Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AKN 2.5 150 KM] Rozleciała się rolka rozrządu - następstwa

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

[ AKN 2.5 150 KM] Rozleciała się rolka rozrządu - następstwa

Post autor: Shrek » 25 cze 2012, 17:44

Dawno mnie nie było wśród Was, ale mam zonka nielada. Wszystko przez półtora roku było idealnie,
aż tu pojechałem sobie do ÂŁodzi i na wlocie mi się zagrzał, zgasiłem, odczekałem, zapaliłem, klekotał
to wyłączyłem i tyle go miałem w poprzednim stanie. Lawetą do domu, a dzisiaj jak dostałem kartkę
z wyceną, to mnie cucili i o mało nie wróciłem do palenia...

Zerknijcie proszę na ten spis, powiedzcie mi czy ktoś aby nie przesadził z cenami. DO tej listy dochodzą
filtry, olej, płyny po złożeniu, którymi trzeba napełnić wszystko, więc łącznie przekroczymy 9kzł.

Mam wrażenie, że to sporo za dużo, czytałem trochę jakiś czas temu, to nie wychodziło tak dużo, czyżby
aż tak podrożało wszystko czy ja mam kolegę, który mnie ściemnia?> Bo to "koleżeĂąska przysługa" niby.
Nie wiem co robić, zabierać i oddać innemu warsztatowi? Ta kwota, to połowa wartości, zepchnąć do rowu,
sprzedać w takim stanie za 10? kupić Seicento? Jestem strasznie rozbity, a klekotek tak chodził pięknie,
aż niewiarygodne, że to mnie spotkało, akurat teraz, kiedy nie mam nawet 2kzł w skarpecie ... :(

Reasumując, rozleciały się dwie rolki, przeskoczył pasek prawej głowicy o 2 zęby, głowica do roboty.
Skoro już całość rozbebeszona, cały rozrząd do tego, jak wyjęto wałki, to obie strony do wymiany, do
tego hydraulika i cała reszta okazała się naprawdę mocno zjechana i nie ma sensu robić głowicy, rozrządu
i składać z tymi wałkami, żeby za 10 tys rozbierać z powrotem, to jasne. Wiem, że jak zrobię, będę miał
idealną furę na lata, bo paść jużÂ nie padnie, chyba, że gówno pokupuję, ale jak widać celujemy w odpowiednie
części.

Wypowiedzcie się w tym temacie, szukać na własną rękę, da się to pokupować taniej? macie jakieś dojścia, inf?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 25 cze 2012, 19:16

Już dużo się dowiedziałem dzwoniąc po ludziach zajmujących się handlem częściami.
Jutro jadę do znajomego z innego warsztatu, który równie dobrze potrafi zajmować się
silnikami, A6 widziałem jak robili też, dokładnie to, co ja mam teraz i nie mam obaw,
a podałem mu listę przez tel, po godzinie zadzwonił i całość z częściami i pełną gwarancją,
jest chętny zrobić za 5200 do 5500, na gotowo, z płynami ect.

Jutro jadę rozmawiać, jak się dogadam, laweta i zmieniam mechanika, bo to bez większego
zastanowienia wydało mi się sporo zawyżonym kosztem.

tx-didi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 20 cze 2009, 16:49
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tx-didi » 25 cze 2012, 23:52

Shrek,
wspolczuje ci, lecz skoro juz stalo sie to najgorsze - mysle ze przy kosztach, jakie wymieniles, mozna zaczac rozgladac sie za uzywanym, lecz w pelni sprawnym silnikiem, byc moze nawet nowszej generacji... (taki na B...).
Jezeli nawet 'takiego na B' sie nie uda dorwac - to takich na A jest bardzo duzo.

gelu79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 24 lis 2011, 13:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: gelu79 » 27 cze 2012, 09:16

Jestem tego samego zdania co kolega oli80, ja bym nie remontował tylko szukał serii B, np z anglika i najlepiej żeby nie był wyciągnięty jeszcze z auta, żeby go odpalić i sprawdzić. Nie pamiętam dokładnie który forumowicz to był, ale taki przypadek właśnie przerobił kupując kompletny silnik za niższe pieniądze niż Twój koszt naprawy.
Ja swój AFB naprawiałem tylko z faktu braku wiedzy, że można właśnie wymienić silnik na B.... Dzisiaj zrobiłbym na pewno inaczej.
Pozdrawiam

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 27 cze 2012, 09:26

gelu79, tu macie informacje o modernizacji, bazującej na 'Angliku' <okok>

-a6-c5-25-tdi-przebudowa-ake-na-bau-vt32496,45.htm

gelu79 pisze:Nie pamiętam dokładnie który forumowicz to był
mnichooy

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 27 cze 2012, 17:42

Szukanie nie wchodzi w grę, z powodu czasu, nie mam na to czasu, nie mam auta, mam problem.

Sprawy się mają tak, że już się robi, poszedłem po bandzie, znalazłem swój stary kontakt
do kogoś, kto przytargał mi części z ASO, o cenę nawet nie pytajcie. Wszystko w oryginalnych woreczkach,
pudełeczkach, wałki ORI z odpowiedniego już materiału, nie wytrą się :)
Ostatecznie jest tak, że całość mnie wyniosła na tą chwilę 5, wyjeżdżając, nie przekroczę 6, nie jest źle.

Wszystkie klamoty, dosłownie wszystkie są ORI, myślę, że w tych pieniądzach, nie muszę kombinować,
a wiem co mam i długo polatam, kocham moje auto, serce weĂą wsadziłem i sobie będę nim jeździł dalej :)

Jak wyjadę, się odezwę, w połowie przyszłego tygodnia wstępnie umówione zakoĂączenie.

[ Dodano: 2012-07-10, 16:58 ]
Tak więc oto mój "shrekowóz" znowu działa :) Na razie wygląda wszystko ok, muszę polatać
z tysiąc czy więcej, żeby było wszystko pewne, ale na tą chwilę jest super. Auto mocno cichsze,
pali na dotyk, jakby kopnięcie się zwiększyło, zobaczymy z czasem.

Koszt łączny 6300 plus laweta z ÂŁodzi, kupiłem też nowy akumulator, bo stary niedomagał
od dawna, radziłem sobie z nim ale to sztuka była, a nie wiem ile już miał, więc zapakowałem nówkę.

Wszystkie klamoty zgodnie z umową, mam z ASO, wałki, rozrząd, wszystkie detale, hydraulikę,
miód malina.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga