Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Jakie opony do Quattro ??

Koła, felgi i opony
Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

[ A6 C5] Jakie opony do Quattro ??

Post autor: xpbit » 31 lip 2012, 11:43

Witam.


jak w temacie jakie opony powinny być w samochodzie z napędem quattro tak jak u mnie stały napęd na cztery koła... z powodu wywalonych dolnych wahaczy posiekało mi przednie opony <uoee> Nokiany co by pośmigały jeszcze 2lata strzelił chu.... <uoee>


i teraz się zastanawiam czy na przedniej osi może być inny bieżnik niż na tylnej ??? bo te co mam są dość drogie 600zł sztuka a trzeba mi opon na zaraz i już bym kupił trochę tańsze... tylko pytanie czy tak można ?


Pozdrawiam <rotfl>
_________________________________ Audi Quattro______________________________

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 31 lip 2012, 11:46

xpbit, wszystkie cztery sztuki powinny być dokładnie takie same... to najbardziej optymalna opcja... z różnymi oponami bym absolutnie nie eksperymentował...

Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

Post autor: xpbit » 31 lip 2012, 11:48

0x4B25A pisze:xpbit, wszystkie cztery sztuki powinny być dokładnie takie same... to najbardziej optymalna opcja... z różnymi oponami bym absolutnie nie eksperymentował...

no szerokość opony i profil kupiłbym takie sam to normalne.... tylko chodzi o bieżnik ?? czy to miałoby jakiś zły wpływ na coś gdyby na przedniej osi był inny bieżnik niż na tylnej ?


załóżmy że kupiłbym taką sama szerokość taki sam profil taką samą kategorie prędkości w moim wypadku ZR18 Y ale trochę różniącym się wyglądzie bieżnika ? czy to by było do przyjęcia ??
_________________________________ Audi Quattro______________________________

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 31 lip 2012, 12:39

xpbit, inny bieżnik i będziesz miał już różnicę w obwodzie... milimetry jakieś, ale zawsze... w szczególności nie kładł bym różnych opon (bieżnik) na tą samą oś...

Wiesz... różne są opinie... w instrukcji wyraźnie widnieje, aby do Quattro dawać zawsze takie same opony... ja się tego trzymam <okok>

Ale poczekajmy jeszcze aż ktoś inny się wypowie... bardziej obeznany w ogumieniu :)

Awatar użytkownika
woj_b
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 07 maja 2011, 11:29
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: woj_b » 01 sie 2012, 17:32

Tak jak napisał 0x4B25A to racja, ale jak nie jeździsz dożo km to myślę, że nic poważnego się nie stanie. Myślę, że nie jest to bardziej szkodliwe niż jazda na 4 jednakowych oponach ale o różnym ciśnieniu napompowania (4 m-ce i będzie czas na zmianę kapci :] ).

Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

Post autor: xpbit » 01 sie 2012, 23:01

woj_b pisze:Tak jak napisał 0x4B25A to racja, ale jak nie jeździsz dożo km to myślę, że nic poważnego się nie stanie. Myślę, że nie jest to bardziej szkodliwe niż jazda na 4 jednakowych oponach ale o różnym ciśnieniu napompowania (4 m-ce i będzie czas na zmianę kapci :] ).
różne ciśnienie pompuję się zawsze bo wiadomo tył jest lżejszy. czytałem forum a8 pisali że mają nawet inne wymiary opon na przedniej i tylnej osi i w quattro i jeżdżą bez żadnego problemu nic im się nie dzieje.

ja teraz mam z przodu na jednej osi dwa inne kółka moją zapasówkę i kumpla i samochód jedzie normalnie 150km/h i nie ma różnicy wydaje mi się jednak że chodzi tu jedynie o wielkość całego koła żeby była identyczna jak z tyłu.


musiałby się ktoś znaleźć kto miał problemy przez to że miał inne opony na przedniej i na tylnej osi tylko pytanie czy jest taki ktoś <lol>
_________________________________ Audi Quattro______________________________

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 02 sie 2012, 14:33

większość ma problemy( delikatne podszarpywania w czasie zmian biegów )tylko o tym nie wie.
nie wie też czym to jest spowodowane a spowodowane jest wcześniejszą eksploatacją na kołach o różnej średnicy

Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

Post autor: xpbit » 02 sie 2012, 15:46

enduro7 pisze:większość ma problemy( delikatne podszarpywania w czasie zmian biegów )tylko o tym nie wie.
nie wie też czym to jest spowodowane a spowodowane jest wcześniejszą eksploatacją na kołach o różnej średnicy
no ale ja wstawiam takie same opony i średnica całego koła się nie zmieni w ogóle <lol> wzorek tam minimalnie się różni na tych michelinach co zamówiłem <lol>
_________________________________ Audi Quattro______________________________

Awatar użytkownika
woj_b
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 07 maja 2011, 11:29
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: woj_b » 02 sie 2012, 18:33

jak już zamówiłeś to nic Ci nie pozostało ... tylko zakładać i jeździć :] Wszystko będzie OK.

Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

Post autor: xpbit » 03 sie 2012, 00:41

woj_b pisze:jak już zamówiłeś to nic Ci nie pozostało ... tylko zakładać i jeździć :] Wszystko będzie OK.
też mi się tak wydaje rozmiar ten sam zużycie bieżnika takie samo indeks prędkości taki sam w 90% identyczny wzorek bieżnika więc powinno być elegancko <rotfl>
_________________________________ Audi Quattro______________________________

Kliku
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 216
Rejestracja: 25 cze 2011, 17:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kliku » 04 sie 2012, 09:15

srednica kola ma byc taka sama (rozmiar najlepiej ten sam). Kola moga byc innego producenta nic tu sie nie stanie, sam mam takie zalozony, nie robcie paniki. Ja mam na przodzie i tyle 2 rozne biezniki i jezdze i nic sie nie dzieje.
A6c4 AEL Quattro Power by' To JA
Obrazek

Awatar użytkownika
FOSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:50
Lokalizacja: pl-WPR/de-GOA
Kontakt:

Post autor: FOSS » 04 sie 2012, 10:23

Kliku pisze:srednica kola ma byc taka sama (rozmiar najlepiej ten sam). Kola moga byc innego producenta nic tu sie nie stanie, sam mam takie zalozony, nie robcie paniki.
Dokładnie tak, średnica koła ma być taka sama i tyle.
Swoje S8 kupiłem na zimówkach z przodu innych i z tyłu innych, widać że sporo jeżdżone i jakoś nic z napędem się nie stało.

Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

Post autor: xpbit » 05 sie 2012, 10:26

no to jak tak to super aż mi ulżyło <rotfl> ja właśnie letnie i zimówki miałem 4 identyczne opony ale teraz się spóźniłem z wahaczami i posiekało mi te przednie opony... no ale kupiłem używane z takim samym stanem bieżnika jak z tyłu więc koła powinny być identyczne w średnicy <lol>

nawet na podobny prawie wzorek bieżnika trafiłem i indeks prędkości też ten sam więc powinno hulać <rotfl>

dopiero we wtorek wymieniam wahacze przegub półosi i zakładam te kółka z nowymi oponkami i napisze jak to będzie śmigać <lol>

[ Dodano: 2012-08-12, 17:05 ]
no więc oponki założone zawieszenie zrobione przegub też odnoszę dziwne wrażenie że na zapasówkach z przodu mniejsze koła niż te z tyłu samochód jakoś szybciej przyśpieszał <lol> ale to chyba tylko tak mi się wydaje coś :]

ogólnie profil niby ten sam ale budowa opony jest inna i tak jakby całe kółko było jednak minimalnie większe... okazało się że z tyłu mam przestawioną zbieżność no i 3 oponę też mi posiekało... jestem zmuszony dokupić drugie 2szt michelinów na tył <uoee> czyli jednak będę miał 4 identyczne opony na wszystkich kołach <rotfl>

jedyne co zauważyłem to jakby mi licznik trochę zaniżał na tych kołach...
_________________________________ Audi Quattro______________________________

LOQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 200
Rejestracja: 01 cze 2011, 14:04
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: LOQ » 31 gru 2013, 13:52

Panowie nie wiem czy nie histeryzuję ale producent u mnie zaleca 235/45/R17 i zimowe 205/55/R16 tak przynajmniej mam w karcie pojazdu i pod klapką wlewu paliwa. Mam obecnie założone na zimę 205/60/R16 i na lato 225/50/R17. Na lato muszę dwie wymienić i tak mnie ciągnie, żeby wrócić do oryginalnego rozmiaru 235/45/r17 bo tak wyjechał z salonu. Pytanie moje czy zmiana średnicy wszystkich kół może mieć wpływ na napęd quattro? 205/60/R16 i 225/50/R17 mają większą średnicę - nawet do wnęki na zapas nie chciały wejść.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 31 gru 2013, 14:07

LOQ pisze:czy zmiana średnicy wszystkich kół może mieć wpływ na napęd quattro?
Nie będzie mieć żadnego wpływu. Jeśli wszystkie koła będą jednakowe, niezależnie od rozmiaru nic się nie stanie. Ważne jest aby wszystkie 4 koła były jednakowe.
Lektor.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga