Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] WIENIEC ABS PRZEGUB PRZÓD A6 C4

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
silnor3ki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:29
Lokalizacja: Małopolskie

[A6 C4] WIENIEC ABS PRZEGUB PRZÓD A6 C4

Post autor: silnor3ki » 08 paź 2012, 18:23

Witam,
Panowie orientuje się ktoś może czy wieniec ABS (zębatka, ząbki ABS'u) na przegubie z przodu jest do ściągnięcia (zbicia) ?
Wiem, że tylne się wymienia ponoć. Ale przednie nie mam pojęcia. Wymieniłem czujnik w prawym przednim kole ale mi cały czas wyskakuje błąd ABS na desce. Wiem, że to tej strony wina bo urwałem czujnik stary wcześniej podczas próby demontażu i czyszczenia. Mam nowy czujnik ale zęby na przegubie nie wyglądają za ciekawie i wydaje mi się, że to będzie tego problem. Przegub mam dobry i nie chcę wymieniać, nowy kosztuje dość sporo a używka nie wiadomo jaka będzie i na ile.
Jak dobiję czujnik do koła i delikatnie przekręcę tak aby czujnik lekko odszedł to kontrolka gaśnie. Później zakręcam koło, spuszczam auto z windy, nie świeci. Przejadę kawałek i znowu to samo. Wcześniej raz świeciło, raz nie ze starym czujnikiem, ale on miał zardzewiałą (wręcz "przyspawaną") tulejkę w Mcpersonie, musiałem wybijać wszystko aby wsadzić nowy czujnik. Pozostałe koła są ok.

Ktoś może kiedyś to robił ? Nabijał wieniec zębatki na stary przegub ? Wątpię aby to się dało zrobić, bo jak zardzewiałe wszytko to po zbiciu drugi na zamianę może nie mieć się czego trzymać.

Dzięki.



Hej,
Nikt nic nie robił takiego widzę, no więc dla potomnych info ode mnie :)
Wieniec zębatki przedniego przegubu jest do zdjęcia jak najbardziej. Wymiana sprowadza sie do wyjęcia przegubu z Mcpersona, zbicia starej zębatki (nawet jak jest zardzewiała to i tak schodzi za pomocą śrubokręta bądź majzla + młotek) Nową (w moim przypadku zdjętą ze starego innego przegubu) nabijamy przez jakieś drewno żeby jej nie uszkodzić. I to wszytko. 30 min roboty w sumie.
Poniżej zdjęcia mojej starej zębatki i tej która założyłem.


Pzdr.






Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga