Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi a6 1.8t ] jak wyciagnac zapeczony czujnik abs

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
funciak2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 24 maja 2009, 00:39
Lokalizacja: Kalisz

[Audi a6 1.8t ] jak wyciagnac zapeczony czujnik abs

Post autor: funciak2 » 03 lis 2009, 11:59

witam !!!!!!!!!! ma problem z wyciągnięciem czujnika abs przedniego , tak jest zapieczony ze nie jestem w stanie go wyciagnac, a mam zamiar go wymienic :-), czy ma ktoś z klubowiczów jakiś pomysł jak to zrobic ???

Obrazek

arthurr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 277
Rejestracja: 20 lis 2008, 10:34
Lokalizacja: Orzesze/ Górny Śląsk

Post autor: arthurr » 03 lis 2009, 13:30

jeśli masz zamiar go wymienić to go.... zdemoluj... to jest nic innego jak metalowy, dość miękki cylinder, łapiesz za główke z kablem jakimiś cęgami, kręcisz, wyginasz aż pójdzie. w ostateczności "potargasz" blachę z której jest zrobiony i wyjmiesz po kawałku. Dobrze byłoby cofnąć przegub żeby mieć mozliwość wybijać go w kierunku przegubu.
Jak będziesz montował nowy, to musisz wiedzieć czy ostała ci się taka ażurowa, miedziana tulejka w zwrotnicy - jak zrobisz masakrę to prawdopodobnie uszkodzisz też tą tulejkę i będziesz musiał dać nową.

yaro97
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 97
Rejestracja: 27 cze 2009, 00:47
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: yaro97 » 06 lis 2009, 00:02

To prawda musisz go demolować ja też się nieźle przy nim namęczyłem.
Na koniec została mi metalowa obudowa w piaście i dalej był problem, ale po trochę zaostrzonym wiertłem i młotkiem starając nie uszkodzić się miedzianej tulejki wybiłem , a raczej rozwaliłem resztki osłonki i wyciągałem ją szczypcami.
Trochę zabawy i nerwów ale przyjemność jest po zrobieniu.
Powodzenia.


arthurr pisze:jeśli masz zamiar go wymienić to go.... zdemoluj... to jest nic innego jak metalowy, dość miękki cylinder, łapiesz za główke z kablem jakimiś cęgami, kręcisz, wyginasz aż pójdzie. w ostateczności "potargasz" blachę z której jest zrobiony i wyjmiesz po kawałku. Dobrze byłoby cofnąć przegub żeby mieć mozliwość wybijać go w kierunku przegubu.
Jak będziesz montował nowy, to musisz wiedzieć czy ostała ci się taka ażurowa, miedziana tulejka w zwrotnicy - jak zrobisz masakrę to prawdopodobnie uszkodzisz też tą tulejkę i będziesz musiał dać nową.
Y@ro

sawik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 546
Rejestracja: 08 paź 2009, 20:04
Imię: Krzysztof
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: sawik » 06 lis 2009, 00:12

Zgadzam się w zupełności z moimi poprzednikami! "Demolka" i nic innego, po założeniu nowego musisz i tak podłączyć pod kompa i wygasić lampkę ABS - ale to pewnie wiesz! pozdrawiam! :-)

funciak2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 24 maja 2009, 00:39
Lokalizacja: Kalisz

thanks

Post autor: funciak2 » 06 lis 2009, 13:35

dzięki wielkie za poradę , zapewne mieliście racje , zdemolowałem go :-) tak jak kazaliście , założyłem nowy czujnik i wszystko gra jak należy, :-) , A co do kasowania tego błędu to chyba nie trzeba tego robic , bo ja nie kasowałem i się nie zapala kontrolka abs. Za to mam wciąż stary problem z abs ale to juz nie jest związane z czujnikiem abs , po połączeniu wag wyświetla błąd 18014 i 01841 jak opisywałem w wcześniejszym temacie , zanim zepsułem czujnik abs sprawdzając czy wszystko z nim ok :-) . tak ze jeśli macie pojęcie jak usunąc tą usterkę o błędzie 18014 , będę bardzo wdzięczny. pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki

Awatar użytkownika
DawidM3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 29 paź 2009, 08:21
Lokalizacja: War Maz

Post autor: DawidM3 » 25 paź 2010, 18:41

Ja rowniez dziekuje za porade bo nie długo czeka mnie wymiana czujnika.

abkub1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2012, 02:25
Lokalizacja: Myszków

Post autor: abkub1 » 09 sie 2012, 21:36

Dołącze się do tematu. Ja niestety uszkodziłem swój czujnik abs przez to że po pierwsze nie wiedziałem co to jest a po drugie uderzyłem w niego przecinakiem od strony przegłubu <wnerw> i teraz mam problem bo sprawdzalem vagiem dzisiaj i niestety wyskakuje blad. A jak pozniej go wsadzic to na jaka glebokosc bede musial wlozyc nowego?
Jak się nie ma co się lubi
to się lubi co się ma :-p
Oprócz czterech kółek AUDI mam tez dwa kółka o nazwie Yamaha yzf600r Thundercat

Awatar użytkownika
ELEKTROBDG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Abs

Post autor: ELEKTROBDG » 05 mar 2015, 19:20

Witam wczoraj wymieniałem zwrotnicę i musiałem stary czujnik zdemolować i wstawić nowy,ale dziś zauważyłem że nie działają mi abs-y,
Moje pytanie czy muszę podłączyć VAG i skasować błąd czy jak...?Dodam,że nie wyświetla mi się żadna lampka.Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-03-05, 19:20 ]
Muszę dodać jeszcze,że nie mam pewności czy mechanik wsadził starą metalową osłonkę w razie czego jak jej nie umieścił to będzie w tym tkwił problem ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga