Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.8 125KM] Jaką instalacje jakie komponenty polecicie

Wszystko co dotyczy instalacji lpg dla wszystkich modeli z silnikami benzynowymi a6 i a7.
Piszczyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:58
Lokalizacja: Góra, Dolnośląskie

[A6 C5 1.8 125KM] Jaką instalacje jakie komponenty polecicie

Post autor: Piszczyk » 30 sie 2010, 11:20

Witam

W najbliższym, czasie zamierzam założyć instalację do mojej A6.
Póki co otrzymałem 2 oferty instalacji LPG od Abart Autogaz z Wrocławia, czy ktoś już montował u nich instalację?:

=====================================
Oferta nr 1 - Instalacja gazowa AGIS do sam. Audi A6 1,8
=====================================

Szanowni Państwo,

dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Mamy dla Państwa następującą propozycję:

Instalacja gazowa do samochodu Audi A6 1,8 kosztuje 2250zł.
Promocja wakacyjna!!

10% rabatu do 31 sierpnia.
Detaliczna cena instalacji 2500zł.

W cenę wliczone jest:
- instalacja gazowa: sekwencyjny wtrysk gazu AGIS,
- zbiornik toroidalny o pojemności do 49l montowany we wnęce koła zapasowego lub zbiornik cylindryczny do 80l,
- profesjonalny montaż wraz z regulacją,
- wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji,
- gwarancja producenta 24 miesiące,
- podatek VAT 22%.

Opcje za dopłatą:
- zbiornik toroidalny o pojemności od 50 do 70 litrów - 100zł,
- zawór tankowania montowany pod klapką wlewu benzyny - 100zł,
- montaż zbiornika toroidalnego pod autem - 50zł,
- FlashLube system smarowania gniazd zaworów - 300zł,
- sprzedaż ratalna AIG - ok. 0,7% miesięcznie (roczny koszt kredytu ok. 8,5%).

Oczekiwanie na termin montażu.
Na montaż instalacji należy się umówić. Czas oczekiwania na termin montażu do 3 dni.

Czas montażu.
Montaż trwa około 8 godzin.
www.abart.com.pl

=================================================
Oferta nr 2 - Instalacja gazowa BRC SEQUENT 24-MY10 do sam. Audi A6 1,8
=================================================

Szanowni Państwo,

dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Mamy dla Państwa następującą propozycję:

Instalacja gazowa do samochodu Audi A6 1,8 kosztuje 2340zł.
Promocja wakacyjna!!

10% rabatu do 31 sierpnia.
Detaliczna cena instalacji 2600zł.

Urządzenia włoskiej firmy BRC będące najlepszym rozwiązaniem dla Państwa samochodu biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości. Firma BRC to największy na świecie producent samochodowych instalacji gazowych, który jako pierwszy ponad 10 lat temu wyprodukował wtrysk gazu. Wszystkie podzespoły tej instalacji są wyprodukowane i gwarantowane przez jednego producenta, a nie jak większość polskich instalacji składanych w kraju z komponentów różnych firm.

Szczegółowy opis instalacji:
http://www.abart.com.pl/index.php?src=t ... nt_24.html

W cenę wliczone jest:
- instalacja gazowa: sekwencyjny wtrysk gazu Sequent 24-MY10 firmy BRC,
- zbiornik toroidalny o pojemności do 49l montowany we wnęce koła zapasowego lub zbiornik cylindryczny do 80l,
- profesjonalny montaż wraz z regulacją,
- wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji,
- gwarancja producenta 24 miesiące,
- podatek VAT 22%.

Opcje za dopłatą:
- zbiornik toroidalny o pojemności od 50 do 70 litrów - 100zł,
- zawór tankowania montowany pod klapką wlewu benzyny - 100zł,
- montaż zbiornika toroidalnego pod autem - 50zł,
- FlashLube system smarowania gniazd zaworów - 300zł,
- sprzedaż ratalna AIG - ok. 0,7% miesięcznie (roczny koszt kredytu ok. 8%).

Oczekiwanie na termin montażu.
Na montaż instalacji należy się umówić. Czas oczekiwania na termin montażu do 3 dni.

Czas montażu.
Montaż trwa około 8 godzin.
www.abart.com.pl

-----------------------------------------------------

Powiedzicie proszę co sądzicie o tych instalacjach, róznica cenowa prawie żadna, ale o AGIS nic nie słyszałem, a BRC już chyba ma wyrobioną markę i opinię. W Oplu Vectra B 1.6 16V miałem zamontowaną sekwencję opartą na STAG`u i było OK.

A może polecicie jakąś konkretną instalację i jakiś dobry zakład we Wrocławiu, lub w byłym województwie leszczyńskim (mieszkam w dolnoślaskim na pograniczu: dolnoślaskie, wielkopolskie i lubuskie)

Co sądzicie o FlashLube? - warto to zapodać czy może to chwyt marketingowy?

Pozdrawiam
Mariusz
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 22:25 przez Piszczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 30 sie 2010, 11:41

Za sam montaż w 8 godz już bym tam nie pojechał. W 8 godz. można narzucać węży i kabli pod maskę ale nie zamontować i wyregulować instalację gazową.

Piszczyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:58
Lokalizacja: Góra, Dolnośląskie

Post autor: Piszczyk » 30 sie 2010, 14:50

Może jakieś propozycje co zapodać jakie komponenty aby go dobrze zagazować, dobrze by było żeby tak do 2300 się zmieścić.

Piszczyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:58
Lokalizacja: Góra, Dolnośląskie

Post autor: Piszczyk » 31 sie 2010, 21:55

Widze że ciężko o pomoc, czyżby silnik nie nadwał się do zagazowania?

Dzisiaj dostałem propozycje zagazowania opartą na m.in. takich podzespołach:

- komputer sterujący STAG-4
- reduktor ZAVOLI ZETA N
- wtryskiwacze Magic Jet

Pan gazownik powiedział, że wtryskiwacze Magic Jet jakością są porównywane z MATRIX`ami aczkolwiek MagicJet są troche delikatniejsze i zastosowałby lepszy filtr gazu,
oraz mówił że można by dać sterownik STAG 300 Plus/4cyl, który to ma m.in mapę graficzną 3D oraz że gazownikowi może w niektórych przypadkach to pomóc w ustawieniu-regulacji instalacji ale za to minusem jest z montaż ze względu na wielkość sterownika, wg niego STAG-4 w zupełności wystarczy i będę zadowlony z jazdy.

Cena jaką powiedział to 2200zł, ale zapewne za STAG 300+ będzie jakaś dopłata.

Powiedzcie czy te podzespoły mogą być czy upierać się na STAG 300+, jak zwrócić uwagę na ten lepszy filtr gazu - jaki mu zaproponować aby wsadził?
Auto ma 125KM reduktor z tego co wyczytałem będzie do 150KM, poprosić wstawienie mocniejszego do 180KM czy nie ma sensu?, Chipować nie będę bo nie ma turbiny i dla kilku KM wywalać kase nie ma co.

Pozdrawiam

wrocek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2010, 17:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wrocek66 » 08 wrz 2010, 20:20

Do tego silnika jest wystarczający STAG 4 jak i jeszcze lepiej STAG 300 PLUS , wtryskiwacze MagicJet są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia , więc filtr oparty na Matrixie ( duża puszka ale nieźle filtruje ) lub wtryskiwacze Valtec V34 , a najlepiej Hana ( niestety dość drogie ) reduktor Zavoli potrafi nie trzymać ciśnienia , chyba lepszym wyjściem jest Skorpion ST lub Magic III .
BRC odpuść sobie , STAG ma dużo lepsza elektronikę .

Piszczyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:58
Lokalizacja: Góra, Dolnośląskie

Post autor: Piszczyk » 08 wrz 2010, 22:37

wrocek66 pisze:Do tego silnika jest wystarczający STAG 4 jak i jeszcze lepiej STAG 300 PLUS , wtryskiwacze MagicJet są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia , więc filtr oparty na Matrixie ( duża puszka ale nieźle filtruje ) lub wtryskiwacze Valtec V34 , a najlepiej Hana ( niestety dość drogie ) reduktor Zavoli potrafi nie trzymać ciśnienia , chyba lepszym wyjściem jest Skorpion ST lub Magic III .
BRC odpuść sobie , STAG ma dużo lepsza elektronikę .
Dzięki za odpowiedź i zainteresowanie

W między czasie poczytalem troche na temat silnika 1.8 z turbinką i na podstawie tego się rozglądałem w mojej sprawie.
Owszem wtryski Hana - byłoby fajnie ale budżet za mały mam.

Ale skontaktowałem się z gazownikiem który gazował poprzednie auto którym jeździłem i jestem umówiony na poniedziałek.

Gazownik zaproponował
- STAG 300+ lub STAG 4 (ma w tej samej cenie), wolałbym 300+
- wtryski Magic Jet (pojedyncze czy z listwą - ta sama cena) wolałbym pojedyncze, w zestawie filtr FL będzie Magic`a
- reduktor Zavoli N (choć wolałbym S) - gazownik usilnie przekonuje mnie że na te 125KM spokojnie wystarczy N i będzie z zapasem i nie ma potrzeby zwiększać. (zapodał mi kilkuminutowy wykład na temat reduktorów)
- butla w kole zapasowym
- oraz bez dopłaty wlew gazu we wlewie paliwa, tylko jak się pojawię to sprawdzi czy koncówka którą ma się zmieści we wlewie.
I wszystko w cenie 2200 zł.

cena nieduża prawda?, ale ponoć dlatego, że skoro vectra była już u niego gazowana...
Jeżeli tak samo dobrze będzie chodzić na gazie jak Vectra to nic więcej nie potrzebuje.
I co ważne gazownik jest ok 30km ode mnie nie musze gnać po 100-200 czy 300 km

Pozdrawiam

P.s. zastanawiam się tylko czy przed montażem nie zmienić świec, nie wiem kiedy były zmieniane - dlatego się zastanawiam bo nie widzę póki co problemu.

mark_twain
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2010, 12:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_twain » 05 gru 2010, 12:30

Piszczyk pisze: - komputer sterujący STAG-4
- reduktor ZAVOLI ZETA N
- wtryskiwacze Magic Jet
Chyba nie warto kupować wtryskiwaczy MagicJet i innych podobnych wynalazków lepiej założyć od razu coś porządnego chyba że ktoś ciągle chce mieć problem z gazem.
Aha przy zakładaniu jakichkolwiek wtryskiwaczy bardzo ważny jest FILTR gazu.

wojtek26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 110
Rejestracja: 18 gru 2007, 14:14
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dolnysląsk

Post autor: wojtek26 » 13 gru 2010, 13:52

Zakładaj tak:
-Stag 4
-Listwa Rail 3ohm, valtec typ 34, Matrix ewentulanie HANA wyszytko zalezy od zasobnosci portfela
- Parownik Scorpion mini,Zeta S ewentulanie Magic III ale musiałbys poszukac z ostatnich wypustów ( wczesniej zadazyły sie problemy z puszczeniem gazu do układu wodnego lub nie trzymaniem cisnienia)
- filtr Czaja FL
- butla w koło z zaworem zamontowanym do jazdy do przodu ( czesto mechanicy montuja jak mi pasuje)
Ja do ADR-a zakładałem Staga4, Raila, Scorpiona mini i auto chodził bardzo fajnie i spalanie jest na normalnym poziomie.

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 13 gru 2010, 20:02

Stag 300 plus, Hana lub Matrix HS, Magic III lub Zawoli Zeta S, filtr poliestrowy.
Nie ma sensu zawracać sobie głowy railami bo to to samo co waltek, chyba że chce się wymieniać wtryskiwacze po roku lub dwóch.

wojtek26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 110
Rejestracja: 18 gru 2007, 14:14
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Dolnysląsk

Post autor: wojtek26 » 16 gru 2010, 10:41

Ostatnio bardzo polecane sa równiez valteki 34, to juz sa wtryskiwacze a nie elektrozaworki

Michu0104
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2012, 19:52
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Michu0104 » 11 cze 2012, 14:06

Witam,
Odświeżam troche temat :)
Koledzy, mam A6 C5 1,8 125KM i zastanawiam się nad instalacją gazu do niego. W związku, że to mój początek z motoryzacją to proszę o informacje, czy coś się zmieniło (technika idzie do przodu) jaką instalacje warto do tego auta założyć i jak wygląda kwestia serwisowania instalacji? Co ile km. należy wymieniać filtry, świece zapłonowe itp.? Chce wiedzieć ponieważ muszę oszacować opłacalność założenia owej instalacji.
Czekam na Wasze opinie.

darekschalke
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 05 lip 2011, 19:00
Imię: Darek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 190KM DDDA
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ruda śląska

Post autor: darekschalke » 11 cze 2012, 18:00

witam zamontuj sobie brc to jest jedna z najlepszych instalacji gazowych 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów

Michu0104
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2012, 19:52
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Michu0104 » 12 cze 2012, 10:59

Dostałem taką odpowiedź od jednej z firm montujacych u mnie w mieście gaz. Warto do nich podjechać?

"Do samochodu Audi A6 z 1998r z silnikiem 1.8 proponuję montaż instalacji Stella Polare z reduktorem Vega-i i wtryskiwaczem Rosso lub I-Plus. W przypadku wtryskiwacza Rosso cena montażu wynosi 2.800 zł a I-Plus 3.000 zł. Montaż instalacji trwa 2-3 dni roboczych i obejmuje demontaż kolektora ssącego silnika.
NIE WIERCIMY I NIE GWINTUJEMY OTWORÓW W KOLEKTORZE SSÂĄCYM BEZ JEGO DEMONTAÂŻU.
Na zamontowaną instalację udzielamy gwarancji 2 lata lub 60.000 km a w przypadku montazu wtryskiwacza I-Plus gwarancja na sterownik gazowy i wtryskiwacz wynosi 5 lat lub 100.000 km.
Przegląd okresowy instalacji wykonywany jest co 15.000 km a jego koszt całkowity wynosi 140 zł.
Silnik zasilany LPG dla zapewnienia prawidłowej eksploatacji wymaga regularnej wymiany świec zapłonowych i filtra powietrza."

wrocek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2010, 17:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wrocek66 » 12 cze 2012, 22:54

Lepiej rozglądnij się za zestawem STAG 300 ISA2 , reduktor Ac , wtryskiwacze HANA . To zagwarantuje ci bezproblemowa jazdę i odpowiednie osiągi .

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 13 cze 2012, 11:05

wrocek66 pisze:Lepiej rozglądnij się za zestawem STAG 300 ISA2 , reduktor Ac , wtryskiwacze HANA . To zagwarantuje ci bezproblemowa jazdę i odpowiednie osiągi .
Zgadza się, plusem jeszcze tej konfiguracji będzie to że większość gazowników zna ten sterownik i będzie mogła Ci pomóc w jakichś problemach gdyby wystąpiły gdzieś w trasie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6/A7 - LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga