Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AWX 1.9 131 KM] brak dzwięku załączającej się pompy paliwa

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Damiancki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwie 2012, 22:02
Lokalizacja: Lublin

[ AWX 1.9 131 KM] brak dzwięku załączającej się pompy paliwa

Post autor: Damiancki » 24 lis 2012, 20:26

Witam

Mam prośbę o poradę.

Od początku posiadania mojej A6 po włączeniu zapłonu ale przed uruchomieniem silnika pojawiał się taki krótki dźwięk który mi kojarzył się z załączająca się pompa paliwa, przynajmniej tak mi się wydawało (Zaznaczam że nie jestem znawcą tematu). Od wczoraj włączam zapłon ale jest cisza. Auto pali, jeździ i nie zauważyłem jakiś innych zmian. A może nic nie powinno być słychać i coś się naprawiło?
Pytanie moje, czy mam się tym przejmować?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 lis 2012, 22:11 przez Damiancki, łącznie zmieniany 1 raz.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 24 lis 2012, 21:44

Damiancki, szwagier ma taki sam rocznik i silnik zawsze przed odpaleniem słychać pompe ;) podłącz auto pod komputer sprawdź czy coś wywali <okok>

Damiancki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwie 2012, 22:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Damiancki » 24 lis 2012, 22:14

daniel1997 pisze:Damiancki, szwagier ma taki sam rocznik i silnik zawsze przed odpaleniem słychać pompe ;) podłącz auto pod komputer sprawdź czy coś wywali <okok>

W przyszłym tygodniu tak zrobię. Mam daleki wyjazd i niespodzianki nie są mi potrzebne <stres> .

Może jednak nie trzeba się przejmować, niby wszystko działa?
Co fachowcy o tym sądzą?

130TDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 505
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:53
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 130TDI » 25 lis 2012, 12:01

Jak masz dużo paliwa w baku to pompki nie słychać.
Też raz się zastanawiałem gdzie znikł charakterystyczny dźwięk pompki, a tu okazało się że miałem ponad 50 l w baku i dopiero pompka odezwała się blisko połowy baku.

Damiancki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwie 2012, 22:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Damiancki » 25 lis 2012, 14:40

130TDI pisze:Jak masz dużo paliwa w baku to pompki nie słychać.
Też raz się zastanawiałem gdzie znikł charakterystyczny dźwięk pompki, a tu okazało się że miałem ponad 50 l w baku i dopiero pompka odezwała się blisko połowy baku.

Często z racji zawodowych wyjazdów zalewam do pełna i z pewnością ten dźwięk był również przy zbiorniku na full. Jest dość głośny i od razu rzuciło mi się w uszy, że go nie słychać. Ale może coś się zmieniło. Spalę paliwko i jak poniżej połowy zbiornika znowu się pojawi dam znać. Dzięki za sugestie.

Mahrid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:30
Lokalizacja: Frankfurt

Post autor: Mahrid » 28 lis 2012, 20:51

Kiedys moj kolega mial idntyczny problem, a to raz bylo slychac to "bulgotanie" raz nie, ale z autem bylo wszystko ok. Az kturegos dnia nie odpalilo wszscy dopatrywali sie przyczyny w tej wlasnie papie, az w koncu jeden kumaty gosc zdiagnozowal problem i usuna usterke. Przyczyna byl pompowtrysk ktory sie nie napelnial albo za malo sie napelnial po przekreceniu zaplonu. Prawdopodobnie przyczyna tego problemu byl poprzedni mechanik ktory wymienial uszczelniacze na pompkach i po zamontowaniu zle go wyregulowal sruba regulujaca byla wkrecona tylko o jeden obrot. Po prawidlowym wyregulowaniu pompki wszystko wrocilo do normy, "bulgotanie" przy kazdym starcie silnika.

sebaal123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 13 sie 2011, 22:59
Lokalizacja: Pcim

Post autor: sebaal123 » 28 lis 2012, 22:11

Witam Kolego,
Szczerze ja też zauważyłem, że raz słychać pompkę a raz nie. Mam AVFa ale to jest to samo. Podłączałem VAGA ale żadnych błędów nie pokazał więc chyba tak powinno być. Myślę, że pompka po prostu załącza się w zależności od tego jakie ciśnienie znajduje się w układzie paliwowym.

Damiancki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwie 2012, 22:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Damiancki » 04 gru 2012, 21:57

130TDI pisze:Jak masz dużo paliwa w baku to pompki nie słychać.
Też raz się zastanawiałem gdzie znikł charakterystyczny dźwięk pompki, a tu okazało się że miałem ponad 50 l w baku i dopiero pompka odezwała się blisko połowy baku.
Zdaje się że miałeś rację


Paliwa jest teraz poniżej połowy zbiornika i pompka zaczyna być słyszalna przy włączaniu zapłonu. Tak więc wygląda na to że wszystko jest OK. <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga