Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AKE 2.5 180 KM] Wałki zle zlozone

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
maly1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2009, 07:29
Lokalizacja: Oświecim

[ AKE 2.5 180 KM] Wałki zle zlozone

Post autor: maly1987 » 10 cze 2012, 22:06

Witam szanowne grono :)

Opisze szybko cała historie.

Auto nie dogrzewało się, po sprawdzeniu wszystkich czujników niestety padł termostat. Do wymiany rozrządu miałem jeszcze 50tys lecz postanowiłem wymienić wszystko teraz bo robota ta sama. Znając ten silnik pomyślałem od razu o walkach, sprawdziłem ich stan i niestety wszystkie miały ślady zużycia. Kupiłem wszystkie części nowe wraz z "kompletnym rozrządem" i zabrałem się za wymianę. Wszystko wymontowałem, wymieniłem i zabrałem się za składanie oczywiscie na blokadach.
Po poskładaniu wszystkiego obróceniem walu z sześć razy zapaliłem. :( Od razu po dźwięku silnika zorientowałem się ze coś jest nie tak. Bylo słychać stuki z silnika jednak silnik chodził równo. Dałem sobie juz spokój w ten dzieĂą bo była godzina 23.00. Następnego dnia zabrałem się za sprawdzanie, niestety okazało się ze dolny wałek od strony pasażera złożyłem źle o jeden ząbek. :|

Moje pytanie czy mogło się coś posypać głębiej ?
Czy myślicie ze zawory miały styk z tłokami ? (jeśli tak to jakie konsekwencje)
Czy jeden ząbek to bardzo dużo ?



Aktualnie auto jest złożone odpala normalnie jednak jego dźwięk nie jest tak miękki jak kiedyś.
Kat wtrysku na 1ATDC


Pozdrawiam
Piotr

tx-didi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 20 cze 2009, 16:49
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Re: Wałki zle zlozone

Post autor: tx-didi » 12 cze 2012, 07:28

maly1987 pisze:Witam szanowne grono :)
...
Wszystko wymontowałem, wymieniłem i zabrałem się za składanie oczywiscie na blokadach.
Po poskładaniu wszystkiego obróceniem walu z sześć razy zapaliłem. :( Od razu po dźwięku silnika zorientowałem się ze coś jest nie tak. Bylo słychać stuki z silnika jednak silnik chodził równo. Dałem sobie juz spokój w ten dzieĂą bo była godzina 23.00. Następnego dnia zabrałem się za sprawdzanie, niestety okazało się ze dolny wałek od strony pasażera złożyłem źle o jeden ząbek. :|

Moje pytanie czy mogło się coś posypać głębiej ?
Czy myślicie ze zawory miały styk z tłokami ? (jeśli tak to jakie konsekwencje)
Czy jeden ząbek to bardzo dużo ?
przy zalozeniu ze napiecie paska bylo prawidlowe - to nic sie nie stalo. Stuki nie zawsze oznaczaja ze 'cos o siebie waliło'.
maly1987 pisze: Aktualnie auto jest złożone odpala normalnie jednak jego dźwięk nie jest tak miękki jak kiedyś.
Kat wtrysku na 1ATDC
dzwiek silnika zawsze sie zmienia po wymianie hydrauliki na bardziej 'wyrazny' - nawet rzeklbym 'rasowy' :) - wszystko jest ok.

maly1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2009, 07:29
Lokalizacja: Oświecim

Post autor: maly1987 » 12 cze 2012, 14:55

Dziękuje Wam bardzo za odpowiedz, już się bałem. Nie wiem w sumie jak to się stało. Co do napięcia paska to powinno być w 100% OK. Wszystko było dokręcane kluczami dynamometrycznymi. W sumie wkleję Logi przed wymiana i po może komuś się przyda. Tylko nie dzisiaj :)


Pozdrawiam
Piotr

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 18 lip 2012, 00:07

tx-didi pisze:dzwiek silnika zawsze sie zmienia po wymianie hydrauliki na bardziej 'wyrazny' - nawet rzeklbym 'rasowy' - wszystko jest ok.
Ja miałęm nadzieję, że po takim remoncie jaki dostał mój "Shrekowóz", silnik będzie jak masełko,
tak chodził przed remontem, a teraz po wymianie bebechów (wałki, hydraulika, dźwigienki, szlif głowic it.)
chodzi ogólnie głośniej. Równo, bo równo, ciągnie jak by mocy dostał 30% więcej, ale szczególnie prawa
strona głośniej, tak właśnie wyraźniej pracuje. Stojąc z przodu tego tak nie słychać, ale jak się
podejdzie z prawej, albo podniesie maskę, na słuch jest mocno wyraźniej po prawej.
Miałem zmartwienie, ale jak mówicie, że tak ma być? nie podoba mi się to, wcześniej kultura pracy
była dużo większa, choć co z tego, jak wałki poszły wpizdu, może lepiej głośniej ale pewnie i na długo? ;)

kryhawrc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 430
Rejestracja: 11 gru 2007, 22:27
Imię: Krystian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów/Hooge zwaluwe-NL
Kontakt:

Post autor: kryhawrc » 18 lip 2012, 12:28

Nagraj filmik jak to chodzi.
Dziwne że po wymianie hydrauliki chodzi głośniej. Powinien chodzic"bardziej twardo" ale na pewno ciszej niż przed wymiana.

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 18 lip 2012, 15:52


kryhawrc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 430
Rejestracja: 11 gru 2007, 22:27
Imię: Krystian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów/Hooge zwaluwe-NL
Kontakt:

Post autor: kryhawrc » 18 lip 2012, 16:25

Według mnie dobrze chodzi. Typowy chód 2.5 tdi v6
Od razu słychać ze ma nową hydraulike

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 18 lip 2012, 17:08

Haha, za cicho :) Jeździłem nim 1,5 roku, trochę się przyzwyczaiłem do pięknego gangu
i tu nagle się zmieniło, wg mnie sporo, no ale jak mówicie, że tak ma być, to niech będzie.

Fakt, że pali w 0,5s jedzie pięknie, chodzi równo, a że głośniej, dobra muza i przechodzi :D

tx-didi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 20 cze 2009, 16:49
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tx-didi » 18 lip 2012, 23:33

greg25 <rotfl>

Shrek
prawdopodobnie nie jest glosniejszy - tylko dzwiek mu sie na tyle zmienil, ze sprawia wrazenie jakby byl. Oczywiscie mowimy o w pelni rozgrzanym silniku.
Osobiscie juz przekonalem sie ze 'zuzyta' hydraulika powoduje 'lagodniejsza akustyke' cieplego silnika - czy jest to efekt 'przelewajacego sie oleju' przez niesprawne hydrosztosy (jak juz kilkakrotnie Piotrus i RomanS sugerowali), czy tez nie do konca otwieranych zaworow.... byc moze braku kilku dzwigni.... niewykluczone ze wszystkiego na raz.
Najlepiej porownywac w mrozne zimowe poranki..... wowczas nie ma zadnych watpliwosci, ktory jest sprawny....

Chociaz przyznaje ze to jakis paradoks, zeby na okreslenie ze silnik cicho pracuje mialy sie czerwone lampki ostrzegawcze zapalac.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga