Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

2 problemy z elektryką

Elektryka
ODPOWIEDZ
Gardor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2012, 18:56
Lokalizacja: Norwegia

2 problemy z elektryką

Post autor: Gardor » 24 lip 2012, 19:03

Witam wszystkich to mój pierwszy post ;) oczywiście przywitam się w odpowiednim miejscu na forum .

Sprawa jest taka że mam problem z elektryką mianowicie

1) Nagle z dnia na dzieĂą przestał działać "buczek" od włączonych świateł , ze jak otworze drzwi to nic nie pika ani nic ;/ Od razu pisze że na podsufitce po otwarciu drzwi zaświeca się światło. Co mam sprawdzić ? czy coś wymienić ?



2) Jakiś czas temu zaczęła się dziać dziwna rzecz typu: Otwieram samochód kluczykiem wchodzę do niego i nawet z otwartymi drzwiami zamyka się samochód słychać dźwięk mechanizmów , inny przykład wsiadam do samochodu wkładam kluczyk do stacyjki , mam zamknięte drzwi , rozmawiam przez telefon i po chwili samochód się zamyka ;/ Boje się ze kiedyś będę wkładał coś do auta i zamknę drzwi przez przypadek a kluczyki będą w środku i centralka mi drzwi zamknie i będę w dupie . Co to może być ?

Awatar użytkownika
xoslox
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 758
Rejestracja: 28 sty 2012, 22:15
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: TOS

Post autor: xoslox » 24 lip 2012, 19:13

Oba tematy wałkowane na forum. Brak dźwięku buczka o niezgaszonych światłach to sprawa mikrostyku. Poczytaj tu: https://a6klub.pl/a6-c5-zamek-strona-lp-vt31231,15.htm.

A co do samoczynnego zamykania się auta,jest to poprostu zabezpieczenie auta. Jezeli po otwarciu zamkow nie zostana otwarte drzwi przez ok.30 sekund auto sie zamknie samoczynnie.

Gardor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2012, 18:56
Lokalizacja: Norwegia

Post autor: Gardor » 24 lip 2012, 20:15

No spoko przeczytałem ale dalej mam pytania . Ale światło się zaświeca po otworzeniu drzwi , wiec dlaczego mikrostyk miałby być zepsuty przecież on też odpowiada za światło i tego buczka. Da się go coś z tym zrobić? A co do zamykania drzwi to dzieje się to od krótkiego czasu wcześniej tak nie było wiec niby dlaczego teraz się zabezpieczenie włączyło ?

slawq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:53
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: slawq » 24 lip 2012, 21:05

światło się zaświeca jak otworzysz centralnym zamkiem drzwi.. nie musisz otwierac drzwi aby się zapaliło. Pewnie zawsze po otwarciu centralnym otwierałeś drzwi, teraz zdarzyło Ci się otworzyc centralnego ale nie otwierałeś żadnych drzwi i dlatego to zauważyłeś... ja też tak to odkryłem..

Dżaga_Nike
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 09 lut 2012, 18:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Dżaga_Nike » 24 lip 2012, 21:13

Kolega napisał, że siedzi w środku i czasem auto też się zamknie. Więc tak - zobacz czy FIS wyświetla Ci, że masz otwarte prawe drzwi. Na 99% stawiam na mikro styk w zamku drzwi gdyż ja tak miałem u siebie, że po otworzeniu drzwi pilotem i otwarciu którychkolwiek prawych drzwi auto mi tego nie widziało i zamykało drzwi po pewnym czasie. Naprawiłem u elektryka swojego mikro styki i wszystko jest idealnie. Sprawdź czy z innymi drzwiami też Ci się tak dzieje.
Ride Or Die

slawq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:53
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: slawq » 24 lip 2012, 21:35

a przepraszam, pobieżnie przeczytałem posta... Dżaga_Nike ma racje co do mikrostyku.

Gardor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2012, 18:56
Lokalizacja: Norwegia

Post autor: Gardor » 24 lip 2012, 21:58

FIS jedynie pokazuje otwarty bagażnik a drzwi żadnych , w ogóle to nie działa ;/ Sprawa taka jest że działo się takie coś kiedyś to były właściciel dał do wymiany zamka a okazało się ze dalej jest źle w koĂącu ktoś tam podłubał coś przy bagażniku i było w porządku do czasu czyli do 20lipca 2012;/

Dżaga_Nike
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 09 lut 2012, 18:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Dżaga_Nike » 25 lip 2012, 15:17

Więc tak jak Ci piszę kolego uderzaj do dobrego elektryka który powymienia Ci mikro styki w zamkach u mnie to pomogło na wszystkie drzwiach, kosztu nie podam bo robiłem kilka jeszcze innych rzeczy i płaciłem za ogół prac. Nie daj sobie wmówić że masz wszystkie zamki do wymiany, bo mnie też tak nie jeden gadał, a został mi polecony rzeczowy gość i po sprawie. :)
Ride Or Die

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga