Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Wymiana mmi basic na mmi high 2g 3g itd

Car Audio
Awatar użytkownika
Adxs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:56
Imię: Adam
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: Adxs » 27 lis 2012, 21:50

Ja mam MMI 2G i w sumie wydałem 1500zł zeby mieć DVB-T ( które i tak nie działa jak powinno )
Jeśli miałbym BASIC to bym już wolał kupić byle tablet z DVB-T za 400-500zł
kontakt administratora:
Polecam!

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 28 lis 2012, 08:04

Adxs pisze:Ja mam MMI 2G i w sumie wydałem 1500zł zeby mieć DVB-T ( które i tak nie działa jak powinno )
Liczę że dobre anteny powinny utrzymać obraz w czasie jazdy :)

Osobiście przymierzam się do kupna pewnego urządzenia 3 in1 TV DVB-T,DVD,DIVX, MP3 -wszystko będzie latać po USB - HDD lub Pendrive bez srania się z płytami,oczywiście wszystko kompatybilne z MMI. To czego się boje to anteny od TV.
Jak założę to porównamy jakość z nowym nabytkiem grzegorz-kkk-a6-c6-24 <lol>

Awatar użytkownika
Adxs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:56
Imię: Adam
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: Adxs » 28 lis 2012, 09:03

krzycho2626 pisze:Liczę że dobre anteny powinny utrzymać obraz w czasie jazdy :)
No i to jest moim zdaniem najtrudniejsze... Miałem dwa baciki z kompletu i przy 100km/h działał obraz ok, potem je połamałem niechcący i teraz mam taki problem, że nie umiem trafić antenami z doborem ;/ Kupuje każdą prawie z allegro i zawsze jest do dupy, nawet te ze wmacniaczem działają gorzej niż bez...
Jak trafie dobrą to sie napewno podziele z wami.
Jak założę to porównamy jakość z nowym nabytkiem grzegorz-kkk-a6-c6-24 <lol>
Tak nie można porównywać - bo to dwa różne porównania. Ty będziesz mieć to samo tylko tańszym kosztem.

To tak jakbyś ustawił kogoś z nagłośnieniem ori z audi a obok niego stanął ktoś, kto jest audiofilem i poszedł dalej we wzmacniacze,kondensatory itd. Ja też bym wolał mieć wszystko ori... Ale cena niektórych elementów zabija...
kontakt administratora:
Polecam!

Grzegorz KKK A6 C6 2.4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 06 cze 2012, 21:27
Lokalizacja: Szwecja

Post autor: Grzegorz KKK A6 C6 2.4 » 28 lis 2012, 17:36

Znacie sie troche lepiej na tym wiec ja z wami nie dysktuje tylko stwierdzam fakty pisane <glupek> Po to sie pytam o pewne rzeczy nie zeby sie z kimś porównywać tylko żeby sie dowiedzieć co sie bardziej opłaca ale nie tylko finansowo tylko i jakościowo i do tego zeby miało jeszcze rece i nogi siedząc w audi :] Wiem ze auto jest w nienagannym stanie technicznym, z małym przebiegiem a jedynym mankamentem który mnie nęka to ten cholerny odtwarzacz cd ;) Ewentualnie wymiana na mp3 ??? da sie :D Ja sie natknąłem tylko na tą firme bo nie mieszkam w Polsce a w szwecjii to takie manewry to chyba graniczyły by z cudem i koszty razy 10 <radocha>

Awatar użytkownika
Adxs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:56
Imię: Adam
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: Adxs » 28 lis 2012, 17:51

Grzegorz KKK A6 C6 2.4 pisze:Znacie sie troche lepiej na tym wiec ja z wami nie dysktuje tylko stwierdzam fakty pisane <glupek> Po to sie pytam o pewne rzeczy nie zeby sie z kimś porównywać tylko żeby sie dowiedzieć co sie bardziej opłaca ale nie tylko finansowo tylko i jakościowo i do tego zeby miało jeszcze rece i nogi siedząc w audi :] Wiem ze auto jest w nienagannym stanie technicznym, z małym przebiegiem a jedynym mankamentem który mnie nęka to ten cholerny odtwarzacz cd ;) Ewentualnie wymiana na mp3 ??? da sie :D Ja sie natknąłem tylko na tą firme bo nie mieszkam w Polsce a w szwecjii to takie manewry to chyba graniczyły by z cudem i koszty razy 10 <radocha>
Jeśli nie miałbym MMI to bym sie nawet za to nie zabierał...
Za cene małego wyświetlacza do audi masz dwa telewizory 42" ( jeden do domu drugi na tylnie siedzenia ). Można się pokusić o ten tuner analogowy + dowolny dvb-t jeśli już się posiada MMI 2G.

Pomyśleć, że za 3-4k zł można spokojnie kupić wszystkomający tablet a nie tak ograniczony jak te mmi ;/ Ani mapy porządnej nie wgrasz, ani z tv nie porządzisz za bardzo ;/
kontakt administratora:
Polecam!

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 28 lis 2012, 18:14

Adxs pisze:Jak trafie dobrą to sie napewno podziele z wami.
Na pewno będę czekał na info bo to czego oczekuje to w miarę stabilny odbiór w trakcie jazdy-jeżeli nie to czeka tylko oglądanie DVD.
Grzegorz KKK A6 C6 2.4 pisze:Po to sie pytam o pewne rzeczy nie zeby sie z kimś porównywać tylko żeby sie dowiedzieć co sie bardziej opłaca ale nie tylko finansowo tylko i jakościowo i
Ja nie pakowałbym tyle kasy w autko za jednym machem bo przy sprzedaży nikogo to zbytnio nie interesuje-chyba że będziesz jezdził kilka dobrych lat?

Osobiście staram sie tak modzić aby wszystko wytargać z auta przed sprzedażą-czasami zastanawiam się czy nie zagalopowałem się za daleko?
Pierwszy, najlepszy forum Audi A6 w Polsce - A6Klub.PL ! :)

Awatar użytkownika
Adxs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:56
Imię: Adam
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: Adxs » 28 lis 2012, 20:07

Wiadomo, że nikt Ci nie da tego co włożyłeś w samochód, jak masz zamiar sprzedawać samochód to nie warto pakować w nie kasy ponad standard, tym bardziej nawet jak wyciągniesz bebechy z samochodu to podejrzewam, że twój następny samochód będzie je miał w standardzie :)

Mi po półtora roku samochód podoba się jeszcze bardziej niż przy zakupie więc coś czuje, że będę jeździł aż koła nie pójdą na cztery strony.

Co do odbioru DVB-T to ciężko jest trafić - niby powinny być dwie niezależne anteny - jedna z przodu na szybie, druga z tyłu. Następna kwestia to wzmacniacz - niby pożądany ale nie koniecznie w DVB-T. Czasami wzmacniacz potrafi spierd%lić jeszcze bardziej odbiór niż bez zasilacza.

Próbuje od producenta wyciągnąć jeszcze raz antenki z kompletu, one jako tako dawały radę jeszcze wtedy jak DVBT zaczynało raczkować nadajnikami.
kontakt administratora:
Polecam!

Grzegorz KKK A6 C6 2.4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 06 cze 2012, 21:27
Lokalizacja: Szwecja

Post autor: Grzegorz KKK A6 C6 2.4 » 28 lis 2012, 20:25

W Szwecji na rynku jest mały procent tych c6 z bogatym wyposażeniem. Przeważnie mmi basic, ewntualnie mmi 2g.Jak juz wyszukam dobrze wyposażony to jest to kombi, diesel i 300 tys km przebiegu. To nowsze modele owszem mają już pewne rzeczy w standardzie ale trzeba poczekać na obniżki cenowe <uoee> Patrząc na koszty to rzeczywoscie macie racje ze trochę sie to wymyka spod przyziemnych cen :] Może ogranicze sie do odtwarzacza mp3 zeby troche polepszyło mi humor. Teraz do was pytanie czy sie da i czy jak kupie na allezioło :> to poradze sobie sam z podłączeniem czy tez jakieś kodowania są ??

Mam nadzieje ze bede tym autem jezdzil dośc dlugo dlatego interesowały mnie takie przeróbki. No cóż. Może pod koniec 2013 bedą to juz inne koszty wiec wróce z pomysłem :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga