Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5 Sedan] regulacja ksenonu

Nadwozie
byggdavid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 292
Rejestracja: 17 sie 2010, 20:35
Lokalizacja: PABIANICE

[Audi A6 C5 Sedan] regulacja ksenonu

Post autor: byggdavid » 17 sty 2011, 20:08

witam,
otóz wydaje mnie sie ze moje ksenonki cos slabo swieca,do tego jeszcze teraz mam glebe i naprawde nie ma rewelacj,
czy jest mozliwosc regulacji wysokosci ksenonu ?na "oko"widac ze soczewki sa skierowane za mocno ku dolowi :-(
dzieki

zibus1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:28
Lokalizacja: paczków

Post autor: zibus1 » 17 sty 2011, 22:41

a ja mysle ze w stacji diagnostycznej normalnie za 25 zeta ustawiają wysokośc i skos,miałem passata b5 fl z 2004 roku na ksenonie i ustawiałem.trwało to 5 minut a swiecił mi tak jak kolegi pod nogi

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 18 sty 2011, 07:16

A na oko to wiesz kolego co można robić , pózniej jezdza ludzie z swiatłami na oko i oślepiaja innych :-/
W sumie n akażdym jednym warsztacie ci ustawia swiatła za symboliczna kwote , na bespieczeństwie niema co oszczedzać 8-)
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

zibus1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:28
Lokalizacja: paczków

Post autor: zibus1 » 18 sty 2011, 09:39

a co chcesz ustawiać Wagiem jak w lampach są mechaniczne regulacje na zębatkach ustawienia luster

byggdavid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 292
Rejestracja: 17 sie 2010, 20:35
Lokalizacja: PABIANICE

Post autor: byggdavid » 18 sty 2011, 19:53

uuuu a ja juz zaczolem krecic pokretłami w lampzch..:-(
pewnie niezla kupa teraz bedzie..;-)
czyli ,co wkolejnosci teraz?
vag.?

robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 18 sty 2011, 20:41

1. Podłączamy VAGa, włączamy zapłon, moduł 55 i łączymy się.

2. Po połączeniu, wybieramy "Meas. Blocks", Grupa 001 i "Go!"

3. Następnie "Switch To Basic Settings" - Na pierwszej pozycji pojawi się "Wait". Czekamy kilkanaście sekund aż pierwsza pozycja pokaże nam "Learning" czy coś takiego (silnicznki lamp lekko drgną ).

4. Dopiero teraz włączamy światła.

5. Podnosimy maskę i za pomocą imbusa regulujemy śrubami przy lampach do pożądanego poziomu (jedna śruba poziom, druga pion).

6. Po zakończeniu, wracamy do komputera. Teraz w celu zapamiętania bieżących ustawień, jako ustawień wyjściowych po uruchomieniu świateł, przyciskiem "Up" zmieniamy grupę na 002. Wychodzimy "Done, Go Back"
Zaczerpnięte z forum.




albo TU:
http://www.vcds.pl/index.php?mod=site&id=7
Nigdy nie narzekaj że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. Forum Audi A6 dyskusyjne !

dam

Post autor: dam » 07 wrz 2012, 15:51

witam. Podepnę się pod temat. W mojej wymieniałem ostatnio czujnik poziomowania z przodu. Po wymianie ksenonki zaczęły świecić w niebo. Pojechałem na stację diagnostyczną, wyregulowali i jest oki. Martwi mnie natomiast jedna rzecz: wszyscy piszą że po odpaleniu świateł lampy idą na max w górę i potem opadają do ustalonego poziomu. U mnie się tak nie dzieje. Po włączeniu świecą od razu na ustalonym poziomie. Sprawdzałem VAG'iem nie mam żadnych błędów. Coś jest u mnie nie tak czy to tak ma być??

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 07 wrz 2012, 15:58

dam, jeśli masz włączone światła np. w trybie Auto, to po włączeniu silnika, powinny zrobić poziomowanie...

dam

Post autor: dam » 07 wrz 2012, 16:15

w trybie Auto...? Nie za bardzo wiem o co chodzi. Ten tryb można jakoś włączyć lub wyłączyć? Gdzie to sprawdzić? Możesz rozwinąć temat??

Problem Audi A6 C6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 14 maja 2012, 00:34
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Problem Audi A6 C6 » 07 wrz 2012, 16:40

A sa to ori swiatla, czy dolozone? Moze po prostu nie masz samopoziomowania bo ktos dolozyl ksenon :)

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 07 wrz 2012, 16:54

dam pisze:w trybie Auto...? Nie za bardzo wiem o co chodzi. Ten tryb można jakoś włączyć lub wyłączyć? Gdzie to sprawdzić? Możesz rozwinąć temat??
U nas w C6 jest to w przełączniku... ale taki sam efekt powinien być po włączeniu standardowo świateł...

dam

Post autor: dam » 07 wrz 2012, 17:07

truckman pisze:A sa to ori swiatla, czy dolozone? Moze po prostu nie masz samopoziomowania bo ktos dolozyl ksenon :)

nie nie... ksenonki są ori

[ Dodano: 2012-09-07, 17:08 ]
0x4B25A pisze:
dam pisze:w trybie Auto...? Nie za bardzo wiem o co chodzi. Ten tryb można jakoś włączyć lub wyłączyć? Gdzie to sprawdzić? Możesz rozwinąć temat??
U nas w C6 jest to w przełączniku... ale taki sam efekt powinien być po włączeniu standardowo świateł...


hmmmm.... czyli musi być gdzieś u mnie błąd. jak go znaleźć??

Awatar użytkownika
vivaldi30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vivaldi30 » 12 lis 2012, 23:34

odświeżę nieco temat.
Zakupiłem A6 C5 2000r, i też zauważyłem, że po włączeniu świateł (ori ksenon) nie następuje żadne samopoziomowanie. ÂŚwiatła swiecą od razu na jednym poziomie.
Pytanie do was, czy tak ma być w tym modelu czy jednak coś jest nie tak...??

dam

Post autor: dam » 13 lis 2012, 10:44

z tego co zdążyłem ogarnąć trochę tematu w środowisku (porównując kilka marek aut) wydaje mi się że po włączeniu świateł, biksenony mają tę funkcję że zjeżdżają mocno do dołu i wracają z powrotem, natomiast ksenony zwykłe (pojedyncze) nie robią testu poziomu, tylko od razu są ustalone na żądanym poziomie takim jakie zadały im czujniki przy wahaczach.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 13 lis 2012, 12:02

dam pisze:z tego co zdążyłem ogarnąć trochę tematu w środowisku (porównując kilka marek aut) wydaje mi się że po włączeniu świateł, biksenony mają tę funkcję że zjeżdżają mocno do dołu i wracają z powrotem, natomiast ksenony zwykłe (pojedyncze) nie robią testu poziomu, tylko od razu są ustalone na żądanym poziomie takim jakie zadały im czujniki przy wahaczach.
Nie jestem pewien co miałeś na mysli ale odczytuje to tak, że zwykły ksenon w ogóle sie nie porusza ???

A to nie jest tak <okok>

Porusza się ale powoli i w malym zakresie, jak bedziesz patrzył na lampe to trudno zauważyć nawet. Podjedź w ciemności do ściany i włącz swiatła, wtedy zauważysz <okok> Nie jest to machanie góra-dół, tylko tak jakby najeżdża do jakiegioś połozenia i się zatrzymuje <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga