Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5 TDI] jak sprawdzic czy Webasto dziala OK?

Elektryka
Awatar użytkownika
paveu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 10 cze 2008, 12:25
Lokalizacja: Legionowo

[A6 C5 2.5 TDI] jak sprawdzic czy Webasto dziala OK?

Post autor: paveu » 21 wrz 2008, 16:50

Witam,

przeczytalem juz wszystkie posty z tego forum i prawie wszystkie z AKP dotyczace Webasto. Ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na pytanie jakie mnie nurtuje:

- jak sprawdzic czy Webasto, ktore mam w mojej A6 Avant w ogole dziala?

Mam wersje Webasto ustawiana z FIS oraz z pilotem zdalnego sterowania. Narazie probowalem tylko wlaczyc Standheizung (jest tez Standluftung) - na goracym silniku, po prostu wlacza sie climatonic, ustawia temp. na 20 stopni i wieje a obok zegarka pojawia sie taki maly znaczek, mowiacy o tym, ze ogrzewanie postojowe jest wlaczone. Ale na zimnym silniku juz tak dobrze nie jest - cos sie wlacza pod maska, pracuje bardzo cichutko, kolo zegarka pojawia sie znaczek ze ogrzewanie jest wlaczone ale panel climatronica jest wylaczony. W dodatku po kilkunastu sekundach od wlaczenia poczulem charakterystyczny zapach palonego metalu - taki jak z szuszarki, ktorej sie wiatrak zatrzyma.

No i teraz mam pytanie - jak to w ogole dziala??? Co powinienem slyszec? Jak glosno i z jakiej okolicy silnika? Czy ten dziwny zapach to normalne? Czy jesli to jest Webasto spalinowe to slychac wyraznie prace jakiegos silniczka spalinowego? Gdzie leca z niego spaliny?

Nie chce tego zfajczyc kompletnie a totalnie nie wiem jak do tego podejsc :(

Bede wdzieczny za jakiekolwiek podpowedzi.

Pozdrawiam!
Specyfiki na poprawe pamieci maja jedna wade - trzeba pamietac zeby je zazywac...

Murzyno
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2008, 15:11
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Murzyno » 21 wrz 2008, 17:11

z doswiadczenia praktycznego powiem Ci tylko tyle, ze webasto z zimnego silnika wlacza sie po ok 10 min. Jedyne cos sie lubi "pospuc" w webasto to ponoc zarnik sluzacy do rozruchu webasto.
www.a4club.eu - Audi A4 Club Polska

Murzyno
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2008, 15:11
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Murzyno » 21 wrz 2008, 17:20

OT
Tak bo wywalilo mi tamto konto przy zmianie maila w profilu. Pisalem kilka dni temu do admina w tym temacie
www.a4club.eu - Audi A4 Club Polska

Awatar użytkownika
paveu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 10 cze 2008, 12:25
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: paveu » 21 wrz 2008, 17:32

Czesc,

dzieki wielkie za odpowiedzi Koledzy!

censored dzieki za tak obszerny opis - zaraz zanurze sie w lekture ;)

Murzyno, czyli mowisz, ze moge je spokojnie wlaczyc i poczekac? I nie przejmowac sie dziwnym zapachem podgrzanego metalu? BTW - czy 10 minut to czas standardowy? Czy tez moze zalezy on od poczatkowej temp. silnika?

Co do odpowiedzi od osoby, ktora ma takie Webasto to przyznam, ze bardzo na to licze. Moze ktos ma takie i moglby opisac swoje wrazenia z uzytkowania?

Pozdrawiam! :-D

[ Dodano: 2008-09-27, 15:25 ]
Witam wszystkich,

sprawa Webasto sie wyjasnila. Ten nieprzyjemny zapach byl spowodowany nagrzewaniem sie tlumika Webasto. A samo Webasto dziala bez zarzutu. Wlacza sie, pare minut pompuje i podgrzewa wode a pozniej wlacza klime i nawiewy - wszystko jak byc powinno.

Pozdrawiam!
Specyfiki na poprawe pamieci maja jedna wade - trzeba pamietac zeby je zazywac...

Awatar użytkownika
Graphi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 26 lis 2008, 03:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Graphi » 21 gru 2008, 16:55

Witam,
czy ktoś z Was wymieniał żarnik w webasto? Czy duży to kłopot i jaki jest koszt za taką przyjemność?
Nie mogę odpalić webasto. Akumulator mam nowy więc napięcie jest ok, poza tym komputer wyświetlił błąd "Brak tworzenia płomienia"
Jedyne co mi przychodzi do głowy to żarnik.

darnok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 15 lis 2008, 14:58
Lokalizacja: Poznań/Wielkopolska

Post autor: darnok » 23 gru 2008, 19:33

Graphi pisze:Witam,
czy ktoś z Was wymieniał żarnik w webasto? Czy duży to kłopot i jaki jest koszt za taką przyjemność?
Nie mogę odpalić webasto. Akumulator mam nowy więc napięcie jest ok, poza tym komputer wyświetlił błąd "Brak tworzenia płomienia"
Jedyne co mi przychodzi do głowy to żarnik.
Mój piecyk działa ale nigdy nie wiadomo więc podpinam się pod temat.
Ile taki żarnik kosztuje i jak go wymienić?

Pozdrawiam

darnok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 15 lis 2008, 14:58
Lokalizacja: Poznań/Wielkopolska

Post autor: darnok » 23 gru 2008, 23:19

censored pisze:Panowie - to nie żarnik - to normalna świeca żarowa. Kosztuje rzędu 50 zł.
Jak wymienic ?
Normalnie - popatrzec gdzie jest - zalezy od producenta - i do roboty.
Nie ma w tym zadnej filozofii.
Poz
Dzięki censored nigdy się nie przyglądałem, moja wiedza o webasto to tyle że daje ciepło. Odkręcałem podłogę pod silnikiem i widziałem tłumik do niej przykręcany.
Przy okazji muszę się temu przyjrzeć.
Po wymontowaniu trzeba będzie jeszcze określić rodzaj tej świecy. Teraz świece prawie wszystkie są "paluszkowe" kiedyś stosowali takie spirale i może stąd mowa o żarniku?

karton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 07 sie 2009, 12:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: karton » 04 wrz 2009, 11:07

Witam,
ja mam jednak jeszcze kilka pytan...
Wlaczylem webasto w swojej niedawno kupionej C5 avant 2,5tdi i zdziwil mnie dym pod maska, w dodatku zadymiona byla cala kabina auta.
Robilem to pierwszy raz ale przeciez to nie moze byc normalna praca webasto?
Nie wiem kiedy wczesniej ktos wl je w tym aucie, czy to moze byc wina nie wlaczania urzadzenia od dlugiego czasu?
I jeszcze jedno, parametry na jakich ma pracowac webasto nalezy ustawic w momencie ustawiania urzadzenia?
Czy wlaczenie obiegu zamknietego wyeliminuje spaliny z kabiny?

krisu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:21
Imię: Jan
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kolbuszowa

Post autor: krisu » 04 wrz 2009, 21:17

panowie ja będę na etapie wymiany świecy żarowej i w nastepny czwartek jestem umówiony z macherem to napiszę co i jak .Ale wstępnie to mi powiedział mechanik ,że trzeba cały zderzak ściągać , żeby się dostać do webasta :-P

Awatar użytkownika
Argi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 136
Rejestracja: 30 gru 2008, 22:53
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Argi » 05 wrz 2009, 12:35

krisu pisze:panowie ja będę na etapie wymiany świecy żarowej i w nastepny czwartek jestem umówiony z macherem to napiszę co i jak .Ale wstępnie to mi powiedział mechanik ,że trzeba cały zderzak ściągać , żeby się dostać do webasta :-P
Witam.
Nie wiem co to za "magik", ale bzdury Ci opowiada. Aby dostać się do Webasto trzeba zdjąć lewe nadkole i ew. osłonę pod silnikiem. Proponuję udać się do Serwisu "SZIK" w Tyczynie.
"Mistrzu" zwie się Darek WIERNIK i jest niezłym elektronikiem i elektrykiem. Specjalizacja VAG-group. Ja sprawdzałem u nich swoje Webasto i facet wie o co chodzi.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-09-05, 12:40 ]
karton pisze:Witam,
ja mam jednak jeszcze kilka pytan...
Wlaczylem webasto w swojej niedawno kupionej C5 avant 2,5tdi i zdziwil mnie dym pod maska, w dodatku zadymiona byla cala kabina auta.
Robilem to pierwszy raz ale przeciez to nie moze byc normalna praca webasto?
Nie wiem kiedy wczesniej ktos wl je w tym aucie, czy to moze byc wina nie wlaczania urzadzenia od dlugiego czasu?
I jeszcze jedno, parametry na jakich ma pracowac webasto nalezy ustawic w momencie ustawiania urzadzenia?
Czy wlaczenie obiegu zamknietego wyeliminuje spaliny z kabiny?

Nie może tak być. Prawdopodobnie masz uszkodzony wydech od Webasto. Jest to układ z własnym tłumikiem i wylotem przykręconym do osłony silnika. Widać wyraźnie wylot - otwór w osłonie i 3 wkręty mocujące. Trzeba zdjąć osłonę i zobaczyć co się dzieje. Jeżeli nie wystarczy to lewe nadkole.
Pozdrawiam.
Było:
2008 - 2019 C5 Quattro AKE 2002
Jest:
2019 - C7 Quattro CNHA 2016

krisu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:21
Imię: Jan
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kolbuszowa

Post autor: krisu » 05 wrz 2009, 14:12

Argi, ten ''magik'' to jest bardzo dobry fachowiec , który się specjalizuje głównie audi i vw

maluski55
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 02 paź 2011, 09:05
Lokalizacja: PODARPACIE

Post autor: maluski55 » 02 paź 2011, 12:44

panowie a czy ktos ma instrukcje jak sie obsluguje to webaso?? i pytanie czy ja wogole musze go uzywac?? tzn czy jest mozliwosc wylaczenia go
MALUSKI55 POZDRAWIAM

Mindplayer350
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2012, 19:40
Lokalizacja: Ostrołęka/Marki

Post autor: Mindplayer350 » 25 wrz 2012, 20:01

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Mam w swoim AUDI webasto sterowane z drzwi kierowcy, wiem jak się je używa, działało wszystko fajnie. Nawet w lato odpalało na zawołanie, a teraz od kilku dni chciałem zacząć używać i zero reakcji. Wszystko się niby ustawia normalnie, lampeczka mryga ale nic się nie dzieje. Nawet jak rano na zimnym silniku próbuję na "krótko" je włączyć nic się nie dzieje, zamykam klapkę lampka świeci ale zero reakcji. Czym to może być spowodowane? Wcześniej jak na "krótko" włączałem to najpierw oczywiście pompka podawała paliwo, potem się grzało, załączała się konsola od klimy, a teraz nic się nie dzieje mimo tego, że programator ustawia i pokazuje wszystko w porządku. Czy to może być wina jakiegoś błędu w komputerze? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

mr.Pit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 22 lut 2008, 20:22
Imię: Marcel
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 210KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rumia

Post autor: mr.Pit » 15 sty 2013, 18:36

Mindplayer350 pisze:Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Mam w swoim AUDI webasto sterowane z drzwi kierowcy, wiem jak się je używa, działało wszystko fajnie. Nawet w lato odpalało na zawołanie, a teraz od kilku dni chciałem zacząć używać i zero reakcji. Wszystko się niby ustawia normalnie, lampeczka mryga ale nic się nie dzieje. Nawet jak rano na zimnym silniku próbuję na "krótko" je włączyć nic się nie dzieje, zamykam klapkę lampka świeci ale zero reakcji. Czym to może być spowodowane? Wcześniej jak na "krótko" włączałem to najpierw oczywiście pompka podawała paliwo, potem się grzało, załączała się konsola od klimy, a teraz nic się nie dzieje mimo tego, że programator ustawia i pokazuje wszystko w porządku. Czy to może być wina jakiegoś błędu w komputerze? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Ja mam podobnie kolego. Tylko sterowanie mam na fis, ale też włączam, lampka zaczyna mrugać ale zero reakcji. Pod kompa się podłączam i mam brak komunikacji. Szukałem na forum, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi. Koleżka mi mówił, że muszę mieć ponad pół zbiornika paliwa, żeby odpaliło, ale jeszcze tego nie sprawdzałem
Fiat 126 BIS, Fiat 125, Opel Omega 2.0
Opel Calibra 2.0
Audi C4 93r 2.6 ABC, Audi A6 99r 2.4 ARJ
Audi A6 Avant 03r 3.0 ASN

Mindplayer350
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2012, 19:40
Lokalizacja: Ostrołęka/Marki

Post autor: Mindplayer350 » 16 sty 2013, 11:45

Przyczyna była bardzo głupia, bezpiecznik nie łączył w komorze silnika na podszybiu. Wyjmowałem go wyglądał dobrze, ale któreś styki były delikatnie przyśniedziałe i nie działało. Wystarczyło tylko trochę przeczyścić i teraz działa wszystko jak należy. Druga opcja jest taka, którą też zauważyłem. Po przeczyszczeniu tego miałem okres, w którym jeździlem w temp ok -10*C przez tydzień tylko 5 km do pracy i z powrotem i webasto załączało się na krótko i za chwilę wyłączało, nawet nie zdążyło zagrzać. Przyczyną był niedoładowany akumulator, po przejechaniu trasy ok 100 km, na drugi dzień rano wszystko działało w porządku. To tylko moje spostrzeżenia, ale każdy model może mieć inną przyczynę, które skutkują tym samym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga