Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[warsztat] AZ serwis Gdańsk

ODPOWIEDZ
0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 10 lis 2012, 21:50

majk86 pisze:tyle gotówki sie płaci a potem takie cyrki wychodzą...
... i jeździ pół Polski... powiem szczerze, że rozważałem ten serwis do zrobienia rozrządu w przyszłości... ale po tym wszystkim... szkoda słów <zalamka>

A reakcja serwisu, a właściwie jej brak... jest wymownym dowodem na to, gdzie mają klientów... tych obecnych i tych przyszłych...



P.S. saintdf, jeszcze raz dziękujemy za nakreślenie sprawy...

saintdf

Post autor: saintdf » 10 lis 2012, 21:58

Proszę bardzo.Nie jestem jedynym,który żałuje przyjazdu do AZ,ale tylko ja postanowiłem nie odpuścić i nagłośnić temat.Kasy mi to nie zwróci,ale Was drogich forumowiczów uświadomi,że ładnie napisana strona o niczym nie świadczy. Być może mój przypadek jest wyjątkowy i drobne błędy u innych mogły się zdarzyć ,ale szereg błędów w moim przypadku to już przesada.Serwis AZ nawet nie kwapi się do załagodzenia/wyjaśnienia sytuacji ,a to o czymś świadczy.

majk86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 24 paź 2011, 22:03
Imię: ADI
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2016
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: uk/pl

Post autor: majk86 » 11 lis 2012, 10:56

znaczy sie nie zagladajac pod maske ,jak zacząłem mówić o mocy i innej turbinie to automatycznie zaproponowano mi usuniecie dpf-a ,lecz jak sie okazało po obejrzeniu motoru ze go nie mam(nie jestem pewny czy tez mi nie wywalono katalizatora ale to sie okaże jak bede robil wydech),ale tak jak pisalem wcześniej miałem tam auto i mi wszystko chodzi na cacy a robili mi mody co mam wypisane w opisie,oprócz oswietlenia -ale jedno jest pewne ja juz tam nie pojadę....pozdrawiam
mody:
BRD + soft = 191KM
Ledy przód
Ledy tył
Oświetlenie+podświetlanie LED
Ori 18-tki
Pompa od 1.9 TDI

Awatar użytkownika
KrzysiekR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 sie 2012, 23:41
Lokalizacja: zach-pom.

Post autor: KrzysiekR » 11 lis 2012, 13:27

majk86 pisze:wszystko chodzi na cacy a robili mi mody co mam wypisane w opisie,oprócz oswietlenia -ale jedno jest pewne ja juz tam nie pojadę....pozdrawiam
Jaki masz silnik bo w opisie 140PS a z oznaczenia BRD wychodzi, że 170PS.
Chyba, że zrobili Ci ze 140PS + Turbo od BRD na 191PS?

Co do DPF czy Ci wycieli czy nie to najpierw sprawdź sobie w oznaczeniach na wlepce w bagażniku lub ksiażce serwisowej czy masz DPF:
Oznaczenia:

0GG nie ma DPF
7GG jest filtr DPF

Bedziesz wtedy wiedział czy Ciebie nie oszukali.
Wykres z hamowni oczywiście posiadasz?

majk86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 24 paź 2011, 22:03
Imię: ADI
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2016
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: uk/pl

Post autor: majk86 » 11 lis 2012, 15:41

mój motor to 136 koni BRF i nie ma dpf-a,jest kat ori
do tego założyli mi dmuchawę od BRD i soft to dało 191 koni

co do wykresu to sie nie doczekałem,ale pojechałem do TUNE UP i prosiłem o sprawdzenie mocy i jak jest program napisany-potwierdzone i bylo ok!

co do kodów w wlepce to nie mam takich jakie podales tylko np.0GC ale brf wychodziły bez dpf-a....tak mi sie wydaje
mody:
BRD + soft = 191KM
Ledy przód
Ledy tył
Oświetlenie+podświetlanie LED
Ori 18-tki
Pompa od 1.9 TDI

Awatar użytkownika
KrzysiekR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 sie 2012, 23:41
Lokalizacja: zach-pom.

Post autor: KrzysiekR » 11 lis 2012, 16:44

To jest silnik BRF w autach z Belgii.

7GN - auto przygotowane pod DPF
Taki kod powinieneś mieć jak nie ma DPF.

Czyli potwierdzone, że od nich Chip nie jest profesjonalnie robiony jak za takie pieniądze a napisali:
"chip przygotowany indywidualnie pod każde auto: 1000zł"

Zródło:

az-serwis-gdansk-zaprasza-klubowiczow-a ... t34542.htm

Taki Chip tuning to koszt 500-600pln bez hamowni, pomiaru zadymienia i ustawień indywidualnych.
Moim zdanie dużo za dużo biorą za takiego Chipsa. <wnerw>

Za profesjonalnie zroboinego Chipa w Warszawie na Mineralnej biorą 1000-1300PLN z hamownią i przede wszystkim Wileką wiedzą.

Co do Chipa to polecam http://www.mrmotors.pl/

majk86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 24 paź 2011, 22:03
Imię: ADI
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2016
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: uk/pl

Post autor: majk86 » 12 lis 2012, 18:37

nie no moc sprawdzali bo śmigali autem po mieście i testowali i patrzyli jak zadymia itp,itd....tylko nie odstałem papierku,mówił ze ma na na kompie ale go nie dostałem ,ale to co mi powiedzieli moc była dokładnie taka sama jak na hamowni w tune up...wiec nie można stwierdzić ze idą na pałe i wpakowują gotowca,mi autko nie dymi i ładnie jest moment poprowadzony wiec mi pisali pod auto...

dokładnie, autko to jest z Belgi i przygotowane pod dpf ale go nie ma <radocha>
mody:
BRD + soft = 191KM
Ledy przód
Ledy tył
Oświetlenie+podświetlanie LED
Ori 18-tki
Pompa od 1.9 TDI

xorea
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 07 lut 2012, 19:58
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: xorea » 12 lis 2012, 21:37

KrzysiekR pisze:To jest silnik BRF w autach z Belgii.

7GN - auto przygotowane pod DPF
Taki kod powinieneś mieć jak nie ma DPF.

Czyli potwierdzone, że od nich Chip nie jest profesjonalnie robiony jak za takie pieniądze a napisali:
"chip przygotowany indywidualnie pod każde auto: 1000zł"

Zródło:

az-serwis-gdansk-zaprasza-klubowiczow-a ... t34542.htm

Taki Chip tuning to koszt 500-600pln bez hamowni, pomiaru zadymienia i ustawień indywidualnych.
Moim zdanie dużo za dużo biorą za takiego Chipsa. <wnerw>

Za profesjonalnie zroboinego Chipa w Warszawie na Mineralnej biorą 1000-1300PLN z hamownią i przede wszystkim Wileką wiedzą.

Co do Chipa to polecam http://www.mrmotors.pl/
Moze nie powielaj glupot co?
Jak nie wiesz jak wyglada sytuacja to sie nie odzywaj...
Z tego co wiem i sam doswiadczylem to programy robi indywidualnie uznany 3miejski tuner.
Dorównujący wiedza i doswiadczenie Tune-up jak i Witkowi z wawy.(mrmotors)

[ Dodano: 2012-11-12, 21:40 ]
saintdf pisze:Mija już prawie dwa tygodnie,a obiecanej odpowiedzi od AZ jak nie ma tak nie ma.Chciałbym się również dowiedzieć w jaki sposób usuwają oni filtr DPF.Podejrzewam , że zainteresuje to wielu z Nas.

[ Dodano: 2012-11-10, 17:17 ]
Witam ponownie.Uważam,że na odpowiedź Piero czekaliśmy zbyt długo,więc postanowiłem napisać jak rzekomo wywalili mi filtr DPF. Firma AZ pięknie się chwali co to nie potrafią zrobić.Zacytuję ich stronę.

"Tym, co wyróżnia nas spośród innych serwisów samochodowych jest jakość. Samochody i motocykle to nasza pasja. O każdy pojazd naszego klienta dbamy jak o swój, wszystkie naprawy są wykonywane z dbałością o szczegóły, a to co robimy - robimy "jak dla siebie". Zostawiając u nas swoje auto masz pewność, że to co zleciłeś, zostanie wykonane, że filtry zostaną wymienione, że wlejemy olej o właściwej specyfikacji i w odpowiedniej ilości, że oprócz wymiany jakiegokolwiek płynu układ zostanie sprawdzony pod względem szczelności i odpowietrzony.

Zostawiając u nas swój często wymarzony, wypieszczony samochód, bez względu na to czy zrobimy w nim przegląd czy wymienimy silnik - każda usługa zostanie wykonana z dbałością o najdrobniejszy szczegół, zgodnie ze sztuką. Bo mechanika, to nasza pasja&#8230;"


Wracając do tematu.Wiedząc jak AZ u mnie "wywalił" filtr DPF zakładam ,że robią tak z każdym filtrem.Nie biorą za to małej kasy gdzie dodatkowo filtra nie oddają (kiedyś nawet nie wiedziałem,że taki filtr można sprzedać za ładne pieniądze).Filtr jest usuwany z naszego ECU za pomocą dziadowskiego programu,który ktoś bezczelnie to dziadostwo wpuścił do neta i tacy jak AZ biorą go sobie za darmo,a dzięki niemu trzepią niezłą kasę.Ten program to ECU safe.Nic nie byłoby w tym nic złego dopóki nie dowiedziałem się , że takim programem mój filtr został usunięty i jak on działa.Oprócz "niby" usunięcia filtra program ten powoduje,że masa błędów w naszym ECU (w moim przypadku ponad 30) nie jest zauważalna.Jednym słowem mając jakiś błąd ECU go nie pokaże.Każdy wie jak to się może skończyć.Większość z Nas wie,że Audi wypuszczało modele z/ i bez DPF`a.Prawdziwe usunięcie filtra polega na wgraniu/zaprogramowaniu naszego ECU tak jakby wyjechał z fabryki bez filtra.Głupie zapisy odnośnie zapełnienia filtra po jego wywaleniu(dzięki programowi ECU Safe) to znak,że trzeba szybko coś z tym zrobić.Jakby było mało to panowie z AZ zakodowali dostęp do mojego ECU i musieliśmy go wyciągnąć i podłączyć do kompa ,by cokolwiek zrobić.Samo wgranie serii czyli w moim przypadku 140 KM musiało owocować wyciągnięciem ECU z auta.Tylko tyle napiszę ,bo na więcej już nie mam ochoty.Nie chcę z nerwów zacząć używać wulgaryzmów ,bo mnie nosi.Mi ten post już nie pomoże,ale mam nadzieję ,że innym ,zanim pojadą do nich tak.Myślę ,że Ci co u nich filtr już wywalili też mój post pomoże.Pozdrawiam
Chlopie czy ty wiesz o czym piszesz??Ktos ci nakladl glupot do glowy,a ty wierzysz we wszystki jak male dziecko....

I wcale sie nie dziwie,ze nikt z az nie odzywa sie.Bo i po co?Co maja powiedziec?Tlumaczyc,ze czujnik sie uszkodzil sam z siebie jak to bywa ze wszystkim?Nie musi to niczego i nikogo wina.Albo sluchac usunieto o programie jak sie nie ma pojecia slucha glupot i tyle....
Ostatnio zmieniony 13 lis 2012, 08:36 przez xorea, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KrzysiekR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 sie 2012, 23:41
Lokalizacja: zach-pom.

Post autor: KrzysiekR » 12 lis 2012, 21:47

xorea pisze: Moze nie powielaj glupot co?
Jak nie wiesz jak wyglada sytuacja to sie nie odzywaj...
Z tego co wiem i sam doswiadczylem to programy robi indywidualnie uznany 3miejski tuner.
Dorównujący wiedza i doswiadczenie Tune-up jak i Witkowi z wawy.(mrmotors)
To napisz jak wyglada u nich chipowanie od A-Z
Nie zapomnij napisać dlaczego nie dają wydruku bo to w chipowaniu najważniejsze a nie ile sie wycisneło z biednego silnika, bo ciekawe kiedy zdechnie <szok>
Ostatnio zmieniony 12 lis 2012, 21:55 przez KrzysiekR, łącznie zmieniany 1 raz.

xorea
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 07 lut 2012, 19:58
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: xorea » 12 lis 2012, 21:54

Moze opisze jak wygladalo to w moim przypadku i jak widzialem tak jest robione w kazdym.

1.wstepne sprawdzenie kondycji silnika
2.odczyt softu z samochodu
3.modyfikacja ww softu
4.logowanie auta w roznych warunkach
5.korekta do uzyskania optymalnych wartosci.
6.pomiar mocy


To,ze kto nie dostal wykresy to inna sprawa...
Hamownia to nie jest urzadzenie diagnostyczne!!!!!Noo tak jak nie ma wydruku to program szkodzacy silnikowi <rotfl> <rotfl> <rotfl>
wytlumacz mi czemu rozpowiadasz glupoty nie majac pojecia?

Awatar użytkownika
KrzysiekR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 sie 2012, 23:41
Lokalizacja: zach-pom.

Post autor: KrzysiekR » 12 lis 2012, 22:03

xorea pisze:Moze opisze jak wygladalo to w moim przypadku i jak widzialem tak jest robione w kazdym.

1.wstepne sprawdzenie kondycji silnika
2.odczyt softu z samochodu
3.modyfikacja ww softu
4.logowanie auta w roznych warunkach
5.korekta do uzyskania optymalnych wartosci.
6.pomiar mocy


To,ze kto nie dostal wykresy to inna sprawa...
Hamownia to nie jest urzadzenie diagnostyczne!!!!!Noo tak jak nie ma wydruku to program szkodzacy silnikowi <rotfl> <rotfl> <rotfl>
wytlumacz mi czemu rozpowiadasz glupoty nie majac pojecia?

1. Czyli sprawdzenie bledów? czy sprawdzenie wtrysków, przepływki,egr i oczywiscie podczas jazdy?
2. Zawsze odczytuje sie soft i zgrywa zapasowy-wrazie
3. Modyfikacja czyli Chip
4. Jakie warunki? Miasto 60, trasa 100-240km/h i przy 200 jedzie ktoś i sprawdza zadymienie;)
5. Korekty w miescie czy pod zakładem?
6. Pomiar gdzie jest robiony?
Hanownia i wykres jest wisienką na torcie podczas chipowania i o tym piszę. Po tym możesz pokazać wszystkim płynność wykresu czy jest wszysko dobrze dograne.

Z tego co napisałeś to AZ jest jednym z najlepszych tunerów w polsce chociaż o nich nie słyszałem.
a Ci wszyscy np: Rogal co maja hamownie na quattro to wyrzucają pieniadze w błoto, bo po co hamownia jak SUPER chip robi sie w AZ w Gdańsku.

Z tego co opisałeś i jeteś zadowolony, moge ci zrobić takiegi chipa za 600pln bez gwarancji i wydruku zapraszam

xorea
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 07 lut 2012, 19:58
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: xorea » 12 lis 2012, 22:13

Gdzie napisalem,ze sa najlepsi?

Gadasz takie glupoty,ze czytac sie nie da tego...
Koncze dyskusje, bo nie oferujesz zadnych merytorycznych konkretow....

[ Dodano: 2012-11-12, 22:15 ]
Tak swoja droga widziales kiedy logi??Czy oceniasz poprawnosc programu na podstawie wykresu,w ktorym mozesz zrobic sobie ladne kreski??
I tak uwzam,ze czlowiek,ktory wykonuje programy dla AZ nie jest gorszy od Rogala czy innych uznanych tunerow w Polsce.

Awatar użytkownika
KrzysiekR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 sie 2012, 23:41
Lokalizacja: zach-pom.

Post autor: KrzysiekR » 12 lis 2012, 22:16

xorea pisze:Gdzie napisalem,ze sa najlepsi?

Gadasz takie glupoty,ze czytac sie nie da tego...
Koncze dyskusje, bo nie oferujesz zadnych merytorycznych konkretow....

[ Dodano: 2012-11-12, 22:15 ]
Tak swoja droga widziales kiedy logi??Czy oceniasz poprawnosc programu na podstawie wykresu,w ktorym mozesz zrobic sobie ladne kreski??
I tak uwzam,ze czlowiek,ktory wykonuje programy dla AZ nie jest gorszy od Rogala czy innych uznanych tunerow w Polsce.
xorea pisze:Z tego co wiem i sam doswiadczylem to programy robi indywidualnie uznany 3miejski tuner.
Dorównujący wiedza i doswiadczenie Tune-up jak i Witkowi z wawy.(mrmotors)
O to chodzi, że Rogal sam robi program a nie ktos tam przez telefon <rotfl>
Ostatnio zmieniony 13 lis 2012, 19:15 przez KrzysiekR, łącznie zmieniany 1 raz.

xorea
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 07 lut 2012, 19:58
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: xorea » 12 lis 2012, 22:19

Usunieto , kolego wlasne wycieczki prosze PW albo nie umiesz czytac...
Ostatnio zmieniony 13 lis 2012, 08:41 przez xorea, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KrzysiekR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 sie 2012, 23:41
Lokalizacja: zach-pom.

Post autor: KrzysiekR » 12 lis 2012, 22:22

xorea pisze:No to albo jestes glupi,albo nie umiesz czytac...
AZ może się uczyć od Rogala i od jaro4444 specjalistów VAG jak nie wiesz o tuningu to nie pisz.
AZ też robi dzięki jaro4444 pompe oleju w 2.0TDI z 1.9TDI <rotfl>
Ostatnio zmieniony 13 lis 2012, 00:51 przez KrzysiekR, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odradzam (spoza Forum)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga