano: 2012-12-17, 09:39 ]
wilkumpk pisze:no wiec u mnie wyskoczyl blad: brak zasilania dmuchawy, sporadyczny
odziwo jak dzien po wystapieniu awarii bylem na kompie nic oprucz bledu pedalu hamulca nie bylo i nagle po 2ch dniach sie zapisalo ze nie dmucha, wiec moim zadaniem wina jest po stronie tych kostek co doprowadzaja napiecie (jak w ham.recznym)
Kazbi, jezeli dziala ci ogrzewanie tylniej szyby i fotele to mysle ze masz to samo co ja ale co dalej to nie wiem bo tu dobry elektryk jest potrzebny
http://img707.imageshack.us/img707/2821 ... wya6c6.png (mam nadzieje ze to to zdjecie:))
wilkumpk pisze: a ten błąd zasilania dmuchawy nie wyskoczył Tobie czasami po odpinaniu wtyczek????

wilkumpk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2011, 13:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: wilkumpk » 17 gru 2012, 13:12

u mnie bledu nie bylo i nagle sie pokazal i dopiero po tym rozpiete byly wtyczki tylko raz, ale dzis bylem u mechanika-elektryka i mam nowe newsy:
1.mogly pasc, sie skonczyc jakies szczotki w dmuchawie i nie chce sie krecic( ten blad podobno wtedy tez wywala) i to jest czeste w rocznikach 04/05
2. jest gdzies glowny kabel pekniety i nie doprowadza napiecia- ale wtedy podobno to jest 3 dni szukania co i gdzie
ogolnie jak uslyszalem ze moze sie skonczyc to wieksza awaria to zamowilem se z alledrogo uzywke dmuchawe podobno sprawna i z jakas gwarancja rozruchowa do czwartku powinna byc wiec napisze czy pomoglo lub czy mam do sprzedania dmuchawe:P typ jeszcze mowl zeby tak za duzo nie jezdzic bo moze sie to skonczyc pozarem ale nie wiem czy to prawda...

Kazbi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 gru 2011, 12:16
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Kazbi » 17 gru 2012, 21:30

To jak sprawdzisz to daj znać jaki jest efekt wymiany dmuchawy

A tak na marginesie tych szczotek nie można wymienić?

[ Dodano: 2012-12-17, 21:53 ]
to faktycznie może być dmuchawa i szczotki lub komutator

a6-c4-25-tdi-wentylator-silnik-dmuchawy-vt3409.htm

fakt że od innych modeli ale to będzie to

nie wiem jak z tego adresu link zrobić

wilkumpk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2011, 13:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: wilkumpk » 17 gru 2012, 21:54

-a6-c6-nie-dzialajacy-nawiew-vt50550.htm
podobno sie da ale to juz trzeba wiedziec co i gdzie rozkrecic i jak skrecic i tu kolega pisze nie za szeroko, ze 200zl go to wynioslo a ja a 170 kupilem z alledrogo uzywke tylko teraz pytanie w jakim ona bedzie stanie bo to ze pisze iz jest git nie musi tego oznaczac i czy po wymianie zadziala....
Kazbi, w pekniecie kabla watpie (chociaz jeden przypadek mechanik taki mial) bardzie to ze kostka jest brudna i nie dziala ale pewnie dopadl nas syndrom konca szczotek wyjasnie to w czwartek.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga