Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Zwrotnica a typ silnika

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
mall
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:51
Lokalizacja: Elbląg

Zwrotnica a typ silnika

Post autor: mall » 10 wrz 2012, 20:09

Witam, ostatnio miałem niemiłą przygodę na trasie i rozbiłem samochód. Mechanik stwierdził że mam do wymiany kilka detali w tym zwrotnicę i tutaj jest moje pytanie do Was. Czy zwrotnicę należy dobrać pod typ silnika ?? bo widziałem opisy na allegro z podaniem kodu silnika, a jeżeli nie to czym się kierować przy wyborze. Z góry dzięki za odpowiedź :)

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 10 wrz 2012, 20:12

Witam przed liftem jest stalowa a po lifcie aluminiowa jaka jeszcze różnica może koledzy doradzą.

Awatar użytkownika
FOSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:50
Lokalizacja: pl-WPR/de-GOA
Kontakt:

Re: Zwrotnica a typ silnika

Post autor: FOSS » 10 wrz 2012, 20:30

mall pisze:Czy zwrotnicę należy dobrać pod typ silnika ?? bo widziałem opisy na allegro z podaniem kodu silnika, a jeżeli nie to czym się kierować przy wyborze.
Zwrotnicę należy dobierać po numerze oryginału... a jeżeli go nie znasz to po numerze VIN w ASO.

Rodzaj silnika nie jest jedynym wyznacznikiem rodzaju zwrotnicy.

mall
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:51
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: mall » 14 wrz 2012, 21:08

dzięki za podpowiedzi :) zwrotnica zamówiona po nr z oryginału ;]

Awatar użytkownika
levi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 wrz 2010, 09:50
Lokalizacja: =3City=

Post autor: levi » 17 wrz 2012, 22:46

Zwrotnica tak jak kolega wyżej napisał dzielimy na tą przed liftem i po lifcie
Silnik nie ma tu nic do rzeczy

Awatar użytkownika
FOSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:50
Lokalizacja: pl-WPR/de-GOA
Kontakt:

Post autor: FOSS » 18 wrz 2012, 11:46

levi pisze:Zwrotnica tak jak kolega wyżej napisał dzielimy na tą przed liftem i po lifcie
Silnik nie ma tu nic do rzeczy
Na A6-tkach nie znam się jakoś wybitnie ale wydaje mi się że różnic może być więcej... np. rodzaj zawieszenia gdzie dla zawiasu sportowego zwrotnica może być inna...
w A8/S8 D2 rodzaj zwrotnicy zależy także od silnika i nawet od kół na jakich auto wyjechało z fabryki więc w A6 jest to również prawdopodobne.

Najpewniejszy sposób to dobranie po numerze oryginału a nie tylko po modelu auta bo potem przy montażu można się trochę zdziwić.

Awatar użytkownika
Ryan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 229
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:33
Lokalizacja: Chełm Śląski

Post autor: Ryan » 20 wrz 2012, 08:41

przedliftowa z 2.5tdi jest inna niz przeflitowa 2.7bt - mimo iz obie są żeliwne to ta z 2.7bt ma inny rozstaw mocowania zacisków

moge sie mylic ale moze miec tu znaczenie jeszcze automat - manual -> w automacie przeguby są na mniejszy klin przez co i zwrotnica jest inna

Dedi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 30 sie 2012, 17:35
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Dedi » 25 wrz 2012, 19:18

wg katalogu jest 9 rodzai zwrotnic tylnych do silników 4 i 6 cylindrowych i całkiem inna dla 8 cylindrowego. Dobiera się je na podstawie VIN i nr PR z wlepy. Miesiąc temu stałem się posiadaczem A6 C5 2.7 BiT Quattro z końcówki 99', nie mogłem znaleźć przyczyny piszczenia hamulców i dziwnego zachowania auta przy hamowaniu z prędkości powyżej 100 km/h. Jak znalazłem to się za głowę chwyciłem - ktoś genialny z jednej strony z tyłu założył kompletną zwrotnicę z v8 i założył starą tarczę 255x10 nie przejmując się że jest za mała i klocki wystają nad tarczę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga