Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Problem z bagażnikiem

Elektryka
Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 23 lis 2012, 00:50

manieksoma pisze:Mi własnie chodzi o C5. no dobrze spróbuje przeczyścić te styki. Jak wygląda taki mikro przełącznik?
Kolego przyjrzyj się dokładnie temu elementowi.

Odepnij od niego 2 pin wtyczkę i spróbuj w niej zwierać piny jakimś przewodem. Na Fisie powinieneś zaobserwować, że raz pokazuje Ci zamkniętą a raz otwartą klapę - w zależności od tego czy w danej chwili masz zwarte styki czy nie.

Jeżeli tak się zachowuje tzn że przyczyna tkwi w ryglu, którego zdjęcie masz w linku powyżej. Nie wiem czy da się go rozebrać i wyciągnąć mikroprzełącznik - nigdy nie miałem takiej potrzeby - ale w innych zamkach drzwi nie było z tym najmniejszego problemu, więc na logikę tu taka opcja też powinna istnieć.

Jeżeli nie będzie się zmieniał status na Fisie tzn że masz problem w okablowaniu.

Mikroprzełącznik powinien wyglądać podobnie do tego

Daj znać jak poszło, to w razie konieczności prześlę ci schematy gdzie po drodze są kostki, które mogły pośniedzieć i przestały przewodzić.

PS. Zasugerowałem się modelem zamieszczonym w Twoich danych stąd poprzednia odpowiedź była ustosunkowana do C4 :)

Awatar użytkownika
manieksoma
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 15 lis 2009, 17:01
Lokalizacja: wyszków

Post autor: manieksoma » 23 lis 2012, 19:38

kot919 pisze:Daj znać jak poszło, to w razie konieczności prześlę ci schematy gdzie po drodze są kostki, które mogły pośniedzieć i przestały przewodzić.
Kolego nic na Fisie się nie działo. tylko lampka w bagażniku się zapalała i gasła.
Prosze o te schematy.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 25 lis 2012, 17:40

manieksoma pisze:Kolego nic na Fisie się nie działo. tylko lampka w bagażniku się zapalała i gasła.
Prosze o te schematy.
Od wczoraj przeglądam schematy centralnego zamka oraz licznika. Informacja przekazywana do licznika pochodzi z modułu komfortu, który jest informowany o otwarciu drzwi mikroprzełącznikami zainstalowanymi w poszczególnych drzwiach. Moduł komfortu steruje również oświetleniem, czyli zgodnie z tym co napisałeś (że gaśnie i zapala Ci się oświetlenie w bagażniku) oznacza, że połączenie na drodze mikroprzełącznik -moduł komfortu jest w porządku.

Mam pytanie. Czy oświetlenie bagażnika również zapala się i gaśnie przy włożonej wtyczce w rygiel?

Jeżeli tak, tzn uszkodzenie musi występować n a drodze moduł komfortu - licznik lub samym module komfortu albo liczniku.
Jeżeli nie, tzn że mikroprzełącznik w ryglu jest uszkodzony i będzie trzeba się z tym uporać (wyczyszczenie ew wymiana)

Może to głupie pytanie (nie chcę Cię w ten sposób obrazić). Ale czy sprawdzeń dokonywałeś na 'przekręconej' stacyjce? U mnie inaczej nie pokazuje na FISie statusu otwartych drzwi.

Awatar użytkownika
manieksoma
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 15 lis 2009, 17:01
Lokalizacja: wyszków

Post autor: manieksoma » 26 lis 2012, 21:10

Tak na włączonym zapłonie. No powiem że właśnie oświetlenie bagażnika działa poprawnie jak otworze to się zapala jak ręcznie zatrzasnę zamek to gaśnie u znajomego mechanika żadnych błędów nie pokazało na kompie mam Vaga ale nie wiem jak sprawdzić ten zamek.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 26 lis 2012, 22:25

manieksoma pisze:Tak na włączonym zapłonie. No powiem że właśnie oświetlenie bagażnika działa poprawnie jak otworze to się zapala jak ręcznie zatrzasnę zamek to gaśnie u znajomego mechanika żadnych błędów nie pokazało na kompie mam Vaga ale nie wiem jak sprawdzić ten zamek.
Skoro światło w bagażniku zapala się poprawnie tzn moim zdaniem sygnał że mikroprzełącznik działa tak jak należy.

Zgodnie ze schematami sygnał o otwarciu klapy bagażnika przychodzi na zielone 32pin złącze licznika na konektor nr 6. Niestety nie wiem jaki to będzie sygnał sterujący - albo +12V albo masa musisz sprawdzić samemu. W każdym razie sygnał ten powinien się zmieniać w zależności od otwarcia zamknięcia klapy.
Jeżeli się nie zmienia to idziesz dalej. Następnym złączem pomiędzy licznikiem a modułem komfortu jest konektor nr 1 w 17pin pomarańczowym złączu zlokalizowanym w prawym słupku drzwi (dostęp uzyskasz po odkręceniu osłony idącej od progu w stronę schowka pasażera - możliwe że będzie trzeba odkręcić schowek pasażera). Tu też mierzysz sygnał.
Jeżeli tu również nie zmienia się stan to idziesz do modułu komfortu - jak pewnie wiesz znajduje się pod nogami kierowcy, tam na kontakcie 16 złącza nr 4, gdzie sygnał jest wytwarzany przez moduł komfortu.

Przez cały czas sygnał ten 'przesyłany' jest przewodem koloru żółto-zielonym.

Sprawdzenia możesz dokonać w odwrotnej kolejności.

Możesz również odłączyć złącze od licznika oraz od modułu komfortu (!!!NA WYÂŁÂĄCZONEJ STACYJCE!!!) i sprawdzić czy przewód żółto-zielony nie ma przypadkiem zwarcia do masy.

Jeżeli nigdzie nie uda Ci się zaobserwować zmiany stanu sygnału to ja bym obstawiał na moduł komfortu. Może powstały w nim jakieś zimne luty, lub jest zawilgotniały.

Niestety czeka Cię troszkę zabawy. Mam nadzieję, że uda Ci się zlokalizować problem.

PS. Sygnał z mikroprzełącznika rygla wchodzi na moduł komfortu na pin 20 złącza nr 4 przewód koloru szaro-białego.

Oyciec Dyrektor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:03
Lokalizacja: Norraby Sverige

Post autor: Oyciec Dyrektor » 06 wrz 2018, 21:47

Odkurzę temat (Panie i Panowie) gdyż albowiem na półce długo leży i kurzu gruba warstwa przykryła go przez lata.
A6 C6 2005 2,4 V6 B Sedan
Wszystko funkało aż miło do pierwszej zimy. Zaczęły się albowiem znane niejednemu z Was problemy z domykaniem przy niskiej temperaturze.
Problem udało się jakoś opanować. Jednak kolejny problem pojawił się jakoś na początku lata.
Problem niemniej Wam już znany...
Kluczykiem tylko bowiem klapę bagażnika swego otworzyć mogę. Ni wuja, nie idzie z pilota, klamki bagażnika bądź wajchy w drzwiach.
Dziś rozbebeszyłem klapę i po dogłębnej analizie tematu stwierdziłem, że znaki na niebie i ziemi wskazują na brak zasilania. Gdyż albowiem bo ponieważ: Silniczek mechanizmu poddany mocy transformowanej przez 12V zasilacz - przemówił. Krańcówka raczej w stanie ogólnym dobrym, przytomna i kontaktuje... Nie chciałem pruć wiązki pomiędzy klapą a nadwoziem, choć zsunąłem trochę gumę próbując ocenić wizualnie stan kabli... (trochę ich tam było, ale wyglądały raczej dobrze) Szukam innej możliwej przyczyny braku mocy w zamku... Rzeczona wiązka w gumie i jej rozbebeszanie traktuję jajko ostateczność...
Podpowiedzcie gdzie i co jeszcze ew można sprawdzić? Jeśli wszystkie możliwe do sprawdzenia przyczyny zostaną sprawdzone, a problem nie zostanie rozwiązany - zostanie mi wtedy z bólem serca owa wiązka... (Przyznam się, że boję się ruszać przelotki gumowe [w klapie i w nadwoziu])...

To co koch@ni ?
Ktoś coś ?
Pomożecie?? *

* - cytat z Towarzysza Giereka...

[ Dodano: 2018-09-06, 21:47 ]
I.... Męski organ płciowy... Pomocy się tu chyba nie doczekam... Wszystko na FB siedzi, a forum umiera...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga