Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AGA 2.4 165 KM] Przeskoczony pasek rozrządu?

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
olik1989
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 82
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:35
Lokalizacja: Kalisz

[ AGA 2.4 165 KM] Przeskoczony pasek rozrządu?

Post autor: olik1989 » 02 lis 2012, 23:00

Potrzebuję tak na szybko porady. Wczoraj wróciłem do domu koło godziny 10, dzisiaj rano o 7 próbowałem odpalić samochód i za pierwszym razem jakby próbowała odpalić ale nie udało się. Kolejne próby i nic, odpuściłem. Po pracy koło południa kolejna próba, po podładowaniu akumulatora po jakiś 6 sekundach kręcenia odpaliła, ale z kłopotami. Z wydechu czuć nieprzepaloną benzyną, z początku problemy z wolnymi obrotami. Nie są to przypadkiem objawy przeskoczonego paska rozrządu? Można u mnie bez zdejmowaniu przodu zobaczyć według cech czy wszytko jest ok?
p.s. Nie mogę nigdzie znaleźć schematu z cechami jak powinien być ustawiony rozrząd dla mojego silnika.

raftor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 487
Rejestracja: 11 gru 2011, 11:47
Imię: Rafał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: raftor » 03 lis 2012, 12:05

Przy ktors tam cyklu nie pamietam dokladnie zaczepy do blokady powinny byc w jednej plaszczyznie tak aby mozliwa bylo zalozenie blokady , w tym samym momencie kolo zebate od korbowodu tez musi sie licowac na znakach , ponadto znaki sa jeszcze na walkach rozrzadu pod pokrywami ,

Dodam jeszcze ze jesli odpalisz auto to vagien mozesz sprawdzic odchyly rozrzadu.

kazio234
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 190
Rejestracja: 11 kwie 2012, 20:21
Imię: Kazimierz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kazio234 » 03 lis 2012, 15:17

Jak odpaliles normalnie chodzi? Bo według mnie czujnik temp. nawalił, albo korekty przez lpg się mocno przestawiły. Odłączyłeś aku to komp się zresetował i odpalił. śmierdziało bo wcześniej mocno zalałeś przez kręcenie.
Jak by rozrząd przestawił się to raczej już byś nie odpalił.

olik1989
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 82
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:35
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: olik1989 » 03 lis 2012, 22:08

Komputera nie resetowałem, ale rzeczywiście odłączyłem gaz od silnika i dzisiaj rano zapalił normalnie. Mam nadzieję że tylko strachu się najadłem. Jadę w pon. do gazownika niech zobaczy czy to po tej stronie leży wina, 3 tygodnie temu wymianiałem wtryskiwacze na nowe Hana, być dostaje rano przy odpalaniu dawkę benzyny i gazu jednocześnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga