Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

1.8TQ avant szara półkoza LPG 17 Bi-xy LED-y NOWE FOTY str2

Prezentacja w/w aut.
Arre84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 31 sty 2012, 19:38
Lokalizacja: Jelenia góra

1.8TQ avant szara półkoza LPG 17 Bi-xy LED-y NOWE FOTY str2

Post autor: Arre84 » 24 wrz 2012, 22:01

Witam
Pierwszy raz przedstawiam pojazd którym się poruszam, w sumie nie ma się czym chwalić, 13 letnie prawie auto, ale parę rzeczy wyrezałem, więc jak by ktoś potrzebował się coś podpytać to chętnie służę pomocą ;)

Swoja przygodę z marka Audi zacząłem od a4 2.6 v6 w avancie która wiernie mi służyła do początku stycznia br. Parę osób mnie zna na a4-klub.pl, parę kojarzy zwłaszcza z Dolnego ÂŚląska - Jeleniej góry.

Po sprzedaży A4 padło na A6 C5. Szukałem generalnie 2.4, 2.8 lub 2.7BiT ale wybór w naszym rejonie był kiepski, obejrzałem w sumie dwie lepianki które wołały o pomstę do nieba, i w sumie przypadkiem zajechałem obejrzeć 1.8TQ które to stało się na koniec stycznia br moją własnością.

Od początku. Auto trafiłem zaniedbane, ale nie zajechane, na blacie było cos nie całe 190k km i po wszelakich oględzinach uznałem ten stan za oryginalny. Książka do jakichś 130k, historia auta w sumie ciekawa bo wyjechało na rynek Włoski, tam kupił je Słowak, od którego odkupiłem ja w Danii ;)

Lakierniczo jest parę zadrapań do tej pory ale już nie długo, natomiast sam lakier bardzo ładny, tapicerka również, jak i pozostałe podzespoły mechaniczne i elektryczne w bdb stanie.
Na 16 z zimowkami:
Obrazek

Audi 1.8 Turbo Quattro Avant, Silnik APU, Skrzynia manual, Lakier LY7L
Produkcja Październik 1999r.
Fabryka dała:
- 150 km
-Quattro, co ciekawe bez ESP
-Fele Alu 16 cali - 5 sztuk
-zwykła tapicerkę, fotele placki, ale regulowane elektrycznie: góra-dół, lędźwie i poddupek ;)
- klimę dwie strefy
-fisa poliftowego - białe podświetlenie, cyfrowy zegarek
-audio: radio ori kaseciak, głośniki w każdych drzwiach z tubiszczem ori w bagażniku
-lusterka regulowane elektrycznie, grzane, elektrycznie składane.
-przeciwmgłowe świecidełka
-zawias BA - komfortowa koza,
-4 jaski
-4 elektryczne szyby, otwierane i zamykane z kluczyka :D
-ori alarm, z kluczykiem scyzorykiem
Chyba tyle ;)

Po zakupie, przyszła kolej na szarpaninę urzędniczą - umowa Duńska, papiery słowackie.
Na pierwszy ogień wymiana górnych wahaczy przednich oryginalne fabryczne miały dość. Naprawa przerywacza kierunkowskazów, wymiana oleju i filtrów. W miedzy czasie zakup wycieraczek Boch-a płaskich, Gumowych korytek-wycieraczek do wnętrza.

Orginalny radiomagnetofon zastąpił Blaupunkt Mp56 Queens, który to ma podświetlenie przycisków i ekranu na czerwono oraz USB na przewodziku który można np. schować w schowku ;)

Po miesiącu padło na gazownie, mam dobrego gazownika który zakładał i serwisował i serwisuje mi kilka aut, wiec założył stag-a 4, parownik silver, butla w koło, tankowanie pod osłoną wlewu.

Po jakimś czasie wymiana przegubu zewnętrznego z lewej strony, przepływomierza, świec na NGK-platinum.

Kupiłem skromne końcówki wydechów Ulter-a i ujrzały światło dzienne spod zderzaka.
Przed rezaniem:
Obrazek
Po rezaniu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przyszła wiosna wiec padło na letnie buty - auto kupiłem na ładnych zimowkach naciągniętych na ori Alu 16 - pierwsza fota.
Po przymiarkach na okazyjne kupione 19:
Obrazek
Obrazek

padło na 17 od A3 z zajefajnymi oponkami Goodyear F1 Eagle Asimetric 225x45x17 plus doszły dystanse tył 20mm przód 15mm.

Trafiła się też wymiana licznika - w oryginalnym były linie i po nagrzaniu nic nie było widać- jest igła 
Obrazek
Obrazek


Wymieniona uszczelka pod klawiatura - stara przepuszczała
Dołożyłem tez tempomat 
W Klimie został wymieniony czynnik, filtr kabinowy, odgrzybiona.

Padło tez na pakiet LED, całe wnętrze jest w białych LED-ach łącznie z oświetleniem w drzwiach i pod nogami oraz bagażnikiem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wymiana kompletnego rozrządu - łącznie z rolkami i paskami Klimy i alternatora.
Obrazek

Lampy przód były w kiepskim stanie, więc kupiłem soczewki Bix-y z a6 c6, Hid-y 6000, które to po wypolerowaniu szkieł trafiły do środka.
Obrazek

W miejsce po długich żarówkach wpadły h7 led 6w które śmigają obecnie na automacie jako DRL-e.
Obrazek

Katalizator wypadł w jego miejsce trafił tłumik przelotowy.
Naprawiłem tez padnięty w mrozy sterownik air-bagów.
W czerwcu po przejechaniu jakchś 8k km od zakupu płukanka i wymiana oleju, filtra - zalany Motul 6100 synergie+ 10w40.
Pare dni temu raptem wymiana pękniętej odmy, oraz wpadł komplet nowych tarcz ferrodo i klocków na przód.

Na chwilę obecną przejechałem prawie 11k km i auto ma 200k, jest bez usterek mechanicznych, wygodne komfortowe o bardzo dobrych właściwościach trakcyjnych. W porównaniu do a4 dużo lepiej wygłuszone, dużo więcej schowków, komfortowe ale wielu powie że koza - tak zostanie z uwagi na uniwersalność użytkowania.

W planach najbliższych:
- malowanie zderzaka przód i tył, zaprawka za tylnym prawym błotnikiem, na klapie z tyłu oraz z prawego przodu miedzy błotnikiem a zderzakiem
- spryskiwacze w zderzak

Po tym pewnie będę myślał o sprzedaży, dlatego że chciałbym 2.7BiT w polifcie.
Jeżeli się nie uda sprzedać to pewnie wymienię sprzęgło z dociskiem, łożyskiem i uszczelniaczem z uwagi na to że wysoko bierze. Pomyśle nad czipem na jakieś 185-190km i wtedy koza zostanie do wiosny ;P
Mysle ze zrobie jakas sesje po doprowadzeniu lakierniczo do stanu w miare fabrycznego ;)
Aktualne foty (przepraszam za kalkulator :facepalm:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pare lepszych zdjec:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

7.09 przy pomocy wujka Burus2 jego kanalu, kluczy oraz pozyczonego pneumata wymieniona uszczelka michy i wyczyszczony smok... czas operacyjny jakies niecale 5 godzin. opuszczane sanki z przodu plus troszke rozkrecania....:decayed:

20.09 na tylna klape wpadl jaszczurek ktorego mi brakowalo, na drzwi przednie nad listwa zreszta tez ;)
Obrazek

23.12 By nie bylo ze sie nic nie dzieje:
* Wymienilem przeplywke na ori boch-a
* wkladka K&n trafila zamiast filtra powietrza
* orginalne ringi licznika - cala szybka z polifta
* po plukance wpadl olej motul 5w40 czyli z polsyntetyka na syntetyk
* sciema szybek - zostala klapa do oklejenia
* wymiana klapy na polift - kompletna z blenda (w trakcie)
* bedzie Bose - zakupiony tubiszcz ze wzmakiem <rotfl>
* beda tez spryski w zderzak
* szukam lamp poliftowych - mysle nad ledami w nich
* siedzi setup zimowy 205x55x16 na dystansach przod 15mm tyl 20mm na strone
foty z zimowego setupu wrzuce po wymianie klapy i po pelnym sciemnieniu szkiel :p
Ostatnio zmieniony 23 lip 2013, 11:31 przez Arre84, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
maciejjernas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 02 sie 2012, 18:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maciejjernas » 25 wrz 2012, 08:47

Fajnie wygląda na tych 17", przydałó by się jeszcze go troche obnizyć i wtedy bylo by swietnie. <okok>

Arre84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 31 sty 2012, 19:38
Lokalizacja: Jelenia góra

Post autor: Arre84 » 25 wrz 2012, 11:11

Dzieki za pozytywny komentarz :> mysle nad BE zawiasem ale raczej predzej bede szukal polifta z 2.7 BiT... bardziej cenie walory uzytkowe niz wyglad chociaz zgadzam sie ze nizej by lepiej wygladala... :|

Awatar użytkownika
MaRRcin929
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:28
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tarnowskie Góry / Kalety
Kontakt:

Post autor: MaRRcin929 » 25 wrz 2012, 11:53

ÂŚwietnie wygląda i kolor ładny :> Felgi ładnie pasują, ale z tyłu przydała by się blenda poliftowa i lampki ;)
Czym się różni zawieszenie 1BE?
Ja też mam 1BA, ale u mnie siedzi troche niżej, a przynajmniej przód bo u Ciebie widać, ze dość wysoko stoi.

Arre84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 31 sty 2012, 19:38
Lokalizacja: Jelenia góra

Post autor: Arre84 » 25 wrz 2012, 12:06

Dzieki kolego MaRRcin929 <okok>
Hmm wlasnie nie wiem jaka jest roznica miedzy blenda przed a poliftowa. Co do lampek to nad diodami bym pomyslal moze...
BE to zawias usportowiony -20 -20
BA to zawias seryjny komfort ale z tego co wiem inaczej ma sie BA w osce i w Q

auto na zdjeciach stoi pod gorke dlatego taki efekt ale i faktycznie tyl jest nizej od przodu... Gdybym wiedzial jakie sprezyny szukac do Q - BE to bym poszukal ;p

Awatar użytkownika
MaRRcin929
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:28
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tarnowskie Góry / Kalety
Kontakt:

Post autor: MaRRcin929 » 25 wrz 2012, 13:07

To zobacz u mnie w temacie na końcu jest porównanie blendy przed i poliftowej: a6-c5-moj-srebrny-avancik-25-tdi-by-mar ... t47311.htm
Dobrze tam akurat to widać ;)
Co do ledów to jak najbardziej za <okok>

A jak Ci się jeździ na tych 17-tkach w porównaniu do 16-stek?

Noo to nie ukrywam, ze jak bym wiedział jakich szukać sprężyn pod ośke z BE to bym też poszukał bo poprawa wyglądu będzie na pewno ;)

Arre84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 31 sty 2012, 19:38
Lokalizacja: Jelenia góra

Post autor: Arre84 » 25 wrz 2012, 17:40

CO do 17 to jest takie hmm zrownowazenie miedzy komfortem a wygladem
Mialem 19 jak widac na fotach ale nalesniki 235x35x19 to za niskie i mozna latwo rozcharatac...
17 mam 225x45 goodyear f1 eagle asimetric zajebiste opony do tego dystanse i jest szeroko
przy Q ciezko zerwac przyczepnosc nawet na mokrym zakrecie...
16 zimowe zreszta tez postawie na dystansach
BE do oski latwiej znalezc... kwesta znac oznaczenia niestety nie znalazlem tematu by opisane bylo jak to jest z BE w osce i Q :/

Awatar użytkownika
Marcin19l
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 159
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:42
Lokalizacja: Radom

Post autor: Marcin19l » 25 wrz 2012, 19:08

czym wycinałes dziury na wypuszczenie wydechów ??
Było Audi 80 B3 1.8S
Jest OOOO A6 C5 2.4 Quattro

Arre84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 31 sty 2012, 19:38
Lokalizacja: Jelenia góra

Post autor: Arre84 » 25 wrz 2012, 21:31

Marcin19l generalnie myslalem nad otwornica ale ten plastik jest na tyle elastyczny i miekki ze dobra wiertara plus dobre wiertelko i przeciagasz po z gory zaznaczonej linii, pozniej nozyk tapicerski i papiery scierne... najgorzej jest z drugim otworem by nie przedobrzyc i by bylo rowno... tak samo zreszta jak ze spawaniem koncowek
ALe jak widac jest to do wykonania
zaluje tylko w sumie ze ciut grubszych nie wybralem tzn srednica dobra ale by takie ala pogrubiane byly

Fontesen

Post autor: Fontesen » 26 wrz 2012, 20:11

Arre84 pisze:Marcin19l generalnie myslalem nad otwornica ale ten plastik jest na tyle elastyczny i miekki ze dobra wiertara plus dobre wiertelko i przeciagasz po z gory zaznaczonej linii, pozniej nozyk tapicerski i papiery scierne... najgorzej jest z drugim otworem by nie przedobrzyc i by bylo rowno... tak samo zreszta jak ze spawaniem koncowek
ALe jak widac jest to do wykonania
zaluje tylko w sumie ze ciut grubszych nie wybralem tzn srednica dobra ale by takie ala pogrubiane byly
Bez obrazy kolego, ale te wydechy to wyglądają jak słomki na dupci A6. Zdecydowanie bardziej polecałbym ci 90 mm np ultera.

Fotka z profilu, ale innej na chwilę obecną nie mam. Obrazek

Arre84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 31 sty 2012, 19:38
Lokalizacja: Jelenia góra

Post autor: Arre84 » 26 wrz 2012, 22:34

SPoko nie obrazam sie... wiem jak wygladaja i w sumie tak mialy wygladac - byc wyciagniete ale nie rzucac sie bardzo w oczy...
gdybym inny piec mial to moze bym i swiecil grubymi rurami ale niestety 1.8T 150km przy avancie w Q szalu nie robi...
a ja nie z tych co maja kosiarke i wielkie rury to dopiero obciach....
Zreszta zawsze mozna wspawac inne... ;p

n0vy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2012, 12:14
Lokalizacja: dolnoslaskie

Post autor: n0vy » 02 paź 2012, 10:42

ÂŁadny wagonik :D Też się zastanawiałem nad 1.8T, ale jednak padło na 2.5 ze względu na dużo tras z mojej strony :p Też myślę nad wymianą wszystkich żaróweczek w środku na LEDy i dołożeniu tempomatu ^^ Dużo roboty z tym tempomatem? Sam sobie z tym poradziłeś? I to samo pytanie odnoście licznika :)

Arre84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 31 sty 2012, 19:38
Lokalizacja: Jelenia góra

Post autor: Arre84 » 02 paź 2012, 13:09

n0vy DZIEKI ;)
ledy najlepiej robic z tasmy led co 6 diod jest na 3 cm i lutowanko
tempomat w dieslu jak i Pb przy elektronicznej przepustnicy masz prosty wymieniasz manetke i 5 przewodow wpinasz - do tego aktywacja vagiem
licznik tez sam wymienialem zalezy ktory chcesz wlozyc ale do ogarniecia wszystko samemu
Jak cos pytaj zmialo :)

ventyll
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2012, 00:13
Lokalizacja: śląskie

Post autor: ventyll » 14 paź 2012, 21:53

Ja w styczniu lub lutym tego roku byłem oglądać to A6 w Zgożelcu i ona miała koncówke sprzegła a miałem do domu prawie 300km wiec nie wziołem :(
kupiłem taka tylko w Kammiennej Górze ale juz bez quattro :(
i też niewiedziałem jak bedzie z tymi papierami na słowackich numerach gdzie tłumacza znaleść
jak ci poszło w urzedzie?
pozdrawiam

Arre84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 31 sty 2012, 19:38
Lokalizacja: Jelenia góra

Post autor: Arre84 » 15 paź 2012, 21:43

Ventyll w styczniu raczej bo na koniec stycznia ja zabralem ;)
Koncowke sprzegla miala taka ze dalej te sprzeglo zyje - prawie 18kkm ;)
W czasach internetu z tlumaczami problemu nie bylo
w urzedzie tez poszlo ale musialem Panie troche zmotywowac do normalnej pracy bo wymyslaly duzo ale jak sie troche postawilem to im przeszlo ;) <rotfl>

[ Dodano: 2012-12-24, 08:54 ]
23.12 maly up

[ Dodano: 2013-02-27, 21:26 ]
Ledy na dupci wg wlasnej koncepcji :decayed: jest jeszcze maly problem ale mysle ze tez sie ogarnie :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl