Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C4/C5/C6]Wycieraczki - co zostało zepsute?

Wszystko co dotyczy ogólnie układów elektrycznych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
KRESS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2008, 12:33
Lokalizacja: 3-miasto

[C4/C5/C6]Wycieraczki - co zostało zepsute?

Post autor: KRESS » 02 wrz 2009, 19:43

Witam.
Pojawił się u mnie problem z wycieraczkami; zwalniały, zatrzymywały się, włączanie kilka razy dojeżdżały do końca i normalnie "parkowały".
Najprawdopodobniej zatarty mechanizm.
W warsztacie usunięto zatarcie ale wydaje mi się, że zepsuto sterowanie wycieraczkami. Każdorazowo po uruchomieniu zapłonu włączają się, wykonują ok. 2 - 2,5 cyklu i zatrzymują się w dowolnym miejscu. Nie ma opcji stałego działania i zatrzymywania się w normalnej pozycji. Warsztat umywa ręce i twierdzi, że tak musiało być ale nie można było tego stwierdzić bo mechanizm był zatarty.
Zupełnie się z tym nie zgadzam bo przecież nie włączały się przy każdorazowym włączaniu zapłonu.
Proszę o podpowiedź dla mnie i mechanika, do którego muszę wrócić, chyba, że byłbym w stanie sam to usunąć wtedy raczej już bym tam nie wracał. Co może być powodem takiego efektu.
Pozdrawiam
Kress

kubaziel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kubaziel » 03 wrz 2009, 10:05

Koledzy, a czy dostanę element mechanizmu wycieraczek, do którego przykręca się ramiona wycieraczek??? Ten z wieloklinem, zakleszczony w głównej rurce mechanizmu.
Wycieraczki przestały działać, wszystko zdemontowałem i co się okazało... Mianowicie element od strony kierowcy zaklinowany, ruszyłem dopiero po nałożeniu 30cmetrowej rurki. Po zdemontowaniu zawleczki ściągnąłem podkładkę, ale stożek za nic nie chciał wyjść, więc nakręciłem na gwint nakrętkę i po uprzednim spryskaniu WD-40 uderzałem młotkiem, mechanizm trzymając w rękach, a brat zaraz podszedł i mówi zaprzyj o pieniek i dopiero młotkiem, zaczął naparzać i pękła końcówka jak otwór na grubą gumową podklądkę i śrubę mocującą stelarz do nadwozia. Dostanę gdzieś taki element, czy muszę kupować cały zestaw???

KRESS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2008, 12:33
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: KRESS » 03 wrz 2009, 12:19

Andi jeśli dobrze rozumiem według ciebie problem leży w końcówkach położenia wycieraczek. Na dziś jak już pisałem przy każdym włączeniu zapłonu wycieraczki startują i zatrzymują się w dowolnym miejscu nawet jeśli ustawię manetkę na pracę ciągłą. Jeśli chcę je ponownie uruchomić żeby wycelować w miarę normalne zaparkowanie to muszę odczekać jakiś czas i potem znów wykonują 2- 2,5 pełnego cyklu i gdzieś się zatrzymują, jak popróbuję kilka razy to zatrzymują się we w miarę normalnym położeniu. Za każdym razem jednak po zatrzymaniu muszę odczekać.
Najbardzej wkurza mnie ich ruch po suchych szybach przy włączaniu zapłonu.
Zgadzam się że powinien to usunąć warsztat, w którym usunięto zatarcie, ale wygląda na to że nie wiedzą jak więc wymyślili sobie że ze sterowaniem pewnie było tak wcześniej a przez zatarcie nie było tego można stwierdzić (to mich wersja). Tyle, że na pewno wycieraczki nie startowały przy każdym włączeniu zapłonu.
Ps.
Formalności z przedstawieniem się dopełniłem, aż głupio że dopiero teraz. :roll:
Pozdrawiam
Kress

ittmk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 06 lis 2008, 09:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ittmk » 03 wrz 2009, 20:55

kubaziel pisze:Koledzy, a czy dostanę element mechanizmu wycieraczek, do którego przykręca się ramiona wycieraczek??? Ten z wieloklinem, zakleszczony w głównej rurce mechanizmu.
Wycieraczki przestały działać, wszystko zdemontowałem i co się okazało... Mianowicie element od strony kierowcy zaklinowany, ruszyłem dopiero po nałożeniu 30cmetrowej rurki. Po zdemontowaniu zawleczki ściągnąłem podkładkę, ale stożek za nic nie chciał wyjść, więc nakręciłem na gwint nakrętkę i po uprzednim spryskaniu WD-40 uderzałem młotkiem, mechanizm trzymając w rękach, a brat zaraz podszedł i mówi zaprzyj o pieniek i dopiero młotkiem, zaczął naparzać i pękła końcówka jak otwór na grubą gumową podklądkę i śrubę mocującą stelarz do nadwozia. Dostanę gdzieś taki element, czy muszę kupować cały zestaw???
Daj do pospawanie, to aluminium...
Ten przegub po rozebraniu (delikatnym, dużo lać odrdzewiacza), porządnie wyczyść, + smar grafitowy i nowy oring od góry...I jeszcze potem zapaćkaj smarem wszystko...

kubaziel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kubaziel » 05 wrz 2009, 13:00

cały stelarz kupiony nowy, teraz pytanie czy przed założeniem jego również rozebrać i jeszcze przesmarować???

kubaziel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kubaziel » 06 wrz 2009, 08:50

coś mnie trafi... Nowy stelarz z allegro za 219 + przesyłka, przełożyłem silnik i najpierw na próbę podpiąłem wtyczkę i co, okazało się że pęknięta obudowa przegubu od strony kierowcy, ale na wysokości rury, w której jest zagięty, ok 1,5 cm od początku rurki, na tym odcinku jak rurka zaciśnięta :( czyżby właśnie od zaciskania... oczywiście nie przeze mnie, a producenta

ittmk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 06 lis 2008, 09:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ittmk » 06 wrz 2009, 11:46

pawelk600 pisze:
ittmk pisze:Daj do pospawanie, to aluminium...
Kolego czy próbowałeś to już spawać???
3 tygodnie temu spawałem - pękł mi ten stelaż podczas walenia młotkiem, żeby wyjąć zapieczony przegub. Hula jak nowy teraz po naprawie...

kubaziel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kubaziel » 06 wrz 2009, 21:27

ittmk... a gdzie spawałeś we Wrocku???

ittmk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 06 lis 2008, 09:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ittmk » 06 wrz 2009, 22:28

kubaziel pisze:ittmk... a gdzie spawałeś we Wrocku???
Spawałem akurat na wakacjach w Międzyrzeczu - ale we wrocku masz na ul. Krzemienieckiej, ostatnia willa przed przejazdem kolejowym po prawej stronie, jadąc od Grabiszyńskiej lub na Pińskiej (ale tam drożej)
Ten pierwszy warsztat w willi masz jako kółko na zdjęciu - ten drugi jest troszke dalej... Obrazek

kubaziel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kubaziel » 07 wrz 2009, 08:30

dzięki ittmk

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 194
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kri$ » 17 paź 2012, 23:06

Potrzebuję pomocy. Zatarły mi się wycieraczki tzn.chodziły powoli, aż padły zupełnie czyli albo nie chodziły w ogóle albo zatrzymywały się na środku. Wymontowałem, wybiłem wieloklin z trzpienia, przeczyściłem, zamontowałem, podpiąłem pod kostkę, po włączeniu zapłonu robią 2-2,5 machnięcia, potem przez 30-60sek zero reakcji, następnie znowu reagują na manetkę na 2-2,5 machnięcia, kolejne przełączenia manetki nie są brane pod uwagę aż minie ponownie 30-60s i znowu wycieraczki robią kilka machnięć. Zatrzymują się w dowolnej pozycji. Kupiłem cały mechanizm, ponieważ sądziłem, że to wina silniczka, jednak nadal jest to samo. Co powinienem sprawdzić? Co mi da dostanie się do przekaźnika (A6 Allroad C5, rocznik 2003, modelowy 2004 - który numer przekaźnika i gdzie on się znajduje), a co mi da dostanie się do manetki?
Jak powinienem sprawdzać czy wina tkwi w przekaźniku a jak sprawdzić czy to wina manetki?

pietruch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2011, 23:47
Lokalizacja: Katowice

Post autor: pietruch » 14 lis 2012, 21:48

Witam
Miaem podobnz problem, po wlączeniu zapłonu wycieraczki robiły co chciały, identyczna sytuacja gdy chciałem je wyłączyć( nie zatrzymywały się tylko wykonywały kilka ruchów). W moim przypadku problemem był moduł sterujący jeśli to komuś pomoże jego nr to4B0 955 531 A na allegro grosze w sklepie nowy około 250zł radze jego też sprawdzić. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga