Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Filtr powietrza - instrukcja montażu 2.7 TDI A6 C6

Warsztat
andre20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 09 paź 2012, 09:33
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Belfast / Wroclaw

[ A6 C6] Filtr powietrza - instrukcja montażu 2.7 TDI A6 C6

Post autor: andre20 » 03 lis 2012, 14:51

Hej,

Ostatnio wymieniałem filtr powietrza w swojej Audi A6 C6 2.7TDI z 2009 po face lift. Zamieszczam mały instruktaż dla tych, którzy chcieliby to zrobić, a nie do końca wiedzą jak.

Ja użyłem filtra MAHLE LX 1006/1 D LX 1006/2 D.

Narzędzia potrzebne do serwisu: a) śrubokręt płaski, b) śrubokręt gwiazdka

Ponadto przyda się troszkę czystego oleju do nasmarowania uszczelki i czysta szmatka.

1. ÂŚciągnij plastikową maskownice (osłonę) silnika, ułatwi Ci to dostęp w późniejszej pracy. Pociągnij delikatnie do góry, są cztery wciski.

2. Na zdjęciu poniżej znajduje się miejsce gdzie jest airbox z filtrem F.

Obrazek

3. Odłącz przewód '1' przepływomierza.

4. Poluzuj obie opaski zaciskowe '2' na elastycznym przewodzie odpływowym z airboxa i zdejmij przewód.

5. Odłącz płaski przewód dopływowy '4' do airboxa. Złap w obie dłonie końcówkę przewodu przy airboxie i mocno ściśnij jednocześnie ciągnąc do siebie, w ten sposób przewód powinien dość łatwo wyjść. Później wyciągnij drugi koniec przewodu od strony grila.

6. Odepnij dwa metalowe klipsy '5' airboxa.

7. Teraz spróbuj rozczepić dwie części airboxa, miej na uwadze to, że na dole boxa są trzy plastikowe wpusty montażowe trzymające dwie połówki boxa od dołu. Musisz starać się rozchylać airbox jednocześnie ciągnąc do góry zewnętrzną część obudowy. (W moim przypadku nie było to łatwe i wyciągnął się cały box, jest trzymany na trzech gumowych zaczepach, dwa na dole i jednym od strony błotnika.) ta operacja wymaga trochę siły i uwagi żeby nic nie połamać.

8. Jak już wyciągnąłeś połówkę airboxa z filtrem, odczep kołnierz z przepływomierzem, dwa metalowe klipsy.

9. Odkręć dwa wkręty trzymające filtr i usuń stary filtr.

10. Zamień filtr i używając wcześniej wykręconych wkrętów, przymocuj nowy filtr.

11. Sprawdź czy masz obie uszczelki filtra prawidłowo zamontowane na filtrze. Teraz je delikatnie posmaruj czystym olejem. Będzie Ci łatwiej wcisnąć filtr w plastikowe obudowy, zwłaszcza dużą uszczelkę.

12. Teraz połówkę airboxa z filtrem przymocuj do drugiej części przymocowanej do komory silnika. Pierw skup się na włożeniu trzech dolnych zaczepów w otwory airboxa, a później na dopasowaniu dwóch połówek.

13. Zatrzaśnij dwa metalowe klipsy airboxa, które prędzej odczepiłeś w punkcie 6.

14. Podłącz plastikowy przewód dopływowy do airboxa, pierw końcówkę przy airboxie, a później przy grilu.

15. Delikatnie wciśnij kołnierz z przepływomierzem (tutaj nasmarowana uszczelka ułatwi sprawę), zatrzaśnij dwa metalowe klipsy.

16.Podłącz rurę odpływową za airboxa i skręć obejmy.

17. Podłącz przewód przepływomierza.

18. Załóż maskownice silnika.

Operacja zakończona :D

Poniżej silnik z otwartym airboxem.
Obrazek

Oryginalna instrukcja MAHLE, troche pomaga, ale jest nie za bardzo czytelna.

Obrazek


Tak wyglądały filtry przed wymianą ;)

Obrazek

Mam nadzieję, że udało mi sie pomóc.

Pozdro,
andre-20

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga