Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AFB 2.5 150 KM] [ A6 C5] Sprawdzenie ustawienia rozrządu

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
MajkelMS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 22 wrz 2011, 20:21
Lokalizacja: Bolków, Zabrze

[ AFB 2.5 150 KM] [ A6 C5] Sprawdzenie ustawienia rozrządu

Post autor: MajkelMS » 10 paź 2012, 11:32

Witam

Poniżej podaję link do tematu gdzie są moje logi (z przed kilku miesięcy ale może starczą, jak nie zrobię nowe), chodzi mi głównie o korekcję sprawdzenia wtrysków 013, 014. Czy jest możliwe że te wartości są takie, gdyż rozrząd mógł być ustawiany na "farbkach" a nie na blokadach?
Jak istnieje taka możliwość to czy jest dużo roboty przy sprawdzeniu ustawień rozrządu? Wiem że ustawienie rozrządu robi się wg opisu:

a6-c5-25-tdi-cechy-rozrzadu-vt10325.htm ... 948fcb2d75

Pytanie tylko czy jak silnik jest poskładany i normalnie użytkowany czy jest dużo pracy przy sprawdzeniu teraz ustawień? Czy jest ktoś z okolic kto mógłby mi przy tym pomóc (zrobić) i ma blokady do silnika? Może orientuje się ktoś ile takie sprawdzenie kosztowałoby np u Daneckiego?

Link do logów:

-a6-c5-logi-po-regulacji-kata-wtrysku-p ... t42294.htm

Pozdrawiam i DZIęKI

PAUL_2,5TDi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 23 kwie 2009, 13:04
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: PAUL_2,5TDi » 10 paź 2012, 22:40

Siemanko ;)

Niema z tym duzo pracy chyba ze niemasz kanalu to troche wiecej bo jakos pod auto trzeba sie wtedy dostac :p

Blokade walu to wiesz jak, a z walkow no to mozesz tak jak teoria pisze czyli wykrecajac vakumpompe(podcisnienia) z lewej rzedu cylindrow i wkladasz plytke, a z prawej zaslepke ktora znajduje sie jakby w tym miejscu gdzie powinna byc vakum pompa ale w jej miejsce wlasnie jest taki jakby czarny plaski simmering w ktorego sie wbijasz i wypruwasz(jedno razowy) lub sciagasz ostatnia pol panewke walka i wtedy wyciagasz te zaslepke bez uszkodzenia (dokrecasz pol panewke potem spowrotem sila 15Nm!) <okok>

W sumie mozesz sciagnac obydwie pokrywy zaworow i skontrolowac walki i dziwgienki <okok>

A takie korekcje wtryskiwaczy raczej nie swiadcza o zle ustawionym rozrzadzie <uoee>

MajkelMS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 22 wrz 2011, 20:21
Lokalizacja: Bolków, Zabrze

Post autor: MajkelMS » 11 paź 2012, 07:03

Dzięki za odpowiedźPAUL_2,5TDi

Skoro te korekcje nie świadczą raczej o złym ustawieniu rozrządu to się chyba za sprawdzanie nie będę zabierać. Zaufam mechanikowi, że robił na blokadach.

Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga