Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wycena rzeczoznawcy uniqua.

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
KonradTL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2011, 23:09
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Wycena rzeczoznawcy uniqua.

Post autor: KonradTL » 17 wrz 2012, 11:41

Witam. Jakieś 2 tyg. temu pewien pan w podeszłym wieku wymusił mi pierwszeństwo czego wynikiem jest uszkodzony błotnik w a6 :| Twierdził, że mnie nie zauważył... Pan uparł się że sprawcą stłuczki jestem ja <mysli> i stwierdził że zadzwonimy po policję. PO przyjezdzie policji starszy Pan został ukarany mandatem a mi policjanci kazali się stawic na komisariacie po nr. polisy sprawcy ponieważ wkradł im się jakiś błąd czy problem ... Na komisariacie jakaś miła Pani dała mi imie i nazwisko tego dziadka i nr. rejestracyjny jego pojazdu i powiedziała, że gość nie ma ubezpieczenia i żebym poszedł z tym do uniqi i tam załatwił sprawę i że pieniążki które do mnie trafią ubezpieczyciel pobiera z funduszu gwarancyjnego. Uniqa wysłała do mnie rzecoznawcę przyjechał w ciągu 3 dni <szok> i ocenił szkodę na 750zł do wypłaty. Uszkodzone są: Błotnik, nadkole, kierunkowskaz, lakierowanie felgi+ lakierowanie błotnika. Powiedział też żebym pojechał na sprawdzenie zawieszenia i wysłał i mailem, a oni zwrócą mi za koszta. Powiedzial tez ze moge postawic auto do serwisu i oni się już rozliczą z serwisem i powiedział, że moge zrobic auto na wlasna reke i wyslac im faktury. Co o tym wszystkim myslicie? czy 750zł nie jest troche zaniżoną kwotą?

igorw

Post autor: igorw » 17 wrz 2012, 14:41

KonradTL, jedź do swojego warsztatu (najlepiej kilku) i potwierdź ile za to chcą. Ogólnie troche mało wyszło - pewnie dali potrącenie cen części lub zamiennik a stawki rbg głodowe. Ale jeśli błotnik do lakieru to chyba naprawa.
Ogólnie to jest ciekawy wydźwięk bo ten starszy kolo będzie obciązony Twoją wypłatą + jakaś kara od UFG. Im więcej będzie dla Ciebie tym on więcej zapłaci.
BTW miła Pani na komisariacie... <rotfl>

KonradTL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2011, 23:09
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: KonradTL » 17 wrz 2012, 16:01

Błotnik jest do wymiany na 100% <figielek> byłem u gościa powiedział że zrobi mi to za te 750 i zostawi jeszcze "na flaszkę" powiedział żebym kupił używany błotnik to potrzyma się dłużej jak nowy. No i w tej cenie zrobi mi jeszcze tył (przetarty błotnik prawie nie widoczne) i spoleruje calosc. Takze nie bede musial dokladac do tego, ale liczylem na to ze jeszcze cos zostanie :D

igorw

Post autor: igorw » 17 wrz 2012, 17:39

KonradTL, moja i tylko moja opinia: ja bym tak zrobił jak piszesz.

Zaraz, a sam błotnika nie wymienisz? Podobno to żadna sztuka - a poszukałbym w kolorze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga