Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Brak pradu-dziwne rzeczy

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
19Maaarcin89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 26 wrz 2011, 22:21
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Chełmno

Brak pradu-dziwne rzeczy

Post autor: 19Maaarcin89 » 30 sie 2012, 18:32

Witam mam pewien problem i licze na szybka pomoc bo juz mnie nerwy biora jak rano wstaje do pracy a nie moge samochodu odpalic.
Chodzi o to ze wyladowal mi sie akumulato (nie wiem dlaczego bo ma dopiero 4 miesiace) no to pozyczylem troche pradu od innego samochodu i odpalilem.
Akumulator ładowal sie cala noc i rano normalnie samochod odpalil i pojechalem do pracy ale jak chcialem wracac po 8 godzinach to juz byl rozladowany to chcialem znow pozyczyc troche pradu od kolegi ale tutaj niespodzianka, podlaczylem jego akumulator na zegarach pokazuje 12V przekrecam kluczyk a tu taka sytuacja jakbym odpalal na rozladowanym, czyli silnik nie przekracil ani razu i napiecie na zegarach spadlo do zera, wylaczylem zaplon i znow wlaczylem i sytuacja taka sama, probowalem 3 akumulatorow napewno dobrych i na wszyatkich taka sama sytuacja.
Dodam jeszcze ze dzisiaj akumulator ladowal sie cala noc i rano normalnie odpalil , dojechalem do pracy i na wszelki wypadek sciagnełem kleme + wracam po 8 godzinach, zakladam klem i akumulator rozladowany do zera.
Ma ktos jakis pomysl co jest grane??

Awatar użytkownika
19Maaarcin89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 26 wrz 2011, 22:21
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: 19Maaarcin89 » 31 sie 2012, 20:31

Pobor pradu byl sprawdzany miesiec temu i bylo 0.08 ampera na zamknietym samochodzi przy dodatkowym alarmie.
Wczoraj ładowalem akumumlator jak byl podpiety do samochodu i po kilku godzinach ładowania normalnie odpalil ale po postoju znow rozladowany do zera dzisiaj wyciagnelem ako z samochodu i ladowalem tez kilka godzin wkladam do samochodu i akumulator niby rozladowany a chwile predzej go odlaczylem od prostownika.
Własnie najdziwniejsze jest to ze samochod odpala tylko po ładowaniu akumulatora w samochodzie gdy klemy sa podpiete i o co tu chodzi?? Dodam ze wkladanie inny akumulatorow nic nie daje bo tez niby sa rozladowany.

Awatar użytkownika
19Maaarcin89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 26 wrz 2011, 22:21
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: 19Maaarcin89 » 01 wrz 2012, 15:14

Pozostale akumulatory byly wiekszej mocy i mniejszej i na żadnym nie chial odpalic, jeden byl wyciagniety nawet z innej a6 ktora normalnie bez problemu odpalala. Jak juz pisalem, samochod tylko odpala jak jest ladowany przez kilka godzin prostownikiem a jak aka sa podmieniane ( dobre) to nic nie daje.

Awatar użytkownika
19Maaarcin89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 26 wrz 2011, 22:21
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: 19Maaarcin89 » 09 wrz 2012, 10:26

Problem zostal rozwiazany.
Rozrusznik robil zwarcie i przy okazji rozwalil akumulator.
Dzieki za pomoc ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga