Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Ogrzewanie nie działa

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
gmcars
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2012, 00:24
Lokalizacja: Buszcza

[ A6 C5] Ogrzewanie nie działa

Post autor: gmcars » 03 wrz 2012, 01:02

Witam
Mam taki problem ze nie działa mi ogrzewanie.
Pomimo tego ze na desce rozdzielczej temperatura cieczy chłodzącej ma już 90 stopni a klimatronik ustawiam w pozycji "HI" czyli najwiekszej możliwej temperatury to cały czas dmucha zimnym powietrzem.
Klima działa, chłodzi jak trzeba, ale po przekręceniu zapolonu wyświetlacze klimatyzacji migają przez jakiś czas, około minuty może dwóch, potem siwca już normalnie.
O co może chodzić z tym miganiem wyświtlaczy i tym ze nie dmucha ciepłym powietrzem??

[ Dodano: 2012-09-17, 23:31 ]
Panowie naprawdę nikt nie miał takich przygód z klimatronikiem?
Dodam ze po podłączeniu pod kompa nie zdiagnozowano żadnych błędów :(
Będę wdzięczny za każdą sugestie.
THC RALLY SQAD

kamilczapaj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2012, 17:36
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: kamilczapaj » 21 wrz 2012, 20:10

dołączę się do tematu ten sam problem mam .

Kepke 84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2012, 17:35
Lokalizacja: Anglia

Post autor: Kepke 84 » 22 wrz 2012, 11:24

Podłanczam sie pod temat tylko u mnie jest troszke inaczej temp 90 stopni ,włanczam ogrzewanie na " HI" a temperatura z 90 zaczyna spadać do 70 po przestawieni temp. na okolo 24 stopnietemperatura silnika wraca na 90.Moje pytanie co moze być?? termostat moze jakis wyciek albo ....

Kepke 84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2012, 17:35
Lokalizacja: Anglia

Post autor: Kepke 84 » 22 wrz 2012, 22:12

Przemcio pisze:Kepke 84, normalnie wskazuje to na termostat no chyba że u was mrozy po -30stopni to czasem takie anomalia występuja

Nie nie we wtorek bede robił termostat bo zauwazyłem wyciek z tylu silnika przy wejsciu króćca do bloku mam tam rózowy nalot moze to to:)

wojciech007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:22
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ełk

Re: Ogrzewanie nie działa

Post autor: wojciech007 » 23 wrz 2012, 09:31

gmcars pisze:Witam
Mam taki problem ze nie działa mi ogrzewanie.
Pomimo tego ze na desce rozdzielczej temperatura cieczy chłodzącej ma już 90 stopni a klimatronik ustawiam w pozycji "HI" czyli najwiekszej możliwej temperatury to cały czas dmucha zimnym powietrzem.
Klima działa, chłodzi jak trzeba, ale po przekręceniu zapolonu wyświetlacze klimatyzacji migają przez jakiś czas, około minuty może dwóch, potem siwca już normalnie.
O co może chodzić z tym miganiem wyświtlaczy i tym ze nie dmucha ciepłym powietrzem??

[ Dodano: 2012-09-17, 23:31 ]
Panowie naprawdę nikt nie miał takich przygód z klimatronikiem?
Dodam ze po podłączeniu pod kompa nie zdiagnozowano żadnych błędów :(
Będę wdzięczny za każdą sugestie.
Miganie oczywiście nie oznacza błędu w sterowniku, jak to napisał jeden z kolegów. Tak było w starszych wersjach Audi.
Miganie wyświetlacza oznacza brak nastaw zerowych. Musisz wykonać ponowną kalibrację klimatronika.
Brak ogrzewania to zapchana nagrzewnica, źle ustawione klapki lub uszkodzony sterownik (ale to mało prawdopodobne). Wykonaj najpierw kalibrację, a potem będziemy szukać przyczyny zimna.

Kepke 84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2012, 17:35
Lokalizacja: Anglia

Post autor: Kepke 84 » 03 paź 2012, 09:15

Kto mi powie co jest nie tak, kiedy wlanczam nadmuch powiedzmy polazuje mi dwie kreseczki po chwili samo wskakuje na 4 kreski lub wiecej samo :[

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 03 paź 2012, 09:21

Kepke 84 pisze:po chwili samo wskakuje na 4 kreski lub wiecej samo
Masz ustawione na 'Auto'? U mnie nawet bez tego trybu, sam sobie potrafi podnieść ustawione obroty wiatraka lub je zmniejszyć... bierze pod uwagę zapewne temperaturę... wg. mnie jest wszystko <okok>

Kepke 84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2012, 17:35
Lokalizacja: Anglia

Post autor: Kepke 84 » 03 paź 2012, 14:20

0x4B25A pisze:
Kepke 84 pisze:po chwili samo wskakuje na 4 kreski lub wiecej samo
Masz ustawione na 'Auto'? U mnie nawet bez tego trybu, sam sobie potrafi podnieść ustawione obroty wiatraka lub je zmniejszyć... bierze pod uwagę zapewne temperaturę... wg. mnie jest wszystko <okok>


Nie mam na auto :) i tez tak pomyslalem ze sam sobie dostosowuje nadmuch

jarek1980

Post autor: jarek1980 » 06 paź 2012, 16:24

czesc jesli moge sie wypowiedziec ,brak ciepłego powietrza to razcej na 100% zakamieniona nagrzewnica za klimatoronikiem,przerabiałem ten tamt ostatnio,szukałem odpowiedniego modelu kupowałem w sklepach trzy razy i nie pasowała zadna w salonie krzykneli mi 752 zł oczywiscie musza ją sprowadzic z niemiec wiec czas oczekiwania do 14 dni,ale znalazłem firme w gliwicach ktora wymiania całe orzebrowanie boki i roztaw tzn muwek pozostaja stare w niczym to nie przeszkadza załozyłem uszczeliniłem i działa takze proponuje zaczac od chłodniczki sukcesu zycze..............

i mam pytanie..............mrugaja mi wskazniki klimatronika jak zrobic kalibracje??
Miganie oczywiście nie oznacza błędu w sterowniku, jak to napisał jeden z kolegów. Tak było w starszych wersjach Audi.
Miganie wyświetlacza oznacza brak nastaw zerowych. Musisz wykonać ponowną kalibrację klimatronika.
Brak ogrzewania to zapchana nagrzewnica, źle ustawione klapki lub uszkodzony sterownik (ale to mało prawdopodobne). Wykonaj najpierw kalibrację, a potem będziemy szukać przyczyny zimna.

dziekuje za pomoc z kalibracja

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 06 paź 2012, 16:27

jarek1980 pisze:brak ciepłego powietrza to razcej na 100% zakamieniona nagrzewnica za klimatoronikiem,przerabiałem ten tamt ostatnio
To chyba ktos musiałby latami jeździć na wodzie <szok> <szok> <szok>

Auto z Afryki czy jak bo inaczej sobie tego nie wyobrażam ???
Części samochodowe online - Motostacja pl

Kepke 84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2012, 17:35
Lokalizacja: Anglia

Post autor: Kepke 84 » 07 lis 2012, 21:06

Przemcio pisze:
Kepke 84 pisze: zauwazyłem wyciek z tylu silnika przy wejsciu króćca do bloku mam tam rózowy nalot moze to to:)
króciec jak w każdym jednym 1,9 pada dość szybko (polecam ASO potrzyma dłużej cena jakieś 120zł ) to bedzie cały czas otwarty termostat <okok>

krociec zrobiony ori termostat wymieniony ori, i na trasie wlanczam ogrzewanie i temp. cieczy spada jak wylacze wraca sam juz nie wiem co jej jest moze czujnik temperatury?

gmcars
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 03 wrz 2012, 00:24
Lokalizacja: Buszcza

Post autor: gmcars » 07 lis 2012, 23:20

@Kepke 84 na 99% termostat (może ten ori - trafił się jakiś wadliwy)


Ja uporałem się z brakiem ogrzewania.
Okazało się ze poprzedni właściciel włożył korek w środek węża i zaślepił w ten sposób obieg na centralkę. Auto pochodzi z Włoch gdzie klimat dosyć ciepły, ale poco takie patenty tam stosują to nie wiem!
THC RALLY SQAD

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga